Skocz do zawartości

Mały problem z gtx560ti twin frozr II


Recommended Posts

Witam. Być może to nic poważnego jednak po włączeniu dziś kompa przez chwile pojawiły mi się zielone artefakty na pulpicie po czym ekran mignął i pojawił się napis o odzyskaniu sprawności przez kartę. Kompa złożyłem 4 miesiące temu i do tej pory nie było problemów. Trochę mnie to zaniepokoiło :) Mam najnowsze beta stery od nvidii 310.70. W gry typu AC3 czy hitman gram na max detalach i nie miałem do tej pory problemów z niczym. Nie wiem czy to zapowiedź problemów i czy trzeba się tym martwić? Zegary procka miałem podniesione bez zmian napięcia na 3,7 ale zmieniłem ostatnio na 3,8 a ponieważ chodzą stabilnie to zostawiłem i nie wiem czy to może być przyczyna. Podkreślam że stało się to pierwszy raz i tylko na chwilkę a zegary podniosłem 2 tygodnie temu. Na grafice maksymalne temperatury w stresie to 70 a procek w idle 35 w stresie nie przekroczył do tej pory 61.

 

CPU:

AMD Phenom II X4 965 BE 3,4 GHz

Płyta ASUS M5A78L-M LX V2

Pamięć 2x2GB DDR3 1600MHz

Zasilacz OCZ ZS 550W

 

Dysk twardy mam ze starego kompa i to z nim mam największe problemy. To stary samsung 120GB sata który strasznie muli. Zaczynam podejrzewać że to on mi problemów zaczyna przysparzać.

Link to post
Share on other sites

A kupiles uzywkę? nie jest taka stara ta karta zeby sie przegrzala do takiego stopnia zeby powstaly zimne luty pod GPU, nie wiem czy to ten model ale slyszalem ze to wina napiecia i konieczna byla

aktualizacja biosu karty

 

To nówka kupiona razem z kompem i tak ma fabryczne oc wiec juz nic nie podkręcałem a karta jest od MSI

 

Czyli MSI. Jeżeli wywala ci artefakty to jeżeli masz gwarancję warto się zastanowić nad wysłaniem jej na gwarę. Spróbuj przetestować ją w OCCT w trybie error check.

 

No właśnie nie wiem czy warto skoro stało sie tak raz na chwilke a zaraz po napisaniu posta grałem prawie 2 godziny w Skyrima na full detalach z odpalonym w tle msi afterburner i temperatury grafiki nie przekroczyły 55 stopni i nie było problemów z grą

Edytowane przez LeBsteR
Link to post
Share on other sites

Miałem tak kilka razy na 460 ale nie przejmowałem się tym karte sprzedałem rok później i dalej chodziła także nie przejmowałbym się tym może jakiś chwilowy bład. Nawet jak będziesz miał tak raz na 2-3 miesiące to bym się tym tak nie przjmował gorzej jakby było to coraz częstsze. Spróbuj postawić na nowo system ze sterownikami ale certfikowanymi WHQL czyli 306 jak 310 dostana certyfikacje to je zainstalujesz.

Edytowane przez davidoff
Link to post
Share on other sites

Masz zainstalowane sterowniki beta, więc to może być przyczyną problemu.

Na Twoim miejscu zainstalował bym z certyfikatem i nie przejmował się sytuacją, która miała miejsce tylko raz.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...