Skocz do zawartości

Jaka alternatywa dla i5


Recommended Posts

Postawił bym na Fx 8320 ( Nie opłaca sie FX 8350 bo jest wyżej tylko taktowany ) . Wszyscy to piszą jakie to amd jest do du** i nie nadaje się do gry . Cena 655 zł to jest BDB cena jak za procesor który w wielu testach wypada o 5-15 % gorzej od i5 3570k więc jest i tak dobrze . procesor odnajdzie się idealnie w pracach typu rędering itp . W grach też daje sobie super rade . i to co jest 100 razy lepsze od intela . Amd ma prawie we wszystkich Cpu odblokowany mnożnik . I przestańcie FANBOJE intela że tylko oni sa cacy a amd to kupa i tyle co jest gó**o prawdą . Intel ma Cpu High-end I jest w tym bardzo dobry . Amd nie jest H-end a i tak daje sobie bdb rade . Co do poboru prądu zobaczcie sobie na chyba planowane procesory intela gdzie 8 rdzeni ma pobór 195w czy 165 coś w tym stylu . Sam mam zamiar kupić tego Fx ponieważ nie Sram kasą a mam gdzieś te 5-10 % . podsumuwując Intel bdb firma , amd lekko odstaje ( a nie jak niektórzy użytkownicy piszą że o lata świetlne co jest nie prawdą ) amd odrobiło zadanie domowe i odwaliło niezłą robote :) Nie jestem fanbojem amd po prostu jest taniej i tyle . jak bym miał więcej kasy brał bym intela hehe :D

 

//Trochę kultury i opanowania własnego języka, dobrze? //Igorrodz

Edytowane przez Igorrodz
chamstwo, wulgarne słownictwo
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

powiem ci tak, mam obecnie tego phenoma, gram na nim we wszystko co chce i w ultra detalach i nie zauważyłem abym miał jakieś niedogodności z nim związane, są maniacy którzy dokładają 400 pln do proca żeby mieć zamiast 40 fpsów te 55, ja nie z tych. W pracy, obróbka zdjęć, czy kompresja plików, czy konwertowanie itp, też działa bardzo przyjemnie i płynnie bez czekania i zamulania, kumpel kupił za ponad 1200 pln proc i7 3770k, często siedzę u niego na kompie i jakoś szczerze powiedziawszy nie ma szału, nie widzę różnicy jak po przesiadce z athlona XP np na q6600, a róznica 900 pln między tymi prockami jednak jest, no fakt że troszke lepiej działa ale bym tak się nie spuszczał nad tymi intelami

 

no i oczywiście że jakbym miał do wyboru bo by mi ktoś chciał dać za free, czy wole intela czy AMD, to wiadomka że intela, ale jeśli chodzi o stosunek jakość cena, to wolę mając 900 pln, kupić sobie phenoma i mobo, i chłodzenie, niż samego i5

 

jeszcze inaczej mówiąc nie sądzę aby np 2500k był warty 800pln tym co oferuje, za 600 to już byłaby inna rozmowa

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Co do poboru prądu zobaczcie sobie na chyba planowane procesory intela gdzie 8 rdzeni ma pobór 195w czy 165 coś w tym stylu .

Planowane procesory intela dla desktopów to tdp nieporównywalne do procesorów AMD. Przepaść była i będzie, AMD może walczyć tylko ceną.

 

http://www.benchmark.pl/uploads/backend_img/a/fotki_newsy/201212/PM/intel-haswell-procesory-specyfikacja(1).jpg

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...