Skocz do zawartości

Wszystko o OC I5 3570K


Recommended Posts

Max 68 stopni.

 

Jade od 15 minut na 1.7 pll voltage i 1.272 core voltage na 4.7 GHz. Max temp 80 stopni średnio 72-73 bo cpu fan na auto.

 

Cos czuje ze mam swój sweetspot :) 1.272 na sztywno to jeszcze nie tragedia ;)

 

Niestety - wracam do 4.6 bo po 20 minutach wywalił error na jednym z rdzeni a temperatura mobo już podchodzi pod 80 stopni. Tak czy owak zaraz idę na retest fire strike i łamie 6000 ;)

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Temperatury w idle

http://images.tinypic.pl/i/00401/v0smeuz3u6i0.jpg

 

Temp w Metro Last Light

http://images.tinypic.pl/i/00401/0fci0f3v80w5.jpg

 

Temp w OCCT

http://images.tinypic.pl/i/00401/a1dyx7usqf22.jpg

 

Małe jakieś te różnice między idle, grą, a obciążeniem...

Link to post
Share on other sites

A mój i5-3570k niestety bardzo słabo się kręci powyżej 4.2GHz. W ogóle mój VID jest jakoś śmiesznie wielki i przy 4.4GHz mam -0.110V ustawione.

4.2GHz @ 1.16V (temperatury w LinX 63C max)

4.3GHz @ 1.22V (temperatury w LinX 73C max)

4.4GHz @ 1.27V (temperatury w LinX 80C max)

 

4.5 nie udało mi się ustawić, bo boję się przekraczać zbytnio 1.3V.

Mobo ASRock Z77 EXTREME3, chłodzenie Thermalright Macho HR-02.

Link to post
Share on other sites

Różnicy między 4.4 a 4.5 wielkiej nie uświadczysz więc tragedii nie ma choć sztuka faktycznie pechowa.

 

Ja 4,6 latam w zasadzie dla sportu, ale wczoraj przy 28 stopniach w pokoju (niestety mieszkanie ma okna na jedną stronę) w grach dojechałem do 64 stopni, a wcześniej nic ponad 60 nie widziałem :) Dalej jednak bezpiecznie ;)

Link to post
Share on other sites

Witam ! moj 3570k nagrzewa sie do 73 stopni grając w bf3(nic w nim nie podkręcałem , chłodzenie stockowe) , w pokoju mam mocne 25 stopni moze wiecej. Chciałem sie dowiedzieć czy nic mu nie grozi, podobno jego tam jakies granice na dłużyszy okres czasu to 67 stopni więc troche sie przestraszyłem ;p

Link to post
Share on other sites

IBT = Intel Burn Test, najbardziej wygrzewajacy i obciążający test dla procka :-)

obciążający to nie najbardziej, stabilności tym nie sprawdzisz, ale wygrzewa mocno. aczkolwiek po prime95 po pol godziny osiąga podobne temperatury maksymalne

 

i to co było już mówione na tym forum.

na i5-3570k, a pewnie tez na reszcie Ivy Bridge nic tak nie sprawdza stabilności, jak prime95 z ustawianiami Custom "min FFT size" - 48 i

"max FFT size" - 48 ;)

no i jeszcze potem warto obczaić rejestr błędów systemu

Link to post
Share on other sites

Podkręcałem przez OC Genie... Takie napięcie mi dało automatycznie. Chyba zła sztuka mi sie trafiła.

nie koniecznie, OC Genie ustawia dla 4.2 jakies chore napiecie. Jest na 100% stabilnie dla każdej sztuki, ale przez to gorąco. Ja teraz lece 4.2GHz na 1.085V

OC nikt za Ciebie nie zrobi, sam musisz znaleźć najniższe stabilne napięcie

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...