Skocz do zawartości

Wszystko o OC I5 3570K


Recommended Posts

ja mam taka płytę jak wy rev.1.0 u mnie tez rewelacji nie ma ale pomiędzy 4,4 a 4,5 jest spora różnica w napieciu przy 4,4 max to 1,284 a przy 4,5 prawie 1,34. w idle 1,032 V . Uzywam tylko llc krecone przez mnoznik od turbo.

Napięcie w bios jest pokazywane mniejsze niż te w programach.

Edytowane przez RuLeR
Link to post
Share on other sites

Podkrecajcie na OC Genie II bo od tego jest ten profil!

Profil to może od tego jest ale jest tam sztywno ustawione 4,2 i ja na swojej MSI Z77A-GD55 nie mam możliwości zmiany w tym profilu mnożnika i napięcia CPU. Także jest to ustawione w tym profilu na sztywno i niedostępne do zmiany. Czyli w OC Genie II mam 4,2 i tylko 4,2GHz.

Edytowane przez omar2033
Link to post
Share on other sites

Może tak było

Ja nie mogę - te opcje są "odświetlone" niedostępne - ustawione na sztywno na 4200 i vcore na auto

Ja mam bios 1.7 tak jak kupiłem płytę.

 

Nawet jak wejdziesz w tą zakładkę pod Windows (bo na tej płycie się da wejść w bios pod win7) - tej zakładki w nim nie ma pod Windows.

Myślę, że to, że się nie da jest logiczne bo to producent sam tak poustawiał by stabilnie każdemu chodziło. A jak wejdę coś poprzestawiam nie tak i potem wcisnę ten pstryczek OC GENIE II to kompa powiesi. Także to chyba zamierzone działanie MSI co do braku możliwości edycji tej zakładki.

Edytowane przez omar2033
Link to post
Share on other sites

Może tak było

Ja nie mogę - te opcje są "odświetlone" niedostępne - ustawione na sztywno na 4200 i vcore na auto

Ja mam bios 1.7 tak jak kupiłem płytę.

 

Nawet jak wejdziesz w tą zakładkę pod Windows (bo na tej płycie się da wejść w bios pod win7) - tej zakładki w nim nie ma pod Windows.

Myślę, że to, że się nie da jest logiczne bo to producent sam tak poustawiał by stabilnie każdemu chodziło. A jak wejdę coś poprzestawiam nie tak i potem wcisnę ten pstryczek OC GENIE II to kompa powiesi. Także to chyba zamierzone działanie MSI co do braku możliwości edycji tej zakładki.

W razie czego bios możesz zaktualizować.http://pl.msi.com/product/mb/Z77A-GD55.html#/?div=BIOS

Link to post
Share on other sites

Profil to może od tego jest ale jest tam sztywno ustawione 4,2 i ja na swojej MSI Z77A-GD55 nie mam możliwości zmiany w tym profilu mnożnika i napięcia CPU. Także jest to ustawione w tym profilu na sztywno i niedostępne do zmiany. Czyli w OC Genie II mam 4,2 i tylko 4,2GHz.

to jest niemozliwe! mam MSI Z77A-GD45 i wszystko da sie ustawic, jak sobie zarzycze. jedyny problem jest taki, ze w OC GENIE nie zbija napiecia w idle i nie zmniejsza mnoznika, co w gruncie rzeczy wlasciwie nic nie zmienia, bo pobor pradu jest wtedy wiekszy o 1Wat w IDLE, a temp. kolo 35-40C, wiec tez dobrze

 

http://i.imgur.com/8NVuzp2.png

 

wystarczy, ze zmienisz "My OC Genie" na "Customize" i klikniesz "My OC Genie Options". To screen z click bios II, bo nie chce mi sie wylaczac kompa, ale w BIOSie wyglada to tak samo.

 

Powodzenia w OC!

Na koniec jeszcze warto wspomniec, ze automatycznie OC Genie daje na te 4.2GHz strasznie wysokie napiecie

 

 

a jeszcze w temacie aktualizacji BIOSu, to ciekawa sprawa, bo jeszcze niedawno mialem wersję 2.9 i na niej zrobilem pierwsze OC. na 4.2GHz potrzebowalem 1.06V i bylo w pelni wstabilnie. Po aktualizacji BIOSu musialem od poczatku wszystko wczytac, bo nowy BIOS nie byl w stanie odczytac zapisanego profilu overcklokingu z poprzedniego BIOSu. Poroblem polega na tym, ze na BIOSie 2.10 na to samo taktowanie potrzebowalem juz 1.07V. Jeszcze nie mialem czasu sprawdzic co bedzie gdy ponownie wgram stary BIOS, ale obiecuję to zrobić i poinformować Was o wynikach

Link to post
Share on other sites

Sprawdzę to

ale mi chodzi o te ustawienia w biosie nie pod windows.

 

A co do zbijania napięć

Mi zbija napięcia jak ustawię na OC Genie II i mam 4,2

Zbija mi zegar do 1.6 i napięcie poniżej 1v

 

Ale tylko w tej zakładce OC Genie II jak ustawie.

Edytowane przez omar2033
Link to post
Share on other sites

@omar2033

 

To się da ustawić z poziomu BIOSu. Dajesz na OC Genie = Onboard Buton

potem niżej masz możliwość przestawienia na Customize i niżej masz opcje aby zmienić te ustawienia. Jak tam dasz parametry to bedzie ci działać zbijanie napiecia w IDLE.

 

Jedyne co musisz zrobić to zapisać zmiany i pokolejnym resecie wcisnąć guziczek OC Genie na płycie, jeśli wszytko maz dobrze ustawione komp odpali sie z podkręconymi ustawieniami :)

 

Aha

Jeśli ma działać LLC i inne pierdoły musisz je zmienić w standardowych ustawieniach BIOS/UEFI :)

Link to post
Share on other sites

Działa sprawdziłem mieliście rację

Ale ale

Jeśli ustawię napięcie dla 4,5GHz i 1,210v w OC Genie II wszystko chodzi tak jak ma chodzić

Wszystkie funkcje od zrzucania napięcia i zegara włączone.

Zegar zrzuca do 1,6GHz ale napięcia już nie. Oczywiście pobór Watt jest mały ale nie da się ustawić tak by zrzucić także vcore.

 

Znowu pomyślałem, że ustawię 4,5GHz i vcore na auto i zobaczę co płyta sama ustawi tzn jakie vcore i czy je zrzuci pod Windows.

Niestety skończyło się clear cmos. Płyta przy 4,5GHz i vcore na auto w Oc GENIE II nawet nie wstała. Nie mogłem nawet wejść do biosu.

 

Wnioski

Tylko opcja OC GENIE II gdzie na sztywno jest 4,2GHZ i vcore na auto pozwala na zrzut vcore w systemie i zegara do 1.6

Mogę czy to w zakładce standard czy w OC GENIE II ustawić sobie 4,5 przy np 1,22V i wtedy zegar mi zrzuci ale vcore już nie.

Link to post
Share on other sites

Ciekawe @omar2033, ze zrzuca Ci zegar, bo mi cały czas trzyma taki jaki ustawiłem w OC Genie. Fakt, ze mam MOBO model niższa, ale byłoby dosyć dziwne gdyby jedna z różnic było coś takiego, bo to typowo softwarowa różnica, wiec czemu MSI miałoby nie dać tej funkcji w Z77A-GD45? 0_o

Link to post
Share on other sites

UPS

 

Zapomniałem o tym drobnym szczególiku, że Vcore i tak jest na sztywno. W sumie to ciekawe, że każda bardziej znana firma robiąca Mobaski udostępnia tzw. Offset i możliwość redukcji Vcore nawet po OC. Z drugiej jednak strony na offescie najczęściej trzeba zawyżyć napięcie aby OC było stabilne. Gdy da się je na sztywno Vdroop jest dużo mniejszy.

Link to post
Share on other sites

ładny wynik

 

Pod obciążeniem napiecie CPU zjeżdża do 1,3V I jest nadal stabilnie, Naprawdę nieźle :)

 

Jakie dajesz LLC, 50%-75%?

 

A temp to chyba po zdjęciu IHS? Choć w sumie mam podobne na napięciu 1,32V, LLC 75% :) Temp na najcieplejszym rdzeniu 83*C.

Link to post
Share on other sites

W ASRocku nie ma LCC w % jest pod inną postacią ,daję na lev3.Napięcie ustawione za pomocą offsetu +0,170V,do 4.5HGz potrzebował napięcia +0.065V więc głupie 200MHz a napięcie +0,100V :rotfl:

IHS na tym procku nie ściągałem.Na poprzednim ściągnąłem i źle to się zakończyło a mianowicie uszkodziłem moduł pamięci i ram nie działał w dualu.Teraz odpuściłem skalp. 

Edytowane przez chudy131080
Link to post
Share on other sites

@chudy131080

LvL3 na asrockach to 50% lub 75%, dokładnie nie pamiętam :P

Może tak być,tylko pod inną formułą.Masz rację.

 

Chudy131080 - ładny wynik gratki !

Co co zrobiłeś z tamtym prockiem z uszkodzonym modułem ?

Sprzedałem go bodajże za 400zł.

Link to post
Share on other sites

to jest niemozliwe! mam MSI Z77A-GD45 i wszystko da sie ustawic, jak sobie zarzycze. jedyny problem jest taki, ze w OC GENIE nie zbija napiecia w idle i nie zmniejsza mnoznika, co w gruncie rzeczy wlasciwie nic nie zmienia, bo pobor pradu jest wtedy wiekszy o 1Wat w IDLE, a temp. kolo 35-40C, wiec tez dobrze

 

http://i.imgur.com/8NVuzp2.png

 

wystarczy, ze zmienisz "My OC Genie" na "Customize" i klikniesz "My OC Genie Options". To screen z click bios II, bo nie chce mi sie wylaczac kompa, ale w BIOSie wyglada to tak samo.

 

Powodzenia w OC!

Na koniec jeszcze warto wspomniec, ze automatycznie OC Genie daje na te 4.2GHz strasznie wysokie napiecie

 

 

a jeszcze w temacie aktualizacji BIOSu, to ciekawa sprawa, bo jeszcze niedawno mialem wersję 2.9 i na niej zrobilem pierwsze OC. na 4.2GHz potrzebowalem 1.06V i bylo w pelni wstabilnie. Po aktualizacji BIOSu musialem od poczatku wszystko wczytac, bo nowy BIOS nie byl w stanie odczytac zapisanego profilu overcklokingu z poprzedniego BIOSu. Poroblem polega na tym, ze na BIOSie 2.10 na to samo taktowanie potrzebowalem juz 1.07V. Jeszcze nie mialem czasu sprawdzic co bedzie gdy ponownie wgram stary BIOS, ale obiecuję to zrobić i poinformować Was o wynikach

 

 

Mam płytkę MSI Z77A G43 - i nie działa mi opcja "My OC Genie Option" wchodze w nią i jest pusta zakładka - żadnych opcji. O co kaman ? - Przez to nie mogę dobrze zrobić OC :/ HELP ( Bios najnowszy)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...