Skocz do zawartości

Recommended Posts

zbyt długo zastanawiałem się nad wyborem i minęła chwila gdy jasno wiedziałem czego chcę :D dlatego oddaję tą kwestię pod osąd publiczny

 

szukam płyty pod Ci7860.

komputer ma być do domowych zastosowań - szybko śmigać i nie sprawiać problemów :P

nie będę się bawił w OC bo się nie znam (choć kto wie...)

SLI/ CF - dlaczego nie,

USB 3.0, SATAIII - dlaczego nie

przydałyby się wszystkie odpowiednie gniazda - najlepiej z floppy (wiem - wychodzi, że tylko Gigabyte)

nie mam specjalnych kłopotów z ceną więc nie szukam płyty najtańszej ani średnio taniej - interesuje mnie coś droższego ale jednak nie więcej niż 900 PLN. najchętniej coś między 700-900

coś co wytrzyma ze mną przez kolejne 4-5 lat

 

dotychczasowe tropy:

Asus MAXIMUS III FORMULA - pisałem, że nie będę się bawił w OC ale ta karta X-Fi i renoma RoG

Gigabyte GA-P55A-UD5 - jest przynajmniej floppy ale czytałem na Tom's hardware, że Gigabyte ma "nieleganckie rozwiązanie w kwestii USB 3/ SATA3" i mało przyszłościowe

Asus P7P55D-E Deluxe - nowe opcje "E" od Asusa... a wiadomo jak to się sprawuje (i ten Deluxe taki sobie)

 

jestem w kropce. z wdzięcznościa przyjmę dobre rady

Link to post
Share on other sites

Igoruss pisałem ogólnie^^:D A co wyboru płyty głównej to każdy wybierze co zechce:) Dla mnie kupowanie standardowej płyty którą każdy poleca(jak Dixon mówił) jest trochę dziwne^^ Według mnie przy i7 trzeba poszaleć:P

 

ps. Ale to tylko takie moje skromne zdanie;p

Link to post
Share on other sites

Jeśli nie podkręcasz to po co szaleć :D

dodatkową kasę płacisz praktycznie tylko za to

takie jest moje zdanie :P

 

ale jeśli nie chcesz UD3 to looknij też na

ASROCK P55 Extreme

MSI P55-GD65

Asus P7P55D

GIGABYTE GA-P55-UD4

 

wg mnie wyżej nie ma co celować :D

Link to post
Share on other sites

zgadzam się całkowicie z y0ddh4 i Hookie

różnica między nimi to praktycznie tylko "mocniejsza" sekcja zasilania i SLI :P

a przecież referencyjny Intel DP55KG Kingsberg ma "tylko" 6-fazową sekcję a wyciąga ponad 4GHz

wg mnie powyżej 8 faz to już tylko dla szpanu :D

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Wielkie dzięki za dobre rady.

Nie ukrywam jednak, że pomijam płyty z niższego pułapu z lenistwa, niewiedzy i wyrachowania :D

Zakładam, że nie będę nic zmieniał (poza dokupywaniem ramu i grafiki) przez kolejne przynajmniej 4-5 lat (obecny sprzęt mam juz od 8miu i lada moment muzea będą sie o niego biły). Nie chcę rezygnować z opcji, które są możliwe na P55, niewiele wiemy które będą się jeszcze rozwijały i które staną się standardem - i stąd pomysł na Sli/CX oraz USB3/SATAIII. Coś poza tym czytałem, że wszystkie płyty GB z A w nazwie oraz Asusa z E oparte są na nowych i innych "czymś" (pardonez mois) obecnych wszędzie indziej co czasami zwykło się palić (choć oczywiscie do tego potrzeba podkręcania).

Oczywiście kupowanie drogiej płyty na P55 to trochę jak zabawa z malowaniem płomieni na drzwiach Fiata Punto. Bardziej przyszłościowy i mocniejszy jest socket 1136 ale co poradzić, że Ci7920 wypada gorzej w testach niż Ci7860... a to jest pułap cenowy, który mnie ogranicza :>

płyty do P55 bez podkręcania wypadają rzeczywiście na podobnym poziomie więc i recenzje są nudnawe zanim nie dojdzie do OC. generalnie do mas mejnstrimowych (czyli niestety i do mnie) komunikat brzmi prosto - albo OC albo dodatkowe wyposażenie.

 

ad Igoruss: wypada się zgodzić także i z bodajże z Nvision.pl, że sekcje zasilania powyżej pewnego poziomu to raczej prądożerczy bajer

myślałem nad MSI ale brak usb3 oraz pewnych (starych) portów nieco mnie zniechęcił (oczywiście pojawić sie ma gd85 ale raczej oparte na rozwiązaniu, które zastosował już Gigabyte - czyli działa usb3 o ile ograniczy się działanie grafiki)

pociągający jest jednak guzik na płycie jakoby podkręcający wszystkie komponenty :D

ad Ponoo: płyty EVGA mają opinię jednak dla większych mądrali niż ja - zresztą trudno cokolwiek o nich wyczytać na polskich stronach (może w końcu benchmark to poprawi)

ad DIXON: myślę nad tym i myślę - jakieś argumenty za? Gigabyte ma jednak kilka b. dobrych rozwiązań sprzętowych

a poza tym Asus z pilotem "do podkręcania" brzmi dosyć infantylnie (i z tego co czytałem to jakaś kompletna pomyłka

dzięki także za słowo Hookiemu i y0ddh4

Link to post
Share on other sites

jeżeli planujsze CF/SLI to zapomnij o USB3/SATA III - jeżeli oba kontrolery dodatkowe mają pracować z pełną szybkością, szybkość transmisji do pojedyńczej grafiki zostaje ograniczona do 8x, jeżeli uruchomisz 2 grafiki, wtedy kontrolery nie działają z pełną szybkością

 

For Gigabyte P55A implementation with Marvel 9128 for SATA3 and NEC USB 3.0 controller the follow happens

 

1. You can only either use USB3.0 OR SATA3 at full speed, you can't run both at full speed at same time. So if you run USB3.0 at full speed, SATA3 runs at 250MB/s. If you run SATA3 full speed, USB3.0 runs at 250MB/s

 

2. USB3.0 or SATA3 will drop PCI-E 1st slot to x8 speeds - for single or dual gpu under gtx295 speeds I doubt it would be that much of performance degradation

 

3. If you run Crossfire or SLI, then both USB3.0 and SATA3 run at 250MB/s max speeds.

 

If you want full SATA3 + USB3.0 simultaneously without dropping to x8 PCI-E on slot 1 or in CF/SLI, you probably want to look at Asus's implementation via a PLX8613 bridge connection via x4 PCI-E Gen1 lanes to both Marvel 9123 SATA3.0 and NEC USB3.0 controllers. Actually, Asus PLX8613 bridge isn't full USB3.0/SATA3 speeds but it translates the x4 Gen 1 PCI-E lane from P55 to Gen 2 500MB/s speeds for each USB3.0 and SATA6 connections. Still better than 250MB/s with Gigabyte's implementation.

dla mnie lipa - czekam na natywną obsługę USB3/SATAIII

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...