Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, posiadam płyte główną : MSI B75A-G43

Na początku mojej działalności na komputerze było wszystko spoko ale po paru tygodniach po odłączeniu komputera od zasilania i ponownym włączeniu kompa BIOS był zresetowany. Ustawienia w BIOSie są zapisane do puki nie wyłącze listy zasilającej. Co może być tego problemem ?

Link to post
Share on other sites

pytanie czy data ci się też resetuje? do daty produkcji płyty?

 

jeżeli tak to bateryjka padnięta, zwyczajnie wydłub jakąkolwiek bateryjkę tego typu i włóż do mobo, a tą jeszcze dotknij językiem, jak nic nie mrowi to znaczy że zdechła

 

pójdź z tą co jest w mobo do sklepu i pokaż kolesiowi żebyś nie pomylił typu baterii

Link to post
Share on other sites

czyli bios ci wyświetla aktualną datę cały czas?? hmmm to w takim razie może być kwestia profilu, pytanie jeszcze czy masz bios czy UEFI?

 

ale nie no, jeżeli to się dzieje tylko po odłączeniu napięcia od kompa i potem po włączeniu to musi być wina baterii, powiadam Ci ja, weź poszukaj takiej(opis jaka dokładnie to jest masz na samej bateryjce napisane) włóż tą inną i sprawdź czy się powtórzy problem i wtedy drogą eliminacji będzie się kminić nad tym

Link to post
Share on other sites

Z mojego doświadczenia wyglada definitywnie na baterię, nawet jeśli nie resetuje się data. Jakby co pytaj w sklepie o baterie typu CR2032. Koszt takiej to ok. 3-5zł zależy od sklepu ;)

Link to post
Share on other sites

no u mnie wyglada to tak, że jeśli zworki niema to jest normalny tryb biosu, jeśli jest to wtedy bios sie resetuje ;D

 

No to sprawa jasna. Poszperałem w instrukcji od Twojej płyty głównej i wpięta zworka w bolce JBAT1 resetuje BIOS. Zworka musi być wyjęta aby BIOS działał na normal. Ponizej zdjęcie, o którą zworkę chodzi i jeśli masz ją wpiętą to ją wyjmij :P

 

http://www.bankfotek.pl/image/1377958.jpeg

Link to post
Share on other sites

a tą jeszcze dotknij językiem, jak nic nie mrowi to znaczy że zdechła

Językiem napięcia nie zmierzy a wystarczy spadek 0,5V żeby baterie uznać za wyczerpaną. Od pomiarów napięć są woltomierze (multimetry) a nie język.

Link to post
Share on other sites

Językiem napięcia nie zmierzy a wystarczy spadek 0,5V żeby baterie uznać za wyczerpaną. Od pomiarów napięć są woltomierze (multimetry) a nie język.

 

tak, i każdy ma woltomierz przy sobie i w domu:) spec się znalazł

 

to temperaturę pieca też badasz termometrem żeby sprawdzić czy jest zimny czy ciepły czy po prostu dotykasz??

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

tak, i każdy ma woltomierz przy sobie i w domu:) spec się znalazł

Jeśli ktoś bierze się za sprawdzenie baterii to MUSI mieć woltomierz. Językiem możesz sprawdzić co najwyżej jej smak, nie dowiesz się czy jest rozładowana bo rozładowanie to nie to samo co 0V. Zamiast 3V będzie miała 2,5V i już bios nie będzie trzymał ustawień, sprawdzisz to językiem ? Proponuje nie dawać tak prostackich porad w tematach informatyki która wymaga trochę więcej niż obróbka skrawanie z zawodówki.

 

to temperaturę pieca też badasz termometrem żeby sprawdzić czy jest zimny czy ciepły czy po prostu dotykasz??

Jeśli potrzebujesz konkretną temperaturę pieca np. 200C i nie więcej ani nie mniej to jego dotykanie na nic się nie zda.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...