Skocz do zawartości

Thermalright HR-02 Macho 120 montaż


Recommended Posts

Witam,

udało mi się zdobyć chłodzenie Thermalright HR-02 Macho 120 jednak mam problem z montażem...

Dlatego bardzo proszę osoby, które się orientują lub posiadają ww chłodzenie o małe wskazówki.

 

Otóż staram się postępować zgodnie z instrukcją jak i filmikiem:

http://www.youtube.com/watch?v=AEYlsaECWjs

(od 2:35 jest montaż).

Jednym z pierwszych kroków jest zamontowanie jakby dystansów na czarnej płytce.

Później pokazane jest montowanie na płycie głównej srebrnej płytki.

Nie rozumiem ani z filmiku, ani z instrukcji do czego potrzebna jest ta czarna część? Gdzie ona jest montowana?

Myślałem że od spodu płyty głównej ale te wkręcone w nią (czarną płytkę) dystanse nie pasują wtedy do otworów płyty głównej.

Nie kumam tez po co jest ten czarny kwadracik wkładany w środek czarnej płytki?

Błagam niech mnie ktoś pokieruje krok po kroku jak to złożyć :(((

Edytowane przez skr0403
Link to post
Share on other sites

Ten czarny kwadracik jest dystansem. Montuje się go tylko w przypadku płyt z socketami AMD :) Jeżeli masz intela to go nie używasz. Mam Macho normalnej wielkości i jakoś nie miałem problemu z zamontowaniem.

Edytowane przez mrgibbass
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Czyli skoro to Intel to tej czarnej płytki nie używam w ogóle?

 

zależy pod jaki socket mocjesz tego Macho, w zestawie powinny się znajdować zestawy montażowe pod konkretny procek. Więc pytanie jaki masz socket?

 

Procesor Intel 3570k, płyta Asrock Z77 Pro3.

 

EDIT:

Chyba już załapałem.

Myślałem, że wszystkie części do czegoś muszę użyć, ale gdy odrzuciłem tę czarną część (jako dla AMD) już chyba wszystko pasuje i okazało się prostsze niż przypuszczałem

Dzieki za odpowiedzi.

Edytowane przez skr0403
Link to post
Share on other sites

No niestety nie należy ono do najwygodniejszych.

 

Do cichych też on nie należy niestety...

Zasilacza nie słychać, karte graficzn ledwo, wentylatory na obudowie zalezy od obrotów - ale Thermalrighta przebijają tylko na najwyzszych obrotach.

Edytowane przez skr0403
Link to post
Share on other sites

Jeśli autor nie ma nic przeciwko, to chciał bym podpiąć się pod temat aby nie zakładać nowego.

 

Jutro chcę zamówić Macho HR-02 140mm. I tu rodzi się moje pytanie. W sklepach są dwa typy.

 

HR-02 i HR-02BW

 

porównując je z ofertą producenta:

http://www.thermalright.com/html/products/cpu_cooler/macho_reva_bw.html

http://www.thermalright.com/html/products/cpu_cooler/hr-02_macho_reva.html

 

Różnią się oznaczeniem wentylatora

Producent: Sklepy:

HR-02 BW - TY-147 TY-147, TY-140

HR-02 TY-140 TY-140

 

Dodatkowo tylko w jednym sklepie znalazłem HR-02 BW z mocowaniem pod 2011(również tam był podany wentylator TY-147) czyli tak jak na stronie producenta.

HR-02 nawet na stronie producenta nie posiada mocowania pod 2011

 

I teraz pytanie do wszystkich, czy były różne wersje tego chłodzenia?? Tak jak Mugen 2, Mugen 3

I na koniec które z nich wybrać. Szczerze wolał bym wersję bez BW.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Czyli wychodzi na to, że wersja BW różni się tylko kolorem wentylatora, dodatkowo możliwością założenia na 2011, oraz wkrętakiem ( tego akurat mi nie brakuje :) )

 

Z tego co wiem to HR-02 ma niklowane heat pipe. A pisałem ( wybaczcie mój błąd, widocznie za słabo to zaznaczyłem ) o wersjach Macho, posiadających wentylator oraz brak wspomnianego niklowania.

 

Mam tylko jeszcze dwa pytania.

 

Jaka jest różnica poza kolorem w wentylatorach:

TY-140

TY-143

TY-147

Producent podaje w wersji TY-140 Enhanced Hyper-Flow Bearing (EHFB)

oraz 12 cm mounting hole–allows installation on the 12 cm dimension, so will be compatible with most coolers without having the need to buy extra kit for 14cm fan

 

 

W wersji TY-147 cisza o tym

Wersja TY-143 różni się wagą oraz zakresem obrotów.

Tylko z danych producenta wynika, że przy 600RPM jest głośniejsza od TY-140,TY-147 ustawionych na 900RPM

 

Pytanie czy odnośnie głośności to tylko błąd ?

 

TY-141 posiada inne łopatki czy coś poza tym ?

 

Oraz czy zamiast wspomnianych wentylatorów da się założyć każdy inny 140mm? Zasadniczo chodzi o to czy sprężynki będą pasowały w otwory.

 

Trochę truję d.... ale od tego jest forum :)

 

Jeszcze na koniec czy znacie jakiś sklep w Warszawie w którym dostanę Macho HR-02 albo wersję BW? Najlepiej gdzieś blisko centrum. Oczywiście w rozsądnej cenie :)

Edytowane przez kudlatyEOS
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

możesz w biosie zmniejszyć obroty i ustawić, żeby ze wzrostem temp wentylator też zaczynał szybciej chodzić....

W UEFI mam dwie opcje:

1. Target temperature: (gdzie najmniej mogę ustawić 45 st. C)

2. Speed fan (level 1- 9)

 

Ustawiłem 45st i level 5.

I moje pytanie brzmi jak to generalnie działa?

Co się stanie gdy procesor osiągnie więcej niż te 45 st? Przejdzie na level 6 czy na level 9?

 

Czy lepiej ustawić te 45 st. C i level 1?

Link to post
Share on other sites

Level 5 to jakiś ustalony od góry pułap obrotów wentylatorów. Jak procesor przekroczy 45 stopni, to wtedy obroty wentylatora wskoczą na Level 5 (musisz w praktyce sprawdzić jakie to obroty będą).

 

Domyślnie ustalony był Level 9. Wentylator chodził głośno.

Gdy ustawiłem Level 5, wentylator od razu zaczął chodzić cicho (wiec rozumiem, że JUŻ przeskoczył na level 5). Tempertaura procesora to 28-30 st C.

A ustawione mam starget temperature 45 st C.

Dlatego pytam co zrobi gdy przekroczy te 45 st

Link to post
Share on other sites

t.luk się myli...

 

gdy ustawisz 5 level to wentyl będzie chodził właśnie na nim tuż po starcie i gdy temp procka będzie rosnąć, przekroczy target to wentyl zacznie też szybciej chodzić aż dojdzie do maxa..

 

Bez sensu zrobiłeś i z levelem i targetem...

 

1. Ustaw 1 level, bo dla macho te 700-800 rpm to będzie aż nadto, żeby utrzymać temp w ryzach w normalnych warunkach, a po co ma być głośniej niż musi...

 

2. Ustaw target na 55/60 stopniach, bo to i tak żadna temperatura dla procka, a po co wentyl ma szybciej/głośniej chodzić... nie ma sensu walczyć z temp w okolicach 45 stopni.

Edytowane przez Barsa
Link to post
Share on other sites

t.luk się myli...

 

gdy ustawisz 5 level to wentyl będzie chodził właśnie na nim tuż po starcie i gdy temp procka będzie rosnąć, przekroczy target to wentyl zacznie też szybciej chodzić aż dojdzie do maxa..

 

Bez sensu zrobiłeś i z levelem i targetem...

 

1. Ustaw 1 level, bo dla macho te 700-800 rpm to będzie aż nadto, żeby utrzymać temp w ryzach w normalnych warunkach, a po co ma być głośniej niż musi...

 

2. Ustaw target na 55/60 stopniach, bo to i tak żadna temperatura dla procka, a po co wentyl ma szybciej/głośniej chodzić... nie ma sensu walczyć z temp w okolicach 45 stopni.

 

Ok, dziękuję za odp.

Upweniając się:

czyli ustawić ~55 st C / Level 1

i powinno byc ok, tak?

Link to post
Share on other sites

@ Barsa

Nie miałem do czynienia z płytami gdzie ustawia się "Level" ale dla mnie logicznym by się wydawało, że po ustawieniu określonego levelu deklaruje się maksymalny pułap pracy wentylatora po przekroczeniu zdeklarowanej temperatury...

Link to post
Share on other sites

tak jak już pisałem, mylisz się... levelem ustawiasz prędkość początkową, z której po przekroczeniu określonego targetu wentyl będzie rozpędzał się do maxa. Im niższy level tym niższe obroty. Jest jeszcze opcja custom, ale to już raczej niepotrzebny temat, jednakże u mnie można tu ustawić wentyl do Macho na 600rpm.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...