Skocz do zawartości

Thermalright HR-02 Macho 120 montaż


Recommended Posts

hmmm wiesz ja wole tak jak jest teraz, gdyż rzadko kiedy ale pewnie dojdzie taka sytuacja, że przyda mi się te 1200rpm, a standardowo chodzi mi na najniższych obrotach, naprawdę rzadko kiedy przekraczam 60 stopni(a można ustawić 65), więc dla mnie te wyższe obroty to abstrakcja ale mam zabezpieczenie jak coś.... a co by mi dało to co Ty proponujesz? Gdy trzeba po prostu musi być głośniej, dla mnie cisza nie powinna być kosztem wydajności.

Link to post
Share on other sites

Znając wydajność danego coolera CPU i wiedząc przy jakim napięciu procesor pracuje wolałbym mieć pod obciążeniem kilka stopni więcej (np. 60 zamiast 65) zamiast słuchać za każdym razem wentylatora suszarki. No ale co kto woli :)

Link to post
Share on other sites

t.luk, ja mam 4 wentyle w obudowie, naprawdę nawet jak wentyl macho wejdzie na najwyższe obroty to tylko lekko się przebija przez te wentyle... po za tym, zauważyłem, że jak testuje sobie procka jak np. przy 4.8ghz to jednak lepiej gdy wentyl coolera zacznie chodzić szybciej na maxa, bo z intel burn test to nie przelewki ;)

 

Od tego jest możliwość ustawienia od 40 do 65 stopni żeby każdy ustawił pod siebie... u mnie te 60 to jest właśnie tyle ile trzeba, może nawet 55 byłoby lepiej, bo po za renderowaniem jakiegoś filmu i testami to procek u mnie rzadko przekracza 50 stopni.

Link to post
Share on other sites

wiesz, jest taka opcją, że ustawiasz sobie w bios, żeby powiedzmy po przekroczeniu 60 stopni zaczynał się rozpędzać do maxa. Po co ma chodzić non stop na max, a nawet na 1000rpm, skoro można tak jak ja ustawić na 700rpm i po przekroczeniu 60 stopni dopiero zacznie reagować na temp...

 

a temp nie zależy od ilość ghz, tylko od napięcia...

Link to post
Share on other sites
  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...