Skocz do zawartości

Grafika w grach


Recommended Posts

Gość Kotecek

Ja zawsze na full w 1024x768. Ustawiac max rozdziałę i ciąc detale to dla mnie bez sensu, tym bardziej, ze 1024x768 to już luksus i super szczegółowość a na wyższych nie zależy mi wgl.

Link to post
Share on other sites

Ja również jadę po detalach a zostawiam rozdziałkę wyższą. Owszem po zaniżeniu rozdzielczości możemy uzyskać lepszą płynność ale jak zjedziesz do 720p to wszystko z bliska jest nie ostre i rozmazane trzeba by z daleka patrzeć żeby to jakoś wyglądało.

Link to post
Share on other sites
Gość Kotecek

@UP. To zalezy od typu monitora (CRT czy LCD), jesli LCD od natywnej rozdziały oraz do przekątnej. Jak duża przekątna i nienatywna rozdziała to nic dziwnego, ze przymazane jest. Jak na 24" zapodam 1120x700 to już słabiej ale na moim LCD 15" z natywną 1024x768 rozdzielczośc 1024x768 wygląda idealnie tak samo jak na CRT 17". Kiedyś aby grać na full grałem w 640x480 a potem w 800x600 (z 5-8 lat temu) a teraz sprzęty na tyle silne a gry mało wymagające że wszystko jest grywalne na full w 1024x768 :)

 

Zresztą do pracy mam LCD 24" 1920x1200 a do grania CRT 17" i starego LCD 15" 1024x768 (w dzień na CRT można się przeglądac jak w lustrze). Jedyny problem to brak miejsca na biurku i przełączanie tego dziadostwa.

 

Ja inwestowac w sprzęt, nakręcać konsumpcję i nabijać rachunek za prąd nie będę aby grac w mega rozdziałce, na której mi nie zalezy (wiem jak wygląda gra na full w 1920x1200), na low czy medium nie mam najmniejszego zamiaru i mam na to w******e :)

Edytowane przez krolik_beny
Link to post
Share on other sites

Ja na LCD 22 rozdz. 1680x1050 jak zjadę do 720p to grafika jest koszmarna zero ostrości już lepiej wygląda gra na niskich w pełnej rozdziałce.

(w dzień na CRT można się przeglądac jak w lustrze)

Na LCD czy LED jak masz matryce błyszczącą to masz kolego praktycznie to samo efekt lustra. Tym bardziej że większość tych monitorków typu LG i Samsung ma matryce błyszczącą.
Link to post
Share on other sites
Gość Kotecek

Na LCD czy LED jak masz matryce błyszczącą to masz kolego praktycznie to samo efekt lustra. Tym bardziej że większość tych monitorków typu LG i Samsung ma matryce błyszczącą.

LED, obok CCFL, to rodzaj podświetlenia LCD a z wypowiedzi wynika że wgl istnieją monitory LED, których w rzeczywistości nie ma, bo LED to tylko jeden z rodzajów podświetlenia matrycy w LCD :) Ale fakt jak jest błyszcząca matryca to słabo w dzień, dlatego mam matowe :) Edytowane przez krolik_beny
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...