Skocz do zawartości

Wszystko o OC I5 3570K


Recommended Posts

Co do nakladania liquid to nie spiesz sie na spokojnie. Jak sciagniesz ihs to nakladaj na niego gdzies na kartce bez procesora. Jesli zas chodzi o rdzen, to poloz go sobie na kartce czystej. I delikatnie tym juz uzywanym pewdzelkiem porozcieraj powinno wystraczyc. Co do sekcji zasilania to ona jest na plycie. I wlasnie dziwi mnie ze tak sie grzeje bo mam 24 fazy.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wydaje mi sie, ze mozesz poprawic swoje ustawienia bo masz zdecydowanie za wysoki offset - 0.140V, a za niskie LLC (level 1 na Twojej plycie domyslam sie ze to najnizej). Przeczytaj ten artykul i sprobuj poprawic te ustawienia wedlug tych wskazowek. Powinno pomoc. http://www.benchmark.pl/mini-recenzje/overclocking-czyli-jak-przyspieszyc-swoj-komputer.html

 

Przeczytaj czesc dotyczacą ustawien offsetu i LLC. :)

Edytowane przez broodeeck
Link to post
Share on other sites

WoW, masz swietna sztuke. Ja mam takie napiecie na 4,7. Wszystko stabilne. Pod wrazeniem ejstem temperatury TMPIN2 czyli sekcji zasilania, mi na 4,8 przekracza 67 stopni w occt. Widac Twoja plyta jest ciut lepsza od mojej albo masz lepsza sztuke. Ja mam Gigabyte z77x ud5h. Gratki, swietny wynik. :)

Link to post
Share on other sites

Czy temperatury w okolicach 40 stopni w stanie spoczynku na moim i5 3570k podkręconym do 4,4 GHz na napięciu 1,22 V są w porządku ?

 

Druga sprawda to, że jak uruchomię test to temperatury są powyżej 90 stopni i dochodzą do 100 - to chyba źle ?

 

Mam chlodzenie Macho 140mm więc nie wiem dlaczego tak się dzieję, może powinienem zmienić jakieś ustawienia w biosie ?

 

Pomóżcie.

Link to post
Share on other sites

up

 

Sprawdź czy dobrze założyłeś cooler, jeśli nic nie pomoże to zmień pastę. W ostateczności możesz mieć słabego gluta pod IHS i w takim wypadku nie kręć go tak wysoko. Druga sprawa to spr. zmniejszyć PLL standardowo jest chyba jakoś 1.800 V ja na swoim mam zmniejszone do 1.709 V. Ten parametr wpływa troche na temp ale przy twojej nie wiem czy będzie zauważalna. Ja przed zdjęciem IHS tez na idle mialem około 40 stopni ale w stresie na 4.5 GHz i Vcore 1.224 V miałem około 91-92 stopnie. Wszystko zależy od sztuki jaka Ci się trafiła. 

 

@ edit 

 

Jaka płyta?

Edytowane przez mathewitp
Link to post
Share on other sites

U mnie na 4,2Ghz jest max 66st C na procku , a kolega powyżej na 4,8Ghz miał takie tempy ;) Jak testowałem 4,8 Ghz to podbijało pod 80-85st C. Zresztą przy ori zegarze była tempa około 52st C jak dobrze pamiętam.

 

PS: mam 2 zasysacze duże , 2 wysysacze (górny i tylny)

Edytowane przez MejoKrk
Link to post
Share on other sites

http://matt-su.pl/download/stock_5h.jpg

Moje temperatury na stocku przy stress lvl max - 5h

 

http://matt-su.pl/download/4.7.jpg

 

4.7 GHz, 1.368 V Stress MAX

Edytowane przez mathewitp
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...