Skocz do zawartości

Folia Carbon - fani oklejania


Recommended Posts

Zwykle taka folia typu carbon ma tzw. klej kanalikowy który ma ułatwić naklejanie.

Nie wiem jaki dokładnie masz zasilacz, ale można by go okleić naokoło (te 4 puste ścianki) z jednego kawałka, a pozostałe jakoś dociąć, w zależności od rozmieszczenia elementów jak wtyczki itp.

 

Przykład:

 

http://www.mnpctech.3dpixelnet.com/picture_library/3m_di_noc_scotchprint_carbon_fiber_mnpctech_power_supply_psu.jpg

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Na przyszłość napisze dla informacji, bo siedziałem ponad dwa lata w temacie folii. Są dwa rodzaje folii - zwykła moneryczna/polimeryczna i wylewana. Folie zwykłą stosuje się do powierzchni płaskich, folie wylewaną do powierzchni krzywych. Nie zawsze jest sens dopłacać do folii wylewanej, różnica w cenie jest spora. Folie wylewana najlepiej kleic na gorąco i po wyklejeniu ja wygrać do ponad 100 stopni, żeby skasować jej pamięć. No i z folii polecam 3M i Ikonosa, ew Oracal.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

@mst - prawda, zwłaszcza że folia wylewana kosztuje 120-140netto / m2 ;)

Przy poważniejszych klejeniach dobra nagrzewnica (opalarka) z regulacją i pirometr na pewno się przydadzą.

Link to post
Share on other sites

jeśli chodzi o rzecz widoczną na fotkach to nie jest bezpośrednio związana z worklogiem ( testuję jakość folii carbon)

 

Nie będę Was trzymał w niepewności to coś to: trzymadełko do tabletu, jako że dorobiłem  się przychówku w ilości : 2 szkodniki :D ,

a tablet jest tylko jeden postanowiłem go zainstalować między fotelami w aucie tak aby obaj mieli do niego dostęp i tak jakiś czas temu powstało  owo coś.

Ale dziś  podczas podróży powrotnej znad morza okazało się że trzymadełko ma pewne braki tzn na naszych wspaniałych drogach delikatnie się przemieszcza postanowiłem popracować nad jego konstrukcją i delikatnie je upiększyć i wyszło takie cuś.

Ot i cała historia :D

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

A ja mam do Was pytanko. Jak jest z łączeniem folii. Chcę okleić budę takim cusiem http://allegro.pl/folia-okleina-bialy-mat-biala-matowa-152x50cm-i3567581686.html. Problem w tym, że mam 2 okna (top i panel boczny). Nie bardzo uśmiecha mi się marnować 0,25m2 folii na ramkę 50x42cm o grubości 4cm...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...