Skocz do zawartości

Serwer do szafy 19" trochę nietypowy wybór


Recommended Posts

Witam !

 

Trochę nietypowe pytanie zastanawiam się co wybrać:

 

Zastosowanie - serwer domowy (4 os.) - dyski dla wszystkich (mogę zawsze dodatkowo podpiąć zewnętrzne do serwera) = firewall, backup , dlna (dużo filmów muzyki), VPN (dla mnie podstawa - dużo jeżdżę i muszę często ściągać pliki z domu). Może w przyszłości www / mail / - najprawdopodobniej postawię jakiegoś Linuxa (od 5 lat się nie bawiłem). :roll:

 

A. Serwerek 1U do szafy - np. Dell R210

[CPU: Intel Xeon Quad Core X3330 X3330 Quad Core (4 x 2.4 GHz, 8M Cache) , 8 GB, 500GB SATA II] za ok 1800.-

 

B. Postawić coś na starej płytce i procku (jakie ?) - nie musi to przecież być demon prędkości; zależy mi na niskiej prądożerności, i w miarę stabilnie) - kupić na allegro/giełdzie. Latwiejsza wymiana jak się coś zepsuje, no i taniej.

 

Mam, szafkę 9U; 2U zajęte przez patch i switch - więc miejsce jest...

 

Co byście wybrali ?

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dziękuję !

 

NAS już jest wpięty (używam synology w RAIDzie. od wielu lat)

 

Tym niemniej serwer linuxowy będzie potrzebny - mój dylemat brzmi tak:

 

1) albo jakiś rackowy 1 U - hałas mnie nie przestrasza, ale prądożernosc bardziej :(

 

2) albo kupić obudowę rack i zlozyc samemu na niewypasionych podzespołach.

 

Pytanie moje - czy ktoś widział / może polecić konfigurację pod to drugie: (MOBO + PROC) - muszę móc postawić dwa NIC-i gigabitowe...

 

procesor nie musi być wysilony, ale pamięci co najmniej 8GB do pracy na dyskach 8)

no i raid dla dyskow serwerowych.

 

S.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...