Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jestem od długiego już czasu posiadaczem płyty głównej Gigabyte GA-M57SLI-S4. Płyta przeszła aktualizację biosu do najnowszej wersji. Zastanawiam się nad kupnem dysku SATA II (bo płyta nie obługuje III ), a ze względu na to, że jestem ciemny w temacie dysków także chciałbym was poprosic o pomoc. Mam do wydania ok 180zl. Dobrze by było gdyby pojemność dysku była większa niż 120 gb.

Link to post
Share on other sites

Yhm. barracuda 7200.12 ledwo robiła przepustowość na poziomie sata 1. saty mają znaczenie dopiero w ssd.

 

@up

a ja jako jego posiadacz nie polecam. za mała wydajność.

Edytowane przez Bichits
Link to post
Share on other sites

Mała wydajność tej barracudy? Mam jeden w domu, prędkość jest bardzo dobra, zwłaszcza w porównaniu do mojego innego dysku WD Green.

Szczerze mówiąc wątpię, żeby można było dostać szybszy HDD o takiej pojemności, cenie bez raidów.

Link to post
Share on other sites

prędkość? po cholerę ci prędkość, skoro wydajność jest do du*y. System uruchamia się w 40 sekund od "trwa uruchamianie systemu windows" do pulpitu bez programów. Porównujesz Dysk "wysokiej klasy" do dysku magazynowego.

Link to post
Share on other sites

W przy prędkości mam oczywiście na myśli i transfer i czas dostępu, ogólną wydajność.

A twoje 40 sekund to nie wiem skąd się wzięło, bo szybciej miałem na "magazynowym".

Może masz po prostu jakiś inny model barracudy, albo jakoś uszkodzony, bo ja nie uwierzę, żeby tak słabo chodził.

Link to post
Share on other sites

Ale przecież transfer i czas dostępu wpływa w głównej mierze na uruchamianie systemu, wiec nie rozumiem jak dysk ma nie wyrabiać, gdy niby chodzi dobrze. Innymi słowy, czy jest możliwe, żeby dysk który ma wysoki transfer i niskie czasy dostępu, długo wczytywał dane?

Link to post
Share on other sites

Dokładnie, nie ma czegoś takiego jak "nie wyrabianie" dysku jeśli czas dostępu i transfer jest odpowiedni. Wydajność dysku to transfer (większe znaczenie przy dużych plikach) + czas dostępu (większe znaczenie przy małych plikach).

 

 

Yhm. barracuda 7200.12 ledwo robiła przepustowość na poziomie sata 1. saty mają znaczenie dopiero w ssd.

SEAGATE 500GB ST500DM002 to nie jest barracuda 7200.12 tylko jej nowsza, poprawiona wersja. Jutro wrzucę wykres osiągów tego dysku.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...