Skocz do zawartości

Wszystko o OC I5 3570K


Recommended Posts

oczywiście, że stałe, o to właśnie chodzi(na płytach MSI), że ustawiasz napięcie na stałe, tak żeby przy ustawionym mnożniku było stabilnie. Dobrze by było żebyś jakiś poradnik poczytał. Nie przekraczaj napięcia 1,35V, bo to niebezpieczne dla procesora. Powodzenia;)

Link to post
Share on other sites

Z doświadczenia, gdyż mam Z77A-G45 i gdy dam ustawinia OC Genie na auto, to dla 4,2GHz ustawia napięcie w stresie kolo 1,14V co podwyzsza temperatury(względem tego co mogę ustawić na sztywno zachowując 100% stabilności) o jakies 4-5 stopni. Nie wiem gdzie tu widzisz bzdurę



Jak to możliwe że masz takie napięcie  :o  ? A temp jakie masz pod obciążeniem ?

Tak ustawiłem na sztywno po paru godzinach sprawdzania różnych innych ustawień. Sprawdź ile potrzebuje Twój 3570k na 4,2GHz. W IBT max 82C przy obecnej pogodzie(nie wiem ile dokładnie mam stopni w pokoju, ale najprzyjemniej w nim nie jest)

Edytowane przez macio232
Link to post
Share on other sites

Czyli 1,14V to chore napięcie? :rotfl:  

Mi idzie na 1,085V, więc dla mnie to chore napięcie. Tobie chodzi 4,5GHz na 1,15V, więc nie wiem czemu uważasz, że dla 4,2 napiecie o 0,01V niższe jest w porządku. Gdybym miał dobre chłodzenie, to pewnie nie obchodziło by mnie to, ale na razie mam tylko BOXowe, więc każde 0,005V niżej jest dla mnie dobre. @dudiX, który zainicjował tą dyskusję miał 1,24V przy OC Genie na auto, więc już wogóle mega wysokie

Link to post
Share on other sites

Ivy to przede wszystkim temperatury. Często okazuje się, że jeśli damy tu dobry cooler (a na inny Ivy nie zasługuje) to rzekomo słabe sztuki kręcą się rewelacyjnie przy niskim napięciu. Mój na boxie nie jest w stanie zrobić 4,3 GHz niezależnie od napięcia, a na porządnym coolerze robię 4,6 przy 1,23v. Pilnować temperatur - to jest podstawa.

Edytowane przez Mephic
Link to post
Share on other sites

Mam takie małe pytanie, czy podkręcanie na płycie g43 wygląda tak samo jak na g45? Niedługo kupuję taki zestaw http://techplanet.pl/przechowalnia/zapisana/?s=76504&s=71137&s=73104&s=70212&s=59683&s=74189&s=62074&s=67056&s=77552&s=72517  i chciałbym się w OC pobawić chociaż w sumie się nie znam, trochę poczytałem i takie straszne się to nie wydaję ;)

Link to post
Share on other sites

Mam takie małe pytanie, czy podkręcanie na płycie g43 wygląda tak samo jak na g45? Niedługo kupuję taki zestaw http://techplanet.pl/przechowalnia/zapisana/?s=76504&s=71137&s=73104&s=70212&s=59683&s=74189&s=62074&s=67056&s=77552&s=72517  i chciałbym się w OC pobawić chociaż w sumie się nie znam, trochę poczytałem i takie straszne się to nie wydaję ;)

Tak samo będzie.

Link to post
Share on other sites

Ivy to przede wszystkim temperatury. Często okazuje się, że jeśli damy tu dobry cooler (a na inny Ivy nie zasługuje) to rzekomo słabe sztuki kręcą się rewelacyjnie przy niskim napięciu. Mój na boxie nie jest w stanie zrobić 4,3 GHz niezależnie od napięcia, a na porządnym coolerze robię 4,6 przy 1,23v. Pilnować temperatur - to jest podstawa.

Aż się niemożliwe wydaje, bo w sumie co ma piernik do "wiatraka"?Jak cooler może wpływać na stabilność?Czyżby Ivy przy wyższych temperaturach były mniej stabilne?

Link to post
Share on other sites

Również kiedyś tu prosiłem o link do poradnika i nikt na to nie odpowiedział, ale to chyba dobrze, bo sam wszystko rozgryzłem i jako tako orientuję się o co chodzi, z poradnikiem umiałbym tylko podkręcać nie wiedząc co robię...

a co do "tylko rekordy" to nie do końca prawda, jest tu na prawdę masa wiedzy, ciekawych informacji, porad. Nie tylko odnośnie tego konkretnego procesora, ogólnie o OC. Aczkolwiek przeczytać teraz to wszystko i wyłapać co ważne musiałoby być dosyć mozolne. Z tego co pamiętam to rekordy były głównie na początku, potem coś bardziej przydatnego;) 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...