Skocz do zawartości

Uzycie pamięci RAM fałszywe-spowolniona praca PC


Recommended Posts

Witam tak jak w temacie, mianowicie posiadam 8GB pamięci RAM firmy Geil (modelu nie pamiętam ;D).

Podczas grania w BF3 po kilkunastu minutach zaczyna wzrastać "fikcyjne" użycie pamięci które takowe nie ma miejsca, żadne programy nie zostały dodatkowo włączone itp. cały czas utrzymuje się 84% i że używa ponad 6GB ram( z matmy dobry nie jestem ale widać gołym okiem ze jest coś nie tak, skoro wszystkie procesy zajmują tylko ok 2-3GB.Po resecie kompa norma te same programy wlaczone i tylko 20% do czasu włączenia BF i chwili w niego grania. PC był skanowany, OS win8

Obrazki:

Przed resetem

http://img835.imageshack.us/img835/5269/beztytuuiwm.png

Po resecie (te same procesu)

http://img607.imageshack.us/img607/5628/beztytuu2vh.png

Edytowane przez shadloger
Link to post
Share on other sites

Przeskanowałem PC innym programem i miałem infekcje, zobaczymy teraz i dam znać.

 

Niestety te wiry nie dotyczył tego i jest nadal tak samo, dziwne jest to ze to tylko w BF3 mi sie tak dzieje a AC3 lub FC3 działa normalnie.

Edytowane przez shadloger
Link to post
Share on other sites

Poszukaj jakiegoś programu który pokazuje "podprocesy".

Może coś takiego jak: PROCMON, jest to program dzięki któremu można monitorować wszystkie procesy.

Główny proces który jest wykrywany przez system może być wykrywany i zużywać pamięć poprawnie lecz jego procesy pochodne wcinają dużo pamięci.

Innego wyjścia nie widzę by dowiedzieć się co faktycznie zajmuje tyle pamięci.

Edytowane przez Hezen
Link to post
Share on other sites

Mam dokładnie taki sam problem jak autor tematu. Próbowałem znaleźć winny proces programem "Process Monitor", ale niestety poza ciągłym skanem nic nie wyszukuje, chyba po prostu nie umiem z niego korzystać. Format systemu mi się nie uśmiecha bo ma dopiero tydzień. Byłbym wdzięczny jeśli autor tematu odpisałby czy i jak udało mu się rozwiązać problem :)

Link to post
Share on other sites

Nie wiem co chciałeś zyskać pisząc taką bezsensowną wypowiedź, nabijasz sobie posty na forum czy coś? To nie jest normalne że żre tyle pamięci, wcześniej nigdy takie coś się nie zdarzało. Zobacz sobie screeny, pokazuje że 85% ramu jest zajęte, a nie ma żadnego procesu który by mógł tyle zabrać. System jest czysty, świeżo po formacie, żadnych wirusów, trojanów czy innego syfu. Po wyłączeniu bf'a ram się nie oczyszcza, dalej jest pełne zużycie, dopiero restart pomaga.

 

edit: temat bardziej nadaję się do działu software, a nie hardware.

Edytowane przez onlyPL
Link to post
Share on other sites

No to "coś" (program) używa tyle ramu. Antywirusy (np. Kaspersky) pokazują 100mb w menadżerze, a jak się go wyłączy to nagle zyskujesz 400mb. Przeglądarki mają to samo. To nie jest Nabijanie posta, a stwierdzenie, iż to normalne.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...