Skocz do zawartości

Wszystko o OC I5 3570K


Recommended Posts

Gość vtruck754

nie będę sie spierał ;), ale miałem przez miesiąc dwie płyty - z68 i z77 i dwa proce i5 (2500k i 3570k) i w jakiej konfiguracji bym ich nie montował zawsze najlepszy do stabiności był prime (w ustawieniu jakie podałem w poprzednim poście). Prime jest najlepszy pod warunkiem jak się wie jak go ustawić (każda podstawka ma "swój" test który najlepiej wyłapuje błędy, w przypadku 1155 jest  to "custom" 48k), nie wiem jak z phenomami bo amd omijam z daleka ;p pozdro

Edytowane przez vtruck754
Link to post
Share on other sites
Gość vtruck754

a sprawdzasz dziennik zdarzeń ? żaden test nie powoduje tylu błędów whea co prime (tzw skorygowany błąd sprzętowy) co oznacza koniecznosc podbicia napięcia. Linx może być i dobry zeby na "szybko" znaleźć vcore od którego zaczynamy oc, ale do osiągnięcia 100% stabilności się nie nadaje (to samo co occt linpack, czy też ibt). Gdybym sugerował się tylko Linxem to moje 4.8ghz mógłbym trzymać na 1.28v, a wiem, że proc jest naprawdę stabilny dopiero 1,312 dzięki prime. Bardzo dużo jest o tym na zagranicznych forach. Doszedłem do tego kiedy kilka razy po 20 rundach linxa, komputer wieszał mi się przy przeglądaniu neta.

 

ps. tutaj dam jeszcze przykład jak "świetnie" linx wyłapuje błędy

obiecane 4.8ghz na 1.28v

http://img593.imageshack.us/img593/8505/linxxx.png

 

ten program był dobry za czasów Core2 Duo, teraz to tylko bezużyteczny wygrzewacz proca

Edytowane przez vtruck754
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

dokładnie jak pisze kolega powyżej - event log to podstawa. I z reguły to on pozwala "dopieścić" OC cepa bo jeśli nie ma błędów WHEA to i spokój później z nagłymi blue screenami.

Edytowane przez Mephic
Link to post
Share on other sites

Możesz dać 1,6-1,65v. U mnie zbiło temperatury o kilka stopni, inni użytkownicy raportowali podobnie, choć zdarzały się przypadki na tym forum, że nie dało to nic. PLL powyżej 1,65v jest konieczny przy OC od 4,7-4,8 GHz wzwyż do ustabilizowania, ale wysokie napięcie PLL ma zgodnie z tym co udało mi się wyszukać na innych forach spory wpływ na degradację chipu. Na ile to pewna informacja nie wiem, ale jeśli cep chodzi stabilnie  z niższym to nie ma sensu dawać wyższego :)

 

Dziś się trochę z 4,7 GHz pomocuję bo przy 1,65 PLL nie jestem w stanie dać nic więcej niż 4,6 GHz. Potestuję wpływ na stabilność i dam znać.

Edytowane przez Mephic
Link to post
Share on other sites

No to dzisiaj sobie obniżę zatem i przetestuję :) A niżej niż 1,6 schodzić ? :)

Wczoraj udało mi się zegar na 4,4 GHz puścić przy 1.1176 i zegarze oraz napięciu obniżającym się automatycznie gdy brak obciążenia i vice versa gdy ono jest do wspomnianych wartości :)

Link to post
Share on other sites

Hehe może bym i sprzedał, ale mam ułamany jeden klips od pamięci :/

Poza tym to działa jak na razie bardzo dobrze i nie mam z nią żadnych problemów :) Może moja się nie zwali :)

Jak się popsuje to pójdzie na serwis i tyle :P

Hmmm czytałem, że 1,98v to jest wartość graniczna.

Link to post
Share on other sites

Wartość graniczna to pojęcie względne - dla kogoś kto co 2-3 lata zmienia cepa nie ma różnicy czy da 1,8, 1,9 czy 2.0

 

Ale jeśli cep ma pożyć to ja bym 1,9 na pewno nie przekraczał. Zadaj sobie pytanie czy lepiej 1,65v czy 1,9v dla 200 może 300 MHz :)

Edytowane przez Mephic
Link to post
Share on other sites

To PLL obniżę jak wrócę do 1.6v, a jak to nic nie da to zostawię na AUTO :) Później wrzucę screeny z testów IBT i się ktoś mądrzejszy ode mnie wypowie :) Da się jakimś programem odczytać wartość PLL ?

Edytowane przez koowall
Link to post
Share on other sites

To fakt, w razie czego zostaje skalp i zmiana pasty. Natomiast jaki realnie będzie to miało wpływ to trudno powiedzieć - ja mam cepa dopiero niecałe pół roku, początkowo wydawało mi się, że temperatury wzrosły od czasu montażu, ale nie zwróciłem uwagi, że za drugim razem testowałem właśnie z podniesionym PLL.

 

Generalnie do 4,5 GHz u mnie na 1,18v tempy w grach nie przekroczyły 60 stopni nie mam więc żadnych obaw ani o tą pastę ani o samego cepa. Sprzedać go w razie czego można zawsze jeśli zacznie się coś dziać i zamienić na nowy lub na coś innego... Haswell nijak się teraz nie opłaca przy tak małym wzroście wydajności - a z ciekawości, jak sprawa IHS w Haswellu?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...