Skocz do zawartości

Wszystko o OC I5 3570K


Recommended Posts

Tak zaktualizowałem do wersji V1.9. Na razie podkreciłem procesor do 4.2 MHz i napiecie ustawilem na +0,000000 V. W tescie na OCCT wszystko chodzi stabilnie, max. temperatura to 61 stopni a cpu voltage miałem 1.200 V. Jedyne co mnie nie pokoi to mała liczba gflops bo miałem jedyne 55 i napiecie w spoczynku mam 1.240 V.

Link to post
Share on other sites

Mam parę pytań przed zakupem tego procesora:

 

1.Czy na coolerze BeQuiet! (po okazyjnej cenie) Dark Rock Pro 2 i płycie MSi GD80 (z77) zdołam go wykręcić do 4.0GHz z    temperaturami 65*? Dodam, że cooler będzie miał odbierane powietrze z tyłu i z góry obudowy, a też będzie owiewany z przodu przez 2 wentylatory.

2.Czy procesor może stracić na stabilności po powrocie do fabrycznych ustawień, po takim OC?

Link to post
Share on other sites

Odrazu po właczeniu

Core0 32

Core1 25

Core2 33

Core3 37

Jakieś 5minut po włączeniu kompa, przy czym odpaliłem tylko occt i nic więcej nie robiłem.
Core3 w tym czasie skoczył do 42stopni, Core2 do 40stopni, Core1 32stopni, Core0 38stopni. 40stopni w idle to jednak wsporo, napiszcie jeśli się mylę.

W intelburntest na stresslevel:maximum i times to run:5 temperatury max:

Core0 57

Core1 64

Core2 65

Core3 66

Edytowane przez ichocniewielemam
Link to post
Share on other sites

Odrazu po właczeniu

Core0 32

Core1 25

Core2 33

Core3 37

Jakieś 5minut po włączeniu kompa, przy czym odpaliłem tylko occt i nic więcej nie robiłem.

Core3 w tym czasie skoczył do 42stopni, Core2 do 40stopni, Core1 32stopni, Core0 38stopni. 40stopni w idle to jednak wsporo, napiszcie jeśli się mylę.

W intelburntest na stresslevel:maximum i times to run:5 temperatury max:

Core0 57

Core1 64

Core2 65

Core3 66

A jakiej pasty użyłeś?Kiedy montowałeś chłodzenie?

Link to post
Share on other sites

Proponuję nałożyć jeszcze raz pastę i zamocować cooler.Cieniutką warstwę rozprowadzić po IHS procesora.Zwróć uwagę czy cooler jest poprawnie zamontowany,dolega całą płaszczyzną do IHS.Za duża ilość pasty może skutkować tak samo takimi temperaturami.

 

możliwe że było troszkę za dużo pasty temperatury a co do temperatur (wartości minimalne)

Core0 27

Core1 22

Core2 28

Core3 32

Coś jest nie tak z zapinkami coolera, teraz mi weszło ale jak zamontuje wentylator (czyt. lekko ruszę) to z od razu odchodzi i muszę na nowo dopasowywać i się męczyć... na radiatorze nie mam żadnego wentylatora więc co jak co lipa. Jakieś rady, zmiana chłodzenia na wydajniejsze, boxowe z 775 przejściowo na parę dni się nada  :> ?

 

Po intelburntest jak wcześniej temperatury troszkę wyższe 64/65/71/72

Edytowane przez ichocniewielemam
Link to post
Share on other sites

Ja po małych perypetiach serwisowych z i5 2500k i Saberthoot P67. Stałem się jakiś czas temu posiadaczem Procka i5 3570K i MSI Z77 MPower.

 

Pobawiłem się troszkę z OC i oto wyniki: 

Myślę że na codzień będzie tak: 4,5 na 1,1550V. Temp Też wydają się być ok.

 
Po dalszych testach pięknie śmigał na 4,7 na 1,2500V ale Temp wyraźnie up i spora różnica w V potrzebna to po co go męczyć:

 
Bawiłem się z @5GHz ale uruchamiał się z napięciem od 1,4000 ale się wysypywał przy IBT i temp skakały do prawie 100 stopni.
 
Co myślicie, chyba nie najgorsza sztuka się trafiła :P
 
Reszta Konfiguracji:
PSU: Crosair RM650 Gold
GPU: GTX 770 WF3 OC 2GB
Case: Chieftec Dragon CH-07B-B (bez bocznego wentyla bo sie cooler nie mieścił :P, i wentyle wymienione na be Quiety jakieś)
Cooler: Thermalright Silver Arrow
Ram: Jakiś Kingston 8GB w dualu 1600MHz
SSD: Normalnie - OCZ Vector 128GB - już 2 padł czekam na wymianę gwarancyjną.
HDD: WD RED 2TB.

 

Link to post
Share on other sites
Bawiłem się z @5GHz ale uruchamiał się z napięciem od 1,4000 ale się wysypywał przy IBT i temp skakały do prawie 100 stopni.

Ja próbując zrobić jak najwięcej pkt w cinebench  na 1,4 V udało sie przejśc na @5,2GHz, ale do pełnej stabilności to było daleko. Dziwne, że miałeś aż 100 stopni bo ja właśnie robiąc ten test miałem mniej niż 80, no ale z drugiej strony cinebench to nie intrel burn test :). Postaram się wrzucić wynik jak internet mnie trochę bardziej polubi  :/ .

e: zapomniałem dodać że mam to samo chłodzenie. A oto wynik:

http://imageshack.us/a/img41/5972/im8z.png

Edytowane przez untited898
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...