Skocz do zawartości

Wszystko o OC I5 3570K


Recommended Posts

Ja już sam nie wiem co z tym skalpowaniem...

 

http://pclab.pl/art49727-3.html

 

 

To daje czy nie daje? :) Bo dla dwóch stopni to chyba trzeba na głowę upaść :) Bardziej bym się zastanawiał nad wymianą pasty pomiędzy ihs a cepem.

 

bez żyletki: http://www.overclock.net/t/1376206/how-to-delid-your-ivy-bridge-cpu-with-out-a-razor-blade

Edytowane przez Mephic
Link to post
Share on other sites
Gość vtruck754

Wrzucę coś od siebie. Moj i7 3770k miał problem temperatur, napiecie 1,17v i rosly do 90c w stresie. Podobnie jak z poprzednim 3570k zdecydowalem sie na wymiane pasty pod ihs. Temperatury dalej nie powalają ale sa duuzo lepsze, oto efekt. Dodam, ze jak wylacze ht to na podobnym napieciu osiagam 4,9ghz (przy 5ghz czasem wyskocza jakies bledy).

 

Mega stabilne 4,8ghz w wlaczonym HT na 1.3v 

http://img543.imageshack.us/img543/6689/i7occc.png

 

 

@ relativy

 

ta mala ilosc gflops to dlatego, ze zapusciles linx bez avx, Zaden to dowod na stabilnosc. Tez sobie moge zapuscic i zjechac z napieciem równo a potem zrobic screena i opowiadac ze stabilne. Jak bedzie prawidlowe gflops to temperatury beda wieksze a i zapewne proc bedzie potrzebowal wieksze vcore. Ale sztuka i tak fajna nie powiem. Wpiszcie sobie ludzie AVX LINX w google, sciagnijcie i wtedy testujcie o np tutaj jest wlasciwa wersja tylko po rusku http://occlub.ru/forum/showthread.php?t=652 bo inaczej to sie mija z celem, juz prime95 lepszy

Edytowane przez vtruck754
Link to post
Share on other sites

Ja stabilności nigdy linxem nie testowałem. Dla mnie stabilność, to stabilna praca kompa.

To wychodzi w praniu. Z resztą, nikt mi wierzyć w to nie musi. Tak naprawdę nie obchodzi mnie wasze zdanie na temat tego proca czy poprawności wyników. Obchodzi mnie mój proc i to że działa. A raczej działał.

Bo już poszedł na rma :D

Link to post
Share on other sites

Tak naprawdę nie obchodzi mnie wasze zdanie na temat

 

To po co się udzielasz i wdajesz w dyskusję, skoro zdanie innych cię nie obchodzi?

 

Jak przyjdzie karta graficzna, to spróbuję uderzyć w 4.8GHz. Integra trochę blokuje OC :P

Edytowane przez piterrrxd
Link to post
Share on other sites

Ja nie mogę coś ustabilizować 4,7 przy rozsądnym napięciu. Minimum to 1,38v a tu mi już chłodzenie delikatnie nie wyrabia :P

 

Spróbuję jeszcze raz zaaplikować pastę bo po wygrzaniu temperatury mi poszły 4 stopnie w górę :(

Link to post
Share on other sites

Noctua NT-H1.

 

Zaraz po montażu coolera było 27-29 w idle, 56 w obciążeniu na 4,5 GHz.

 

Teraz jest 32-33 w idle i 60 w obciążeniu. Dziwna sprawa w sumie. Być może to kwestia wzrostu temperatur zewnętrznych bo montaż robiłem w lutym, a w mieszkaniu było 19 stopni :D (za dużo nie grzeję w zimie :P). Teraz jest 24 więc to się w sumie by zgadzało  :D

Link to post
Share on other sites

Tak czy owak zmienię pastę bo chcę spróbować sposobu na X - teraz dawałem po całym cepie palcem w folii :) Ponadto chcę trochę radiator przeczyścić - czy woda to dobry pomysł generalnie na sam radiator? Bo sprężone powietrze to tak czyści powierzchownie :P I do zdjęcia pasty najlepszy izopropyl?

Edytowane przez Mephic
Link to post
Share on other sites

No to zakupię izo na allegro i zabieram się do roboty :) Już jeden radiator kiedyś kąpałem i było bezproblemowo natomiast tak w sumie trochę na czuja do tematu podszedłem :) Nie skorodował w każdym razie :D

 

z drugiej strony zastanawiam się czy chce mi się robić cały ten bajzel z tym chłodzeniem jak pasta pracuje dopiero niecałe pół roku a 2-3 stopnie różnicy nie zrobią, bo 60 stopni to chłód w grach ;) Nie będę chyba o to ekstra 200 MHz walczył bo różnica w wydajności żadna :)

Link to post
Share on other sites
Gość vtruck754

to ja zademonstruje co jest warte testowanie linxem i wyniki uzytkownika relativy.. prosze oc 4.5ghz z wylaczonym ht (czyli jak 3570k). Oczywiscie o stabilnosci w normalej pracy nie ma mowy.. ale linx pokazuje ze wszystko ok (i tez mam 64 gflops)

http://img163.imageshack.us/img163/5619/linxx.png

 

tym sposobem tez moge opowiadac ze moj proc robi 4.5ghz na 1.09v

Link to post
Share on other sites

Niech pochodzi 20min, a potem niech działa 2 tyg.

Bo linx tak naprawdę żaden program ci stabilności nie pokarze.

To że proc jest stabilny na Full Load, nie znaczy że na częściowym obciążeniu będzie działał.

To że wytrzyma 24H pod prime, linxem occt czy czym wy to tam testujecie nie znaczy, że

za 2 tyg. też będzie stabilny. Do czego dochodzę. Stabilności nie da się udowodnić inaczej

niż pracować na kompie przez 2-3tyg. Ale co ja będę to tłumaczył bandzie ignorantów, dla których OC to jest 4.5GHz... I kończy się na ustawianiu napięcia proca i mnożnika.

Ja lecę kręcić w moim domowym zaciszu. Jak na kolejnej sztuce zrobie 6GHz to przyjdę się pochwalić

i poczytać wasze hejty, że to niemożliwe...

Link to post
Share on other sites
Gość vtruck754

Nie nazywaj mnie ignorantem. Chcialem jedynie pokazac ze linx (szczegolnie bez avx) jest nic nie warty w oc ivy/sandy bridge i mozna latwo manipulowac wynikami. A akurat prime95 wyłapuje błędy doskonale i stabilność w nim jest tak samo ważna jak w normalnym użytkowaniu. ZAWSZE oprocz 12-24 godzin w prime stabilnosc testuję w zwykłym uzytkowaniu i SPRAWDZAM DZIENNIK ZDARZEŃ (bo dużo osób nie wie że błędy whea są tak samo istotne jak błędy w prime95). Ja też mógłbym nazwać ignorantem ciebie, bo jeśli dla ciebie testowanie stabilnosci to tylko tzw "normalna praca" a np prime95 nie uzywasz to masz bardzo male pojęcie o oc i procesor ci się wysypie przy pierwszej lepszej konwersji filmów czy co tam będziesz robił. Dla mnie stabilne oc to takie które wytrzyma 24 godziny morderczych testów jak i rundkę w bf3 multiplayer. Np w tej chwili trzymam mojego i7 na 4.8ghz 1,312v i dopiero za jakiś czas będę mógł powiedzieć czy jest naprawdę stabilny (jeden błąd w dzienniku zdarzeń i podbijam napięcie o dwa oczka). Pytanie czy dla ciebie oc to zbootowanie do windowsa na 6ghz, walnięcie screena i wrzucenie na forum czy stabilny komp który wiesz, że nigdy cię zawiedzie nie ważne co byś na nim robił.

 

mi się wydaje, że to ty wpadłeś na forum i myślałeś, że wszyscy będą się zachwycać twoimi wynikami, a jaka kolwiek krytyka i od razu obrażasz ludzi. a w jaki sposób kręcisz skoro podobno proca oddałeś na gwarancję ? ;)

Edytowane przez vtruck754
Link to post
Share on other sites
Gość vtruck754

Nie jest za duże. Ja bym puścił IntelBurn/OCCT, reszta "testerów" słabo się spisuje z tymi intelami.

 

A czym według ciebie różni się Intel Burn od Linx AVX ? To jest dokładnie to samo 1:1. Occt jest dobre tylko do stabilności w grach. Jedynym naprawdę dobrym testerem dla tej podstawki jest prime 95 (blend i small fft).

Link to post
Share on other sites
Gość vtruck754

Bo w prime ustawiasz test "custom". Wpisujesz min fft 48, max fft 48 i memory 6500 (przy 8gb) i zapewniam cię, że jak przejdzie na tym 12 godzin to na niczym nie padnie (sprawdzane na 3 prockach sandy/ ivy) a przy okazji przetestujesz sobie pamięć ram   ;) wiem co mówie bo mam bzika na punkcie stabilności oc :D

Edytowane przez vtruck754
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...