Skocz do zawartości

Nowe procesory w 2013 roku


Recommended Posts

Witam za jakiś czas będę zmianiał komputer. Postanowiłem wydać trochę więcej kasy aby to był komputer do grania ultra detalach. Mam takie pytanie czy opłaca się kupować procesor Intel i5 2500K czy poczekać do przyszłego roku i zakupić czwartą generacje tych procesorów?? Będzie jakaś duża różnica w wydajności?? Proszę o odpowiedź.

Link to post
Share on other sites

Zobaczymy po testach.Tak naprawde to sie nie dowiemy jak to jest z nimi, jak zamierzasz skladac PC od teraz, skladaj nawet na IVY.

Jak mozesz poczekac, to czekaj na Haswella.

Tak samo jak z grafika w twoim temacie.

Link to post
Share on other sites

nie wiem jak u innych ja tam na swoim i5 2500k wykręciłem na 1.38v ponad 5 ghz, a procka mam od 2 miechów(teraz 4.2ghz za 1.21v)... u kilku co kupili nowe SB też widziałem ładne wyniki, więc to chyba fama z tym "nowe sb sie słabo kręcą"

Link to post
Share on other sites

Powiem tak, pierwsze SB kręciły sie bardzo ładnie.....5ghz kręciły się łatwo.

Składam pecety i na dzisiejszych 2500k, kręcę od 4.3 do 4.7ghz więcej nie chcą iść

To trafiłeś ładnie.

Link to post
Share on other sites

tak jak pisałem, nie tylko ja.... inny user z tego forum robi 4.4 na 1.17v, nie wiem jak z opcjami oszczędzania energii ale wynik super. Tak naprawdę widziałem więcej dobrych opinii o nowszych SB niż tych złych, a trochę poprzeglądałem forów....

Link to post
Share on other sites

Dysk Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 500GB, SATA III, 7200RPM (WD5000AAKX) OEM

235,00

Płyta główna ASRock P67 PRO Intel P67 LGA 1155 (PCX/DZW/GLAN/SATA3/RAID/DDR3) (P67 PRO)

309,00

Procesor Intel CORE I5 2500K 3.3GHz LGA1155 BOX (BX80623I52500K)

829,00

Chłodzenie CPU SilentiumPC Fortis HE1225 (SPC043)

125,00

Pamięć Crucial Ballistix 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz CL(9-9-9-24) Unbuffered NON-ECC 1.5V (BLS2CP4G3D1609DS1S00CEU)

125,52

Karta graficzna Gigabyte Radeon HD 7970, 3GB DDR5 (384 Bit), HDMI, DVI-I, miniDP, BOX (GV-R797OC-3GD)

Windows 7 Home Premium

 

Obudowa http://www.morele.ne...-spc077-529266/

Mniej więcej takie :P

Możecie coś doradzić. Komputer ma być bardzo szybki. Budżet 3500. MAX 4000 ale to już jak będzie trzeba. Napewno będę robił OC procka i grafy

Edytowane przez Leksy
Link to post
Share on other sites

Jak wyjdą nowe i procesory to napewno zmienie na nowsze oczywiście jak będzie się opłacało. Albo zmienię tylko co będzie mi potrzebne. Bo jak wyjdzie karta w styczniu a procek w maju to wymienie karte a procek zostawię. :)

 

Jeszcze dokłądnie nie wiem ile dokładnie będe robił OC ale jak będę robił większe to napewno coś pozmieniam albo zasięgnę waszej rady :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...