Skocz do zawartości

Wszystko o OC I5 3570K


Recommended Posts

Moglibyście napisać coś więcej? Jestem początkujący jeśli chodzi o podkręcanie. Napięcie i temp są ok czy za wysokie?

maro893211, według Intela temperatury poniżej 105 stopni i napięcie poniżej 1,5 volta są jak najbardziej OK :-) . Poważnie.

 

chudy131080, a może jako Ojciec Założyciel tego tematu, napisałbyś jakiś poradnik dla kręcących 3570K. Zrobiło się już ponad 80 stron wpisów, jeśli ktoś teraz zaczyna od zera, to przebrnąć przez te wszystkie wpisy - tragedia.

Może coś w rodzaju poradnika otwartego, na zasadzie że każdy, kto ma coś konkretnego do powiedzenia może to dopisać. Trochę teorii, praktyczne ustawienia, mogło by być ciekawe. Jest parę osób w wątku, które czują temat i którym się chce; nie chcę wymieniać, żeby kogoś nie pominąć.

Oczywiście ktoś musiałby to redagować i panować nad formą, bo inaczej ... .

 

Byłoby pomocne dla zupełnie początkujących, gdyby piszący wrzucali printscreeny ze swoimi ustawieniami, ale o to jakoś trudno się doprosić.

Edytowane przez uppersilesian
Link to post
Share on other sites

Jest przypięty do tego działu napisany przez gregotsw poradnik - " Overcloking Jak przyspieszyc  PC  "  Metoda offset   - wszystko się sprawdza .Przydał by się może dokładniejszy opis metody  fix - bo nie każda plyta ma opcje offset .Wystaczy przeczytać i  postepować zgodnie z krokami

Edytowane przez cichy000
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Witam, zainteresowałem się tematem OC, jednak jestem w tym praktycznie całkiem zielony, wiedzę myślę, że mam jakąś na ten temat lecz chciałbym zacząć 1 raz z pomocą kogoś.

 

Jeśli ktoś z Was jest chętny mi pomóc, doradzić czy porozmawiać na ten temat podaję kontakt do siebie:

 

gg:7262290

 

ewentualnie skype - remigiusz860

 

Uprzedzając pytania o posiadany przeze mnie sprzęt zapraszam do opisu pod filmem:

 

Edytowane przez Gość
Link to post
Share on other sites

4,7GHz na 1,34V, niezbyt mnie to zadowala, bo w teście OCCT przegrzewa się w kilka minut.

 

http://t.imgbox.com/c8d3IMeF.jpg http://t.imgbox.com/ogbTlzoU.jpg

 

Obniżenie napięcia offsetu rdzeni do 0.6V = nie stabliność w grach, ale w OCCT jest dobrze. Jakieś porady? Może coś sknociłem w ustawieniach? Foty może niezbyt mi się udały, ale po kliknięciu chyba widać o co chodzi ;)

Link to post
Share on other sites

5-6 minut i temperatury powyżej 87*C. Przynajmniej dla 1 rdzenia. Następny do około 79*C, a reszta do 72-73*C. Być może źle nałożona pasta, ale na procesorze była równa, tak samo jak na Fortisie. Nie wiem, może za dużo lub za mało nałożyłem. Ale i tak chciałbym zejść do tego 1,3V, 1,31V. Reszta ustawień w biosie ok? Bo nie wiem, może tam coś przekombinowałem.

Edytowane przez Ropasiak
Link to post
Share on other sites

Jak to jest ze moj i5 chodzi na napieciach 1,18, a tutaj widze 1,3? Tzn na 1,3 tez pojdzie, ale temperatura leci wtedy w kosmos. Chyba ze jakos zle na te napiecia patrze. W ASUS AI Suite II mam CPU Voltage na 1,085 a pod obciazeniem OCCT pokazuje ze CPU Vcore wynosi 1,18 - 1,19. Jak kiedys z ciekawosci ustawilem offset na auto to komp ustawil dla 4,6 napiecie wlasnie ok 1,3 i w kilka sekund mialem juz 90 stopni.

Link to post
Share on other sites

No niestety, ale napięcie poniżej 1,3V na 4,7GHz = niestabilność systemu, wywalanie BSOD aby dodać vcore (0x101, 0x1E, 0x3B), albo jak gram (0x9C, 0x3B, 0x1E). Albo zła sztuka, albo w biosie za bardzo namieszałem. :/

Edytowane przez Ropasiak
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...