Skocz do zawartości

Radeon 7950 - jaki model wybrać? z OC czy bez?


Recommended Posts

Sapphire/Gigabyte

Jak nie bawisz sie w OC to mozesz kupic wersje OC

Jak chcesz robic OC. bierz wersje bez OC.

Obie karty maja wydajne chłodzenie i są ciche.

Zasilacz masz dobry?

Edytowane przez 06radcho
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

mialem osobiscie sapphire hd7950 OC 900mhz i zero jakichkolwiek problemow,temperatura niska w spoczynku jak i w stresie,jedyne co mi przeszkadzalo w sapphire to gwarancja 2 lata ,gigabyte,asusa itp maja po 3 lata. jak nie sapphire to bralbym gigabyte lub asusa.

Link to post
Share on other sites

Zasilacz mam Antec Current Pro Gamer 520W. Właśnie się zastanawiam nad tym 3-slottowym Asusuem: http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-radeon-hd7950-3072mb-ddr5-384bit-dvi-hdmi-dp-pci-e-900-5000-top-wentylator-directcu-ii-hd7950-dc2t-3gd5-v-2-497996/ oraz na tym Gigabytem http://www.camino.pl/radeon-hd-7950-3gb-dvihdmi-mini-displayport-gigabyte,twr,59631.html.

Co lepiej by było? Do obu kart bd jeszcze trzy klucze do gier jeśli się nie mylę?

Link to post
Share on other sites

ze sterownikami hmmm na ogol nie mialem problemow bo od kad pamietam kupuje od amd wczesniej ati co prawda dosc czesto sa aktualizacje ale bez problemowo sie odinstalowuje sterowniki i po restarcie instaluje nowe i dzialaja (i dodatkowo co nowa wersja zawsze dodaje kopa nowym karta czyli w tym przypadku ta tez sie miesci i widac roznice tak jak pokazuja za rowno testy rozne jak i ja tez widzialem chodz nie sa to moze jakies kosmiczne zmiany no ale zawsze to pare klatek wiecej )

Link to post
Share on other sites

w bf3 gralem jeszcze na poprzedniej grafie i dzialala na full z malymi zwolnieniami ale dalo sie spokojnie grac wiec na tej nie powinlo byc zadnego problemu tym bardziej ze far cry 3 dziala elegancko a wymagania tych 2 gier sa zupelnie rozne :P i polecam kupic w sklepie agito cena jest podobna i plus promocja na klucze do gier jakby nie bylo pare zl oszczednosci bo w gry mozna grac albo sprzedac :P

Link to post
Share on other sites

Nie ma co płakać nad 2'letnią gwarancją- jak ma się zepsuć to się zepsuje na pewno w ciągu 2 lat.

 

Co do karty-broń Boże od asusa uchowaj. :P

 

Najlepsze to chyba MSI/GBT/SAPPHIRE gdzie ta ostatnia dla mnie to najlepsza propozycja.

Link to post
Share on other sites

Poczytaj sobie o ich serwisie, nie daj Boże coś by Ci się stało-nawet pechowo "uwalona" fabrycznie sztuka. Będziesz żałował zakupu. Chociaż nie mogę twierdzić że tak może się stać, przecież wszytko może się popsuć.

 

 

 

 

@up-20 dni czekałeś za nową? Jeśli tak to nędza tam u nich i bieda.

Edytowane przez xPOW3Rx
Link to post
Share on other sites

To rzeczywiście pogubiłeś :) gtx 660 też nie ma wejścia na d-sub. Wszystko przez przejściówkę odbywa się. Tak samo jest 7950. Przejściówka albo inna nazwa konektor będzie w zestawie ona grosze kosztuje w porównaniu do karty. Samemu można takie coś kupić. Jak masz kasę to HD 7950 bierz, 660 ti nie opłaca się kupować.

 

Masz przykładowy zestaw 7950 Taka pierdoła jak przejściówka będzie w pudełku

http://pccentre.pl/article/show/amd-radeon-hd-7950/id=17806

Edytowane przez pawelek198
Link to post
Share on other sites

Polecam 7950 gigabyte - mam ją od niecałego miesiąca i spisuje się znakomicie :)

 

Co do monitora to kup sobie przejściówke dvi -> dsub ( kupisz ją w każdym sklepie komputerowym za kilka zł ), a monitor wymienisz sobie za kilka miesięcy :)

Link to post
Share on other sites

przejsciowka jest ale w gigabyte w komplecie nie dodawaja przynajmniej ja nie dostalem ale mi nie potrzebna w sumie jest tylko mostek do crossfire i 2 molexy do zasilania karty chodz w zasilaczu jak ktos ma nie no name to tez beda :P

 

Poczytaj sobie o ich serwisie, nie daj Boże coś by Ci się stało-nawet pechowo "uwalona" fabrycznie sztuka. Będziesz żałował zakupu. Chociaż nie mogę twierdzić że tak może się stać, przecież wszytko może się popsuć. @up-20 dni czekałeś za nową? Jeśli tak to nędza tam u nich i bieda.

ciekawe jak gigabyte sie spisze :P bo karte jedna tez na gwarancje oddalem i juz jest ponad 20 dni i jak narazie cisza xD wiec czy ja wiem czy taka bieda srednio dawaja sobie czas do 30 dni :P
Link to post
Share on other sites

Nie tylko chodzi tutaj na spełnianie warunków czasowych, producent może sobie zastrzegać dowolną liczbę dni pobytu sprzętu w serwisie ale bez przesady,

 

Długość pobytu sprzętu nie tylko wpływa na renomę serwisu asusa, wystarczy poszperać na forum-jest tego pełno.

 

@

viscaelbarca

 

 

on ma rację popytaj, poszukaj

Link to post
Share on other sites

A więc chyba nie wszędzie dają. W Sapphire 7950 na pewno jest w zestawie. W gigabyte też powinna być. Możecie ją olaliście :) Kto by się przejmował takim czymś przy otwieraniu pudełka Jak chcesz już tego gigabyte to przy zamawianiu przez telefon upewnij się czy jest a jak nie ma to niech wsadzą gratis (czy tam za 5 zł) do paczki.

Link to post
Share on other sites

dlatego tez jak karte bralem to wybor byl przedewszystkim pomiedzy saphire a gigabyte chodz ta 1 nie dosc ze jest w kilku wariantach to raczej opinii nie miala pozytywnych za granicami bo w polsce mniej znana akurat wersja vapor i postanowilem dac szanse gigabyte widocznie poprzednia karta miala jakas fabryczna wade bo byla glosna od samego poczatku a tak pol roku potrzymala :P a przy tej widac od razy roznice cisza i temperatury sie tez trzymaja dobrze

 

na pewno nie ma gigabyte ogolnie dodatki ma bardzo okrojone tak jak pisalem wczesniej 2 molexyy do zasilania karty mostek do polaczenia 2 kart plyta ze sterownikami i instrukcja w roznych jezykach i to calosc wyposazenia :P pod tym katem to saphire ma lepsze wyposażenie bo ma wiecej tych bajerow :P

 

zobacz sam :P

1.46 min Edytowane przez Perkoz12
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...