Skocz do zawartości

Komp i monitor dla grafika do 3000


Recommended Posts

Witam,

 

Dziecko kolegi idzie do liceum graficznego, mam za zadanie złożyć mu coś na co może zlozyc się rodzina. Nie gra więc grafika raczej nie pod granie. Są niezamożni, więc nie liczę że ich będzie stać na upgrady w ciągu paru lat...

  • Zastosowanie komputera : Grafika - Corel, Photoshop, In design
  • Maksymalna kwota : ok 2500-3000
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Nie
  • Których części potrzebuję : cały zestawik, no i chyba win 7
  • Rozdzielczość mojego monitora : do kupienia
  • Części z poprzedniego komputera : brak
  • Specjalne wymagania : j.w.
  • Własna propozycja zestawu :
  • Inne : Preferuje morele, bo mam blisko do punktu, ale oczywiscie jestem elastyczny.
Pozdrawiam.
Link to post
Share on other sites

Monitor TN do grafiki? Oj lepiej nie. Dodatkowy cooler? Przecież sprzęt nie będzie podkręcany. HD7850? Przecież ten zestaw nie jest głównie do grania (nie wierzę że młoda osoba nie włączy jakiejś gierki, podejrzewam że to tylko taka wymówka). No i miał być z Windowsem.

Link to post
Share on other sites

Widzę że nigdy nie pracowałeś z PS. Monitor to podstawa. Myślę że dobry grafik wolałby dobry monitor i pracować na integrze Intela. Poza tym ta płyta jest wystarczająca - to nie być PC dla entuzjasty.

więc nie liczę że ich będzie stać na upgrady w ciągu paru lat

Niestety bez Windowsa może popatrzyć sobie w UEFI, ewentualnie męczyć się z Linuksem. No chyba że chodzi Ci o mniej legalne źródła oprogramowania...

Edytowane przez FireBlade
Link to post
Share on other sites

Dzięki za wszystkie odpowiedzi.

 

Niestety winda musi byc w cenie - bo jej ojciec niekumaty komputerowo a mieszkają na wsi w zachodniopomorskim - więc wiele im nie pomogę z Wwy :cry: - oczywiście ze można kombinować ze zdalnymi pulpitami itp. ale nie ma to sensu dla kompa dla dziecka.

 

Tak czy inaczej - tata ma wybor - dzikuję za wszystkie podpowiedzi !

 

:D

Link to post
Share on other sites

Polecam używkę - coś na poziomie ati 5770 - byle 1GB vramu było i najlepiej na ddr5.

Dodam że przy kompie do grafiki bardzo ważna jest ilość ramu - do komfortowej pracy 16GB by się zdało.

 

Do konfiguracji wujashka dodałem jeszcze 8 giga razem 16gb.

 

Na kartę niech poczeka - ciekawe czy ten zasilcz ma 6-pin do karty...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...