Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Na forum jestem od kilku dni, założyłem konto, aby popytać o dobre i tanie mobo, ale widząc tematy innych użytkowników, dotyczące modding'u, postanowiłem założyć swój temat, w którym popytam o kilka spraw ewentualnie powrzucam zdjęcia z procesu przemiany mojego pc. Po temacie można wywnioskować, iż mam obudowę AeroCool PGS Strike-X Black/Red. Jako że oferta była bardzo korzystna, postanowiłem bez dłuższego zastanowienia, zakupić ten produkt. Obudowa ze strony wizualnej jest bardzo dobrze wykonana. Jedyne zastrzeżenia, jakie mogę mieć do tej budy, to troszkę tandetne zaślepki w zatokach 5,25". Ale oprócz tego, jest jeszcze jedna wada, nie ma możliwości schowania kabli za tacką płyty głównej. I tutaj pojawia się pierwsze pytanie. Otóż, czym najlepiej byłoby wyciąć otwory na kable, aby wyglądało to podobnie jak w obudowie PGS STRIKE-X GT BLACK: http://nokautimg2.pl/p-9a-21-9a2168e935d42d7f1ea5d03e47340dd4500x500/obudowa-atx-aerocool-pgs-strike-x-gt-black-usb-3-0-bez-zasilacza-aeropgsstrike-xgt-bl.jpg

Oczywiście bez tego jakby wybrzuszenia, same otwory w takich miejscach jak tutaj. Jeżeli już udałoby mi się to wykonać, to pozostaje kwestia miejsca z drugiej strony, za płytą główną. Gdy obudowa byłaby otwarta, to nie byłoby żadnego problemu z kablami. I tutaj drugie pytanie, czy dobrym rozwiązaniem, byłoby wycięcie dużego otworu, na płycie bocznej zamykającej prawą stronę? A jeżeli tak, to w jaki sposób mógłbym to zamknąć, ale tak, aby było to zamknięcie wypukłe, żeby było tam miejsce na kable? Narysowany w Paint'cie, bardzo poglądowy rysunek:

http://i.imgur.com/llVjb.png

 

I trzecie pytanie, ostatnie w tym poście. Czym najlepiej oświetlić obudowę od środka? Czytałem, że led'y są bardzo dobrym rozwiązaniem. Ale jak wygląda montaż led'ów? Gdzie kupić dobrej jakości led'y? I czy są czerwonego koloru? Proszę najlepiej o linki do sklepów/aukcji. Pozdrawiam wszystkich czytelników mojego tematu.

Link to post
Share on other sites

Otóż, czym najlepiej byłoby wyciąć otwory na kable

Dremelem lub szlifierką na tarcze max. do 125mm, radzę użycia wąskiej tarczy o grubości 1mm.

 

czy dobrym rozwiązaniem, byłoby wycięcie dużego otworu, na płycie bocznej zamykającej prawą stronę?

Tak, pomysł OK.

 

Ale jak wygląda montaż led'ów?

Montaż jest banalnie prosty, lutujesz dwa przewody do taśmy, podpinasz pod wtyczkę molex i gotowe.

Więcej szczegółów podam Ci potem.

 

Gdzie kupić dobrej jakości led'y? I czy są czerwonego koloru?

Są czerwone, możesz kupić na allegro.

 

http://allegro.pl/odcinek-led-5-cm-3-diody-power-led-super-mocna-i2832524877.html

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...