Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

 

Wymiana bebechów obecnie athlon x2 4gb ram, płyta gigabyte z gniazdem AM2+.

 

Zastanawiam sięnad poniższym lub altrnatywa, a może coś na bardziej nowszym sockecie co by na przysżłość było większe pole manewru ?

 

http://proline.pl/?id=konfigurator&0:AMD+X4+II+965+AM3+B;1:GIGA+GA-970A-D3;3:CMZ8GX3M2A1866C9B

 

 

pozdrawiam

Adasiex

Link to post
Share on other sites

Ja bym ci doradzał sprzedać to co masz i dołożyć do tego bez podkręcania będziesz miał lepszą wydajność od tego phenoma:

Płyta główna MSI B75A-G43, B75, DualDDR3-1600, SATA3, 5xSATA2, HDMI, DVI, GBLAN, ATX

Procesor Intel Core i5-3330 SR0RQ BX80637I53330

Pamięć Kingston HyperX 2x4GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9 Intel XMP X2 Grey Series (KHX1600C9D3X2K2/8GX)

 

Chyba, że będziesz podkręcał to wtedy zestaw, który podałeś.

Link to post
Share on other sites

Dlaczego na Intelu ?. Kierując się stroną passmarka i5-3330 - 5530 punktów a np AMD Phenom II X6 1075 -5339punktów wydajności.

Przy założeniu różnicy w cenie na korzyść AMD to 288zł zostaje mi w kieszeni na samym procesorze. a różnica w punktacji 200pktów nie jest warta wydania dodatkowych 288zł

Edytowane przez adasiex
Link to post
Share on other sites

Z tym, że ty tam masz podane 965BE. Generalnie do gier intel będzie lepszy :) Ale zestaw który podałeś też dobry. Sam mam ten procesor i mogę polecić. Ale wypada dobre chłodzenie do niego mieć :)

 

hmm nie to żebym miał coś do intela ale prównując wydajność/cena to lepiej wygląda AMD więc czemu intel lepszy ? skoro to nie żadna obróbka tylko czysty gajming ? :)

Link to post
Share on other sites

Zapytaj się ludzi z forum. Do AMD musisz mieć dobre chłodzenie jeżeli masz zamiar podkręcić procka, a do jakiego takiego pogrania trzeba to zrobić. Sam musiałem zakupić do tego celu Macho. I będę wymieniał procesor, bo czuć, że nie wystarcza jak przychodzi do jego mocnego obciążenia, a szczególnie widać to przy moim 7870.

Link to post
Share on other sites

Zapytaj się ludzi z forum. Do AMD musisz mieć dobre chłodzenie jeżeli masz zamiar podkręcić procka, a do jakiego takiego pogrania trzeba to zrobić. Sam musiałem zakupić do tego celu Macho. I będę wymieniał procesor, bo czuć, że nie wystarcza jak przychodzi do jego mocnego obciążenia, a szczególnie widać to przy moim 7870.

 

Phenom II X6 1075 - jak rozumiem takiego masz. Podasz przykład przy czym ci procesor nie wydala, wjakich detalach, jak rozumiem masz podkręconego ?. (pytam się z czystej ciekawości)

Link to post
Share on other sites

Phenom II X6 1075 - jak rozumiem takiego masz. Podasz przykład przy czym ci procesor nie wydala, wjakich detalach, jak rozumiem masz podkręconego ?. (pytam się z czystej ciekawości)

 

Nie, mam 965BE podkręconego do 4,2GHz. Radzi sobie dobrze, ale przy dużej liczbie graczy są spadki fps.
Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

Chyba, że będziesz podkręcał to wtedy zestaw, który podałeś.

Nie lepiej - gorzej. Phenom II x4 965 BE nawet po OC nie będzie wydajniejszy od niepodkręconego i5-3330.

 

hmm nie to żebym miał coś do intela ale prównując wydajność/cena to lepiej wygląda AMD więc czemu intel lepszy ? skoro to nie żadna obróbka tylko czysty gajming ?

Właśnie dla tego że to 'czysty gaming' to zestaw oparty o Intel Core i5-3330 będzie wydajniejszy od jakiegokolwiek opartego o AMD Phenom II x4 czy x6. Dodatkowo dodam tu, że gry nie potrzebują więcej niż 4 rdzeni dlatego pod nie zakup procesora z sześcioma mija się z celem.

 

http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/focus/vishera/oc/gry.png

Link to post
Share on other sites

No praktycznie wszystkie mają, chociaż są również modele, które nie mają, a różnica w cenie jest bardzo mała. Zawsze jest to alternatywa, ponieważ w przypadku uszkodzenia zewnętrznego GPU i wysyłki na gwarancję można spokojnie pracować na karcie zintegrowanej.

Link to post
Share on other sites

Oki argumenty mnie przekonały czyli i5-3330 co do płyty to jak rozumiem zeby wykorzystać kare grafiki w procu musi być karta zintegrowana na płycie ?. Musi to byc konkretny model płyty który współpracuje z intelem ?. Wcześniej zaproponowana płyta MSI, za moich czasów MSI nie miał uznania, jak to wygląda teraz. MSI czy może coś innego ?. Osobiście zawsze kupowałem płyty ASUSA a kiedy się skiepścił GIGABYTA, może coś więc z GB w cenie do 250zł ?

Link to post
Share on other sites

Oki argumenty mnie przekonały czyli i5-3330 co do płyty to jak rozumiem zeby wykorzystać kare grafiki w procu musi być karta zintegrowana na płycie ?. Musi to byc konkretny model płyty który współpracuje z intelem ?. Wcześniej zaproponowana płyta MSI, za moich czasów MSI nie miał uznania, jak to wygląda teraz. MSI czy może coś innego ?. Osobiście zawsze kupowałem płyty ASUSA a kiedy się skiepścił GIGABYTA, może coś więc z GB w cenie do 250zł ?

 

Nie poprostu płyta główna musi posiadać odpowieni chipset, obsługujący kartę graficzną zintegrowaną w procesorze. Nie wiem jak prościej to przedstawić.
Link to post
Share on other sites

Nie poprostu płyta główna musi posiadać odpowieni chipset, obsługujący kartę graficzną zintegrowaną w procesorze. Nie wiem jak prościej to przedstawić.

 

ok doczytałem sobie dzięki... a co do firmy MSI czy coś innego ? Gigabyte ?

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty
MSI B75A-G43 to minimum dla procesora i5-3330. Lepszym wyborem będzie (ale niestety zauważalnie droższym) MSI Z77A-GD55. Jeśli Gigabyte to GA-Z77-D3H wystarczy a alternatywą (zauważalnie droższą) jest GA-Z77X-UD5H. Edytowane przez Igorrodz
Link to post
Share on other sites

MSI B75A-G43 to minimum dla procesora i5-3330. Lepszym wyborem będzie (ale niestety zauważalnie droższym) MSI Z77A-GD55. Jeśli Gigabyte to GA-Z77-D3H wystarczy a alternatywą (zauważalnie droższą) jest GA-Z77X-UD5H.

No to drogo ten GB wychodzi wolałbym nie przekroczyć za płyte 300zł, poszukam może jeszcze mój ulubiony ASUS coś będzie miał.Tak w oglóle jak się sprawują te zintegrowane grafy, Obecnie mam GF 9600GT ( po nowym roku do wymiany) jak to się ma do intela ?

Słyszałem że do takiej integry to przydłby się ram minimum 1800MHz i możliwość przydzielenia przynajmniej 1GB ?

Edytowane przez adasiex
Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

Płyty pod Ivy Bridge obsługują pamięci 1600Mhz i warto od razu kupić 2x 4GB DDR3 1600Mhz CL9.

Co do samej integry to ta w APU A10-5800k jest wydajniejsza ale... ale bardziej przyszłościowo jest brać platformę Intela.

Jak do 300zł to MSI B75 będzie dobrym wyborem, szczególnie, że ma chłodzoną niebieskimi radiatorami sekcję zasilania.

Link to post
Share on other sites

No dobra to jeszcze jedno pytnie. która pyta będzie bardzie przyszłościowa ?. Te po 400zł majanapewno pamięci do 2000MHz.. Czy może nie ma co oszczędzać i brać droższą ale z większym polem manewru czy spokojnie wystarczy MSI (Chciałbym żeby płyta posłużyła trochę dłużej niż 2 lat, więc wlożenie mocniejszego proca itp)

Link to post
Share on other sites

Msi z77a g45 kosztuje 380 zl a jest naprawdę rewelacyjna pamięci do 2667 oraz posiada sli, sata6gb , usb3.0 z wyjściem na przedni panel i ma lepsza sekcje zasilania od b75. Piszę tak bo mam ją i też wcześniej stałem przed podobnym pytaniem "która?"

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...