Skocz do zawartości

Wszystko o OC I5 3570K


Recommended Posts

Nie prosiłem Cię o jakieś bezsensowne wywody które i tak nic nie zmieniają. Powinieneś się doedukować bo ja się pytam o jedno a Ty piszesz od rzeczy

Ten test przeprowadziłem z użyciem watomierza a nie woltomierza i był przeprowadzony na tych samych ustawieniach napięć i zostały tylko zmienione power limity. Więc widocznie procesor podczas użytkowanie czy testów miewa jakieś skoki poboru prądu. A widocznie ustawienie tych opcji optymalnie to niweluje.

A pytałem o to :

Primary Plane Current Limit - jest to wartość dotycząca natężenia prądu jaki może otrzymać CPU podczas obciążenia.

W trakcie domowego podkręcania typu 4.4-4.5 GHz można zostawić tę funkcję na AUTO i zainteresować się nią dopiero, gdy w trakcie OC zawiedzie podnoszenie napięcia CPU.

Edytowane przez karol8721
Link to post
Share on other sites

Nie wiem czemu się spinasz i odrzucasz proste argumenty. Podałem ci czarno na białym, dlaczego wprowadzasz ludzi w błąd z tymi power limitami i zużyciem prądu. Nie podważam twojej wiedzy o oc ale w tym jednym przypadku to co napisałeś okazało się nieprawdą, trochę pokory ziomek, jak ja czegoś nie wiem to przyjmuję ze zrozumieniem. Pozdrowienia.

 

I lepiej nie cytuj posta pod postem bo moderatornia cię zaraz wytnie  ;)

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o limity to ja to rozumiem i się zgadzam że można to ustawić na maksa ale zużycie prądu będzie wtedy większe niż przy optymalnym tego ustawieniu.

I to ja tu nie rozumiem dlaczego ty tego nie chcesz zrozumieć że ja to sprawdzałem na żywo osobiście a ty polegasz tylko na teorii.

 

A testowałeś to tak jak pisałem z watomierzem w ręku?

 

Wiesz gdybym tego nie sprawdzał i nie testował z watomierzem w ręku to bym się nie sprzeczał.

Link to post
Share on other sites

Nie polegam na teorii tylko na prawach fizyki, jeśli po zwiększeniu power limitu przy tych samych taktowaniach i napięciu zwiększył ci się pobór prądu (chyba, że wcześniej power limit był przekroczony i procesor obniżał takty)

to znaczy że 

- używasz taniego miernika który ma nierówne pomiary

- procesor odnotował jakieś skoki vcore

- albo twoja płyta nie trzyma równych napięć

bo jesli coś dostaje w dwóch przypadkach takie samo VCORE to nie może w magiczny sposób nagle żreć więcej prądu, jest to poprostu nie możliwe.

Proponuję zakończyć temat albo przenieść rozmowę na pw bo myślę, że za bardzo odjeżdzamy od tematu oc procesora :D. pozdrawiam

Edytowane przez ripjaw
Link to post
Share on other sites

Witam was, śledzę temat od dłuższego czasu, jednak dopiero dzisiaj zabrałem się za kręcenie.Poniżej screen po 2h z prime95, sztuka chyba kiepska skoro vcore na auto zapodaje takie napięcie (offset 100%). Co mogę zmienić, żeby napięcie zjeżdżało mi jak proc nie jest obciążany? Wszystko zgodnie z zaleceniami z postów niżej wykonane. Może włączenie c-state ???

 

http://i44.tinypic.com/mwd1s8.jpg

Link to post
Share on other sites

ripjaw w jednym przyznam Ci racje że naspamiliśmy tutaj ;)

Płyty które używam są w sygnaturze więc raczej do kiepskich nie należą...

Sam przeprowadź taki test i też pewnie dojdziesz do wniosku że procesor przy nie ograniczonym limicie poboru prądu w biosie potrafi mieć skoki poboru przy pełnym obciążeniu.

Temat zakończony. Jak zrobisz taki test to daj znać o jego wynikach na PW.  Również pozdrawiam

 


Muchas ustaw napięcie na sztywno. Daj 1.25v i wtedy sprawdź stabilność. Nie trzymaj tego na Auto

Na płytach z serii Z77 od MSI nie ma możliwości ustawienia napięcia vcore poprzez offset.

Możesz je tylko ustawić na sztywno.

Czym chłodzisz procka?

Edytowane przez karol8721
Link to post
Share on other sites

Muchas na początku sprawdzaj procka programem OCCT  dla początkowego sprawdzania stabilności procka jak jeszcze dobierasz napięcie wystarczy 15 min

 

Jak już znajdziesz odpowiednie napięcie do danego taktowania to zapuść sobie

 

OCCT 4.4.0     1 godzina     tryb CPU:OCCT i zaznacz duży zestaw danych

LinX-0.6.5 (11.1.1) AVX     30 minut  Memory na ALL
IntelBurnTest V2.54(11.0.1.005)     30 minut Stress level na maximum

 

Jak wszystko przejdzie bezbłędnie to już masz prawie 100% pewności że procek jest w pełni stabilny.

Ale żeby to potwierdzić odpal sobie jakąś wymagającą gierkę. Jeśli po kilku godzinach gry nie wyskoczy żaden niebieski ekran ani komp się nie zresetuje to znaczy że podkręcanie się powiodło.

Z własnego doświadczenia z tym prockiem wiem że jeśli przejdzie wszystkie testy programowe wymienione wyżej to możesz mieć pewność że w grach też będzie ok ;)

 

Czyli dokładnie tak jak pisał chudy ;)

 

 


vallentine  jakie taktowanie Cię zadowoli?

Robiłeś czymś jakieś dłuższe testy potwierdzające stabilność przy tym 1.17v?

Edytowane przez karol8721
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

@karol8721

 

Wystarczy mi to 4.3 Ghz bo na 4.5 Ghz przy 1.2V wywali mi bsody, a na 1.25 nie patrzyłem bo mam za słabe chłodzenie i nie chce go katować.

 

 

Ogólnie przy tych 4.3 Ghz na 1.170 niby przeszedł test pozytywnie w IBT, ale nie wiem czy to zmniejszyć jeszcze napięcie i wtedy zobaczyć ?

 

Na 1.188 mam srednio po 109 GF, a na 1.176 mam około ~106 GF

 

W Biosie pokazuje mi troche niższe napiecia ? Czy jest to nromalne ?

 

Teraz czym się sugerować? Wydajnościa w IBT czy zmniejszać napięcie do najmniejszego przy 4.3 GHz ?

 

Jeżeli uda sie jeszcze zmniejszyć napiecie przy 4.3 Ghz to czy będzie np widoczna różnica w grach przy ustawieniach

1.188v 4.3 Ghz  a 1.176v ?

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Napięcie ustawiłeś w biosie na sztywno?

Ja sprawdzę u siebie ile będzie miał


Jak testować masz opisane w poście 1541 na poprzedniej stronie


Jak procek będzie miał zaniżone napięcie i nie będzie stabilny to sobie nie pograsz bo będzie albo niebieski ekran albo restart kompa


To mój wynik.

Ustaw program tak jak na screenie

http://files.tinypic.pl/i/00474/xmlhq6966glw.jpg


A power limity ustawiłeś?

Edytowane przez karol8721
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Sorki zrobiłem pomyłkę wcześniejszy screen był z taktowania 4.1GHz a teraz już wstawiłem poprawny screen z taktowania na 4.3GHz

Jak widzisz przy 4.3 powinien mieć te 118 gigaflpsów

Long Duration Power Limit i Short Du­ra­tion Po­wer Li­mit ustaw na razie na 200 to spokojnie wystarczy i napięcie daj na początek na 1.17v

Edytowane przez karol8721
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

ok chłopaki. Napięcia ustawione na sztywno 1.33v , vdroop offset control na 100% napięcie agenta systemowego 1,065v wszytkie funkcje oszczędzające wyłączone (płyta MSI z77 gd55) ,a tu jak widać na screenach napięcie zbijane do 1.3 Jaka może być przyczyna ?

 

http://i42.tinypic.com/a2q2iv.jpg

Link to post
Share on other sites

Muchas, mam ustawione w BIOS 1.220, a każdy program pokazuje, że jest 1,200. Może zaokraglają? - :-)

Płyta taka sama. Dobra płyta!

 

 

http://images63.fotosik.pl/433/df03d136a791f2b8.jpg

 

Karol8721, na płytach MSI z Z77 chyba nie ma idle;  Vcore jest zawsze takie, jak ustawisz. (???)

Edytowane przez uppersilesian
Link to post
Share on other sites

uppersilesian chyba coś Ci się poplątało w idlu to znaczy inaczej w spoczynku

Często minimalnie inne napięcie jest w idlu czyli spoczynku a inne w stresie

Z reguły w systemie programy pokazują mniejsze napięcie niż zostało ustawione w biosie

Bardziej realne jest to napięcie pokazywane przez cpu-z.

Tak się już przyjęło ;)

Edytowane przez karol8721
Link to post
Share on other sites

Czyli o drugim miejscu po przecinku można zapomnieć. Może ktoś sprawdzi czy zaokrągli, jeśli na drugim miejscu będzie cyfra np. 9? Muchas, Ty jesteś na bieżąco. Ustaw 1,39 i zobacz co wyświetli.

Mnie już się nie chce grzebać w ustawieniach. Dostałem to, co chciałem i jestem zadowolony. Tym bardziej, że komputera praktycznie nie słyszę. Wentylatory obudowy na minimum (5 V), z obrotami też nie szaleją. Jest dobrze.

Link to post
Share on other sites

Jesteś w błędzie uppersilesian

Wszystko zależy od tego jak stabilnie płyta trzyma napięcie.

Na każdej płycie może to wyglądać inaczej np:

na jednej płycie ustawisz napięcie w biosie na 1.3v a po załadowaniu systemu w cpu-z będzie Ci pokazywać 1.292v a np. na innej płycie też przy 1.3v pokaże ci w cpu-z 1.288v

Link to post
Share on other sites

Jesteś w błędzie uppersilesian

Wszystko zależy od tego jak stabilnie płyta trzyma napięcie.

Na każdej płycie może to wyglądać inaczej np:

na jednej płycie ustawisz napięcie w biosie na 1.3v a po załadowaniu systemu w cpu-z będzie Ci pokazywać 1.292v a np. na innej płycie też przy 1.3v pokaże ci w cpu-z 1.288v

Możliwe, że masz rację.

Rzeczywiście przy tym sztywnym ustawieniu na 1,22, HWMonitor pokazuje, że minimalne było 1,184. Sądziłem, że to "wina" programu monitorującego. A to faktycznie może być płyta.

Choć z drugiej strony, jaki to problem dla płyty utrzymać V=1,22?

A tak przy okazji, czy ktoś mógłby mnie oświecić co oznacza sekcja POWERS w HWMonitor. Rozumiem, że pobór/zużycie prądu (???), ale czy żeby znać całkowite zużycie należy dodać do siebie poszczególne pozycje z POWERS, czy PACKAGE to jest to?

 

http://images65.fotosik.pl/434/63c6ba9cc28298a4.jpg

Edytowane przez uppersilesian
Link to post
Share on other sites

Mam pytanie co do zmiany napięć na z77 g43a. Napięcia ustawiane automatycznie, w ControlCenter ani w ufei nie mogę znaleźć ręcznego ustawiania napieć. 3570k chodzi właśnie na 4.2ghz a napięcie przy stress testach skacze od 1.040V do 1.206V. Po 4 testach w IBT, stress: maximum, godzince w OCCT wszystko ok, temperatura max. 65stopni. Jakieś porady :> ?

 

W ControlCenter mam tylko:

CPU Core Voltage: Auto/ +0,0200/ 0,0400/ 0,0600

Edytowane przez ichocniewielemam
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...