Skocz do zawartości

Monitor vs Telewizor 32 - 42''


Recommended Posts

Witam,

Chciałbym zakupić sobie nowy ekranik i zastanawiam się nad tym czy kupić monitor czy telewizor. Służył będzie przedewszystkim do oglądania filmów BR z hdd/ssd, zabawy na PS3 a także możliwe że do pracy na PC.

W oko wpadły mi takie modele:

 

1. Monitor IPS277L

 

2. Telewizor LG 42LM615S

 

Oczekiwałbym od tęgo sprzętu przede wszystkim USB, możliwości komunikacji przez router z "N" , dekodera DVB-T oraz cienkiej ramki lub oryginalny design (taka zachcianka) jeżeli z 3D to pasywane.

 

Czy moglibyście polecić coś od siebie podobnego do modeli jakie mi wpadły w oko ?

Link to post
Share on other sites

Dałeś tutaj dwie alternatywy, i dwa główne kryteria. Musisz zdecydować się do czego to ma być przede wszystkim, czy do grania/pc czy to telewizji. W oglądaniu telewizji to lepiej brać większy TV, do konsoli w sumie też, zależy jak kto lubi brać, np ja bym wolał ten monitor do konsoli, ma dobry tzw. input lag <30ms.

 

Poza tym monitor kosztuje około tysiaka, a ten TV ponad dwa.

Link to post
Share on other sites

wszystko ok, też przystaję przy monitorze ale potrzebuję "cienką ramkę"

 

Ten monitor nie ma cienkiej ramki... Zdjęcia na stronie producenta jak i na kartonie od monitora oszukują daltego w wielu krajach monitor ten został wycofany ze sprzedaży. Jeśli chodzi Ci o jego jakość to jest bardzo dobry - chyba najlepszy monitor IPS od LG. Jeśli chcesz używać z PC to tylko monitor - przy tv 42 cali byś musiał daleko siedzieć i do tego rozdzielczość 1080p przy zastosowanaich jako ekran 42 cali jest zbyt mała

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Zorientowałem się w temacie, widziałem kilka TV i Monitorów na żywo. Przeanalizowałem sobie fakt tego, że większość czasu przy PC spędzam przeglądając net, oglądac, filmy, seriale lub grając (ale tutaj wchodzi konsola). Widziałemw w akcji LG 37LM620S filmy i gry w HD robią wrażenie, pasywne 3D także, Dual Play w grach także spisuje się. Wbudowy dekoder zapewnia odbiór TV. I pozostaje pytabnie jak wyjdzie na tym przeglądanie internetu ?  Czy warto zainteresować takim zakupem jeżeli jest możliwość nabycia tego modelu za ok 1500zł ?

 

PS:  Samsung UE32ES6710 oraz LG 32LM611S też wchodzą w grę który z tych 3 telewizór byłby najlepszy ?

Edytowane przez zajec
Link to post
Share on other sites

no to kolego masz problem 42cale to tylko z FULLHD do telewizji to ok bo dekoder np. Polsatu daje 1080p ale konsola PS3 tzn nie kazda gra daje obraz w 1080p tylko w 720p to będzie ogromna róznica w jakosci

 


 


milky gada głupoty wiec radze omijac takich szpeców, 1080p to max więc minimum 32cale im więcej tym wieksza konieczność FULLHD

 

 

 

42cale TYLKO FULLHD czyli 1080p ale gry na ps3 nie kazda daje 1080p tylko stare720p, wędzie gorsza jakość widoczna za duży lcd, więc albo nowe konsole albo przepatrzeć jakie gry obsługują rozdzialki, cyfrowy Polsat daje full hd więc bezie ok

 

jak telewizor do kompa to tylko w FULLHD, dlaczego ponieważ tanie telewizory bez FULLHD mają max rozdzielczość 1366x768 to jest większa niż 720p, ale to wciąż za mało, widać pixele np. w grach tam gdzie najszybsza akcja. Takie telewizory nie obsługują 1600x.... który jest minimum najlepszej gry. Więc mówiąc trzeba sprawdzać jaką rozdzielczość max obsługuje telewizor ale jak mówie te bez FULLHD max 1366x768 pisze w specyfikacjach więc trzeba szukac w necie w gazetce ze sklepu tego nie ma bo to chwyt markietingowy.

Edytowane przez malboro511
Link to post
Share on other sites

Nie przejmował bym się input lagem ponieważ stare telewizory miały większy i pod konsole nie było problemów, bardziej bym się przejął jeżeli to pod kompa efektem pixeli jak to nazwać czyli z tym czym ja nie mogę się uporać ze swoim 32 calowcem, kiedy bardzo szybko przesuwam obraz, bądź w grach widać czarne kropki w niektórych miejscach mi to osobiście przeszkadza ponieważ psuje efekt fascynacji grafiką w grze

Link to post
Share on other sites

Dzięki za tak liczne wyppowiedzi ;)  Dorzucę do stawki jeszcze

 

Panasonic TX-L32ET52

Samsung  UE32ES6800

 

Dodam też, że zdecydowany jestem na 100%  że chcę TV 32'' LED 3D.

Waszym zdaniem ten panasonic w stawce z LG 32LM611S oraz SamsungAMI ma szanse ?

 

Osobiście najbardziej stylistycznie i tym jakie dodatki oferuje podoba mi się Samsung UE32ES6800

 

 

 

LG 32LM611S odpada ze stawki na rzecz LG 32LM660S, także reasumując

 

TV 32'' 3D pasywne w okolicach 2k z zastosowaniem obsługa PC (internet, tekst) oraz PS3 i Filmy.

 

Może teraz będzie łatwiej wybrać najlepszy pod względem ergonomii, użyteczności, wyświetlanego obrazu.

 

Proszę o pomoc ;)

Link to post
Share on other sites
TV 32'' 3D pasywne w okolicach 2k z zastosowaniem obsługa PC (internet, tekst)

 

Panasonic odpada (brak chroma subsampling), a tak w ogóle jest taki model L32ET52?

 

Samsung ma 3D aktywne nie będzie ci to przeszkadzać?

 

Ja bym brał LG :)

Edytowane przez simondd
Link to post
Share on other sites

Samsungi mają tryb sklepowy w sklepach głównie odpalony aby lepiej się sprzedawały, więc w domu może być inaczej. Jak możesz to poproś sprzedawcę o wyłączenie tego trybu i odpalenie w trybie domowym, w tym drugim można wyłapać różne krzaki wizualne :). Sam tv zły nie jest.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...