Skocz do zawartości

Kupuje nową karte graficzną.


Recommended Posts

Cześć!

 

Chce kupić nową karte graficzną taką którą pociognie taki sprzęt:

Procesor: AMD Athlon™ 64 X2 Dual Core Processor 4200+ 2.20 GHz

Pamięć ram: 1 GB (chciałbym zwiększyć przynajmniej do 2 GB RAM)

Karta graficzna: ATI Radeon X1550

i która doda mi przynajmniej 1 GB ram.

Mój budżet to 300-400 zł.

 

 

PS. Czytałe różne tematy o nowych kartach graficznych i było tam coś o zasilaczach.

Edytowane przez mateuszosman2
Link to post
Share on other sites

Jaki budżet? Jaki zasilacz?

HD4850

 

do takiego kompa to tylko jakaś używana :) przykładowo 260 GTX lub 280-285 GTX albo jak Ci się uda to 460 nic lepszego nie kupisz i tak i tak procesor będzie ograniczał nawet poczciwego 8800GT

 

gdzie tu GTX460?! Twoje karty nie do tego cepa. Edytowane przez 06radcho
Link to post
Share on other sites

jak zasilacz wytrzyma to max co tam pchaj to jakies HD4850,jakas uzywke tanio gdzies trafisz,za reszte kasy mozesz dokupic ramy co by miec ze 4Gb...wiecej nie ma sensu do tego komputera wkladac....

Edytowane przez DoberMan
Link to post
Share on other sites

i która doda mi przynajmniej 1 GB ram. Mój budżet to 300-400 zł.

Żadna karta graficzna nie zwiększy ci pamięci ram, to tak nie działa.

Mając 400zł do wydania radził bym ci zainteresować się Radeonem 6570 np. http://allegro.pl/gigabyte-amd-radeon-hd-6570-i2838818289.html Resztę wydaj na ram i nowy procesor możliwie jak najwydajniejszy do twojej płyty (np. athlon x2 6000+).

Link to post
Share on other sites

Ale jak wymień???

to znaczy że szukaj w pierwszej kolejności zasilacza tak jak kolega wyżej pisze bo to co masz to jest słabizna. A dopiero myśl o innych podzespołach żeby wsadzić w ten komp jakąś mocniejszą kartę musi być też dobry zasilacz a nie tykająca bomba :)
Link to post
Share on other sites

Prawda jest taka że nie wiem czy jest sens inwestować w takiego Athlona X2 6400 gdyż sam koszt takiego procka to około 200zł gdzie za te pieniądze idzie wyrwać X3 X4 athlona o wiele wydajniejszego ale wtedy tsza wymienić pewnie też płytę. W sumie w tym przypadku pasuje wymienić Płyte + procek + ramy + zasilacz i do tego jakąś grafe znaleźć ale to większe koszta. Autor skoro podał budżet 400zł na kartę tzn że zależy mu na pograniu. Jeśli nawet dokupi tego Athlona X2 6400+ i dołoży ramu + HD 4850 to i tak konfig będzie słaby. Według mnie nie ma sensu pakować w ten sprzęt kasy ale niech wypowie się ktoś bardziej doświadczony w tym temacie to jest tylko moje zdanie na ten temat nie chce też nikogo zniechęcać.

Link to post
Share on other sites

Najlepiej było by sprzedać całość puki jeszcze działa i kupić nowy sprzęt oparty na tanich częściach z możliwością łatwej rozbudowy w przyszłości. No ale wtedy to już nie jest kwestia 400zł tylko minimum 1000-1500zł jeśli mówimy o kompie do grania.

Link to post
Share on other sites

Oczywiście macie rację. Autorze tematu, trudny orzech do zgryzienia, bo:

 

1. Wrzucisz nową grafikę za 400-500zł do tego zestawu i wcale "super" nie pograsz przez RAM / procesor, a i jeszcze, jak to kolega wyżej ujął - ta "tykająca bomba" (zasilacz) może zmarnować cały budżet uszkadzając podzespoły

 

2. Zainwestujesz w porządny zasilacz, to zostanie mniej na grafikę, nie mówiąc już o dokładaniu RAMu czy wymianie procesora (lub nawet jeszcze płyty głównej).

 

Myślę że rozsądek nakazuje zrobić to drugie - czyli rozłożyć wymianę podzespołów, jeśli nie możesz wyłożyć jednorazowo większej sumy pieniędzy.

Link to post
Share on other sites

Jak tak będziemy wymieniać co on powinien zmienić w swoim kompie to wyjdzie że praktycznie wszystko :) Zostanie może myszka i klawiatura bo nawet monitor ma z muzeum. Można taki komp odświeżyć ale to się robi jak najniższym kosztem bo i tak będzie to złom tyle że ciut nowszy i ciut szybszy. Wydatek 400zł to już bardzo dużo utopionych pieniędzy w ten archaiczny sprzęt a jak by policzyć nową grafikę, nowy procesor, nowy zasilacz plus dołożenie ramu i już się robi całkiem spora kwota.

Link to post
Share on other sites

Dlatego jedyna opcja dla autora jest taka żeby nie tykać tego sprzętu bo nie ma sensu dokładać kaski. Tylko poczekać jak znajdą się fundusze na nowe bebechy napisać na forum co koledzy polecają :) i zrobić komp od podstaw.

Edytowane przez arunia19
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...