Skocz do zawartości

Wszystko o OC I5 3570K


Recommended Posts

Balrogos, te 4,9 to stabilne u Ciebie jest? Ja trzymałem to testów 4,8 na 1,375 i było ok. 4,9 też zrobił na 1,4, ale nie sprawdzałem stabilności. 5,0 ruszył na 1,425 razem z wejściem do windowsa i nawet udało sie odpalić kilka programów. Ile tam można dać voltów na cepa w ramach zdrowego rozsądku? 1,45 wytrzyma na wodzie?

Link to post
Share on other sites

Jaka jest maksymalna temperatura do użytkowania procka 24/7? Bo działa na 4.2ghz, ale temperatury z rzędu 70*C w grach w sumie średniawo mi odpowiadają...Mogę zostawić jak jest? W IBT jakieś 84*C było...Ten Brutus to zła rzecz, za jakiś miesiąc wymienię go na Zalmana Z9, to temperatury spadną, do tego czasu może tak zostać?

 

BTW. Nie mogę ustawić, żeby mi taktowania w Idle zrzucało. Ciągle jest 4.2Ghz. EIST na enable. Dopiero gdy włącze Intel C-State taktowania zrzuca. Jednak żeby to zrobić, muszę podkręcić procesor ręcznie. Szczerze nie mam na to ochoty, procesor mam podkręcony przez OC Genie II. Wszystko okej będzie, jak nie będzie tych taktowań zrzucać? I czy ogółem podkręcanie przez OC Genie II jest bezpieczne. W sensie to "automatyczne" czy jakoś tak.

Edytowane przez Kz3Ko.
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

To ja się pochwale napięciem w pełni stabilnym. 1.088v procek katowany ponad 2 godziny intel burn testem ustawionym na maximum.

Do tego granie w bf3 multi i chwile w Splinter Cell: blacklist. I nic go nie rusza ^ ^ http://screenshooter.net/2447093/rtfqput

Żeby było śmiesznie podkręcone na coolerze SPC Spartan pro XD

 

 

Okazało się że da się jeszcze minimalnie niżej;) http://screenshooter.net/2447093/ojapwpo a temperaturki spadły jeszcze o 3 stopnie;)

Edytowane przez Mrozinho
Link to post
Share on other sites
Witam. Zabrałem się do OC i niepokoi mnie wysokie napięcie.

Chłodzenie thermalright macho 120 płyta: asrock z77 pro3

Napięcie podczas testu dochodzi do 1.216, w grach do 1.2.





Coś jest źle ustawione? Jak schodze nizej z napieciem to jest niestabilnie.

Link to post
Share on other sites

Witam dalej nie wiem jak zmienic te napięcia. W Oc genie II nie mam możliwości zmiany , po kliknieciu na Gpu Voltage mam do wybrania tylko Auto i 0.000000 V itp. Wchodząc w My OC genie Option nie pojawia sie mi nic. Podkręciłem na razie do 3.7 procesor ale chciał bym  spróbować do 4.5 lecz nie wiem jak zmienić te napięcia. Proszę o pomoc.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...