Skocz do zawartości

Recommended Posts

Słucham głównie metalu, klasyki, elektronicznej (głównie ambient), czasem coś innego też wpadnie. Pokój mam mały (6 m^2), ale dobrze by sprzęt i się dobrze spisywał po przeprowadzce później do większego. Zależy mi na dobrej jakości dźwięku, ale nie chcę też wyrzucać pieniędzy w błoto ;)

 

Jeśli coś lepszego niż zintegrowana dźwiękowa jest potrzebne to proszę o info :)

Edytowane przez sk0rp
Link to post
Share on other sites

No właśnie nie do końca się orientuję. Potrzebowałbym jakiegoś naprowadzenia :)Do tej pory miałem samsunga sms-5100 i byłem z niego w miarę zadowolony, ale w porównaniu do kolumn nie było co porównywać. Subwoofer też mi warczał przy najniższych tonach. Chciałbym coś gdzie dźwięk będzie pełniejszy, bardziej wyrazisty oraz przestrzenny.

Edytowane przez sk0rp
Link to post
Share on other sites

rzeczy uzywane czy nowe

osobiscie stawilbym na uzywane - kwota pozwolilaby skompletowac bardzo przyzwoity zestaw z nowych bedzie bo bedzie

 

liczac co najbardziej wartosciowe do ceny

uzylbym przykładowo typów

sony ta s7 - 200zl

b&o s75-80 /magnat ribbon 7 - 600zl

audiotrak hd2/xonar st/x - 300/500zl

 

w mojej opini- zadnych subwooferow i zadnych wzmacniaczy 2+1 - suby psuja dzwiek

absolutnie nie oddaja tak wiernie basu jak kolumny stereo, kupno lipnego stereo ktore trzeba uzupelniac subem to "porazka"

zworoc uwage ze zaden naprawde gornolotny zestaw nie posilkuje sie subem, nie sa nawet tak projektowane z powodu nie moznosci prawidlowego rozdzielenia w nagraniu stereofonicznym tonow basowych na oddzielny kanal pelnosprawny -suby sa po to by robily wrazenie- biedacy je kupuja bo im wmowiono ze to dobre by moc sprzedawac to co normalnie kiedys bylo dobre obecnie za kolosalne kwoty

wieki temu taki pomysl bylby wysmiany by zastepowac pasmo kolmn czyms typu sub

i nadal jest wysmiewany - tyle ze w stworzonym kragu bogaczy ktorzy moga sobie pozwolic na pelnopasmowe kolumny z prawdziwego zdarzenia a nie jakies slupki "jamo" z bas reflexem zamiast przekaznika dopominajace sie o pukawke

wielu powie ze to gra dobrze i pitole ale to moje prawo sobie popitolic:p

Edytowane przez erazm2
Link to post
Share on other sites

jest trudnosc skoro lwses sie nie podjął :cry:;)

 

gdybys sluchal elektroniki (do metalu tak sobie zalezy od metalu) to mozna by sie pokusic na berhinger truth 3030a - 1400zl

dzwiekowka na jaką wystarczy - kupuj uzywane bedziesz eksperymentowal z roznymi moze nawet z wymianą opa

 

lepsze basowo

berhinger 2031A cena ta sama lepsze dla rocka gorsze do elektroniki, ogolnie bym stawial na lepszy glosnik duzy polipropylenowy basowy niz wstege w 3030 i porazke w 6"kewlarze

 

mozesz zwrocic uwage i na mackie mr8 mk2

 

z nowych nie widze nic w nieaktywnych co ze wzmacniaczem mogloby sie zmiescic w 1500 same kolumny zapelniaja prawie kwote a gdzie jeszcze wzmacniacz, dzwiekowka - nie, to nie ma sensu dobieranie... kup co biedronka zaproponuje w gazetce swiatecznej ;)

 

gdybym obecnie musial wybierac to

dali concept 1 - 1000zl

pioneer a10k - 600zl

Edytowane przez erazm2
Link to post
Share on other sites

Ja sprubuję coś polecić:

wzmacniacz np.

http://allegro.pl/wz...2826274706.html

głośniki:

http://allegro.pl/pa...2825985776.html

http://allegro.pl/bo...2841983971.html

http://allegro.pl/ac...2841413779.html

http://allegro.pl/mo...2840915791.html

karta:

http://allegro.pl/au...2835328015.html

wzmacniacz można targować na ok 550zł, karte na ok. 250zł i zostaje 700zł na jakieś głośniki.

te paradigm co napisałem wyżej to raczej za 700zł nie da rady...(można sie spytać za ile by sprzedawca sprzedał...)

Na pewno brałbym tą karte co podałem - nic innego, wzmacniacz co podałem także ma świetny stosunek jakośći do ceny na 100%, a co do kolumn to trzeba zdecydować samemu....

Edytowane przez zine5
Link to post
Share on other sites

jest trudnosc skoro lwses sie nie podjął :cry:;)

 

gdybys sluchal elektroniki (do metalu tak sobie zalezy od metalu) to mozna by sie pokusic na berhinger truth 3030a - 1400zl

dzwiekowka na jaką wystarczy - kupuj uzywane bedziesz eksperymentowal z roznymi moze nawet z wymianą opa

 

lepsze basowo

berhinger 2031A cena ta sama lepsze dla rocka gorsze do elektroniki, ogolnie bym stawial na lepszy glosnik duzy polipropylenowy basowy niz wstege w 3030 i porazke w 6"kewlarze

 

mozesz zwrocic uwage i na mackie mr8 mk2

 

z nowych nie widze nic w nieaktywnych co ze wzmacniaczem mogloby sie zmiescic w 1500 same kolumny zapelniaja prawie kwote a gdzie jeszcze wzmacniacz, dzwiekowka - nie, to nie ma sensu dobieranie... kup co biedronka zaproponuje w gazetce swiatecznej ;)

 

gdybym obecnie musial wybierac to

dali concept 1 - 1000zl

pioneer a10k - 600zl

 

pioneer a10k - 600zl :o:roll: ładnie wygląda ale nie wierzę,nie ty erazm ;) przy tym co jest dostępne.Chyba było to na odczep się :D

wrazie czego luknij :)http://www.youtube.com/watch?v=HsBApwDoOZ8

 

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź :)

 

A na nowy zestaw w tej jakości ile musiałbym wydać i co byś zaproponował?

 

Jeśli chodzi Pioneer jak erazm2 podał

 

min:

A-50-K teraz zobacz na cene.-to tak orientacyjnie czego osobiście bym nie zaproponował z powodu ceny.

 

Jak erazm2 napisał "to nie ma sensu dobieranie... kup co biedronka zaproponuje w gazetce swiatecznej" tu na siłe można być ze wszystkiego zadowolonym ;) albo wybierasz sprzęt używany decyduj.

Edytowane przez lwses
Link to post
Share on other sites

jako to nie ja ? ja, ja (stary kłótnik:) - co mam zrobic skoro jest kwota? - i tak ją przekroczyłem

podaj lepszy wzmak za 600zl- owszem na sile nie szukam byc moze jest lepszy choc watpie, ladna symetryczna konstrukcja za 600zl nowka to nie najgorzej - choc bym oczywiscie nie kupil tego poza sytuacją musową

nie wydziwiaj ze sprzetami za 2k ;)

 

co jest dostepne? - bo szczerze mowiac nie interesuje sie rynkiem niskobudzetowym ( bo tam nic nie ma, bynajmniej nie z powodu "swojego bogactwa" :)

 

nie bylo na odczep sie - naprawde sie przylozylem i z chyba nawet pol godziny :D przegladalem co tam w wielkim swiecie

 

 

p.s

natomiast co do postu kolegi wyzej to zdecydowanie tez bym nie kupil 550es za 600- mocno przesadzona kwota - szczerze mowiac wlanie s7 jest nie gorszym a nawet uwazam lepszym klockiem w niskiej kwocie, to ponoc miniwiezowy wariant es770 i gra naprawde przyzwoicie

(sprawdzalem 500es i s7)

zadnych kewlarowych glosnikow tez bym tam uparcie nie wstawial tym bardziej wiedzac o ich rozmiarach

takie sprawy sa dobre do techno

ale to tylko moja opinia i mozliwe ze bledna

Edytowane przez erazm2
Link to post
Share on other sites

co mam zrobic skoro jest kwota?

- nic na siłe.

 

podaj lepszy wzmak za 600zl

- podam jesli autor zdecyduje się na używkę.W sumie jeden już ma,może być więcej żaden problem.

 

ladna symetryczna konstrukcja za 600zl nowka to nie najgorzej

- i na tym koniec.

 

nie wydziwiaj ze sprzetami za 2k

- to nie wydziwianie to porównanie środka do najtańszego modelu Pioneer a10k jaki podałeś pomijając przy tym parametry które nie są rewelacyjne.Odnośnie 2k są jeszcze droższe ;) ale nie o tym mowa.

 

natomiast co do postu kolegi wyzej to zdecydowanie tez bym nie kupil 550es za 600- mocno przesadzona kwota

- powiedz mi która nie jest przesadzona ? też tak uważam ale dobrze wiesz że dzisiejsza elektronika do tamtej nie ma polotu a ceny jakie są to są nic nie zrobisz,jak tylko masz wybór albo lepszy sprzęt używany w tej cenie albo nowy,twój z ładną symetryczną konstrukcją Ponieer a10k ;)

 

szczerze mowiac wlanie s7 jest nie gorszym a nawet uwazam lepszym klockiem w niskiej kwocie, to ponoc miniwiezowy wariant es770 i gra naprawde przyzwoicie

- to lepiej się upewnij a nie ponoć miniwieżowy wariant es770 :hahaha: każdemu się może zdażyć,przymknę na to oko ;)

 

(sprawdzalem 500es i s7)

- dobrze że sprawdzałeś jaki wniosek ? to dołącz 550es porównaj,też będzie różnica.

 

zadnych kewlarowych glosnikow tez bym tam uparcie nie wstawial tym bardziej wiedzac o ich rozmiarach takie sprawy sa dobre do techno

- zkąd u ciebie ta nie chęć do kewlarowych głosników.Kevlar to plecionka z miękkiego materiału która jest nasączna różnymi środkami żywica,lakiery i ciul wie czym,dzięki temu jest usztywniana i może się charakteryzować pewnymi minusami (jak wszystko) typu ostrymi rezonansami na końcu pasma itd. ale to nie wada.Bo to nie sam materiał na membrane gra tylko jako całość w której wskład wchodzi odp. obudowa,zwrotnica ogólnie dopasowana do zastosowań głosników. Jak również tyczy to Polykevlar.Osobiście słuchałem Rotela RA-02 z Wharfedale na kevlarach i grało to bardzo ładnie, trochę basu brakowało (wynikało to z elektroniki slim wzmacniacza,bo żaden to piec) po za tym ok,już na pewno nie do muzyki techno jak napisałeś.

 

ale to tylko moja opinia i mozliwe ze bledna

- z jednym i drugim się zgodzę ;) Edytowane przez lwses
Link to post
Share on other sites

roznica pomiedzy 500 a 550 - wykaz;)

roznica moze w funkcjach

przymkne na to oko

chyba ze dokladnie przedstawisz czym rozni sie 500 od 550

 

 

tak sobie wmawiaj z wynikalo z elektroniki-ja sobie "wmawiam" wynikalo glownie z kewlaru i mini membrany - porzadny slusznych rozmiarow przykladowy glosnik philipsa ad zagra na gownianej elektronice znacznie lepiej niz te wafle na niby elektronice ktorej brakuje

papier jest powielokroc lepiepszy od wynalazkow wiec skoro nie do jazzu ani gitary basowej to do czego ? dla mnie to zwykly wniosek- "do techno" bo tam nie ma tego z czym sobie nie radzą dobrze

w mojej hierarchii nie istnieje cos takiego ze "ooo to sie nadaje ale tamto jest lepsze" - skoro tamto jest lepsze a kosztuje podobnie to znaczy ze pierwsze sie poprostu nie nadaje tak dlugo doputy bedzie dostepne drugie

 

ps

upewnilem sie - reklamowy foleder firmowy o tym pisal - kiedys ktos takie przedstawial gdzies forunmowo branzowo a nie bede kopal bo dawno mnie to nie interesuje

zreszta pisze - ponoc

Edytowane przez erazm2
Link to post
Share on other sites

"roznica pomiedzy 500 a 550 - wykaz;)

roznica moze w funkcjach

przymkne na to oko

chyba ze dokladnie przedstawisz czym rozni sie 500 od 550"

wystarczy zajrzeć do środka obu wzmacniaczy !!! - GOŁYM OKIEM WIDAĆ ,ŻE 550 MIAŻDŻY 500 !

TA-F500ES:

http://www.hifi-pictures.net/amplifiers-home/Sony%20TA-F500ES/amp.htm

TA-F550ES

http://www.hifi-pictures.net/amplifiers-home/Sony%20TA-F550ES/amp.htm

Edytowane przez zine5
Link to post
Share on other sites

widac są - nie zagladalem do 550 moj blad - przepraszam, nie liczylem za 550 tak odbiega od 500 a zbliza do 700

nie zagladam nich bo ich ceny sa smieszne

za 600-1000 mozna kupic lepsze sprzety niz sony najwyzszy nawet es

s7 jest taki sam a kosztuje ile kosztuje

 

przepraszm Cie ze neguje te prozycje ale uwazam ze tam jest przerost wartosci wzmacniacza nad kolumnami

wzmacniacz przeplacony a kolumny czyli najwazniejszy moim zdaniem element niedowartosciowane i wrecz niewarte poza pierwszą propzycja ktora jest b. dobra (oczywiscie jak na obcną cene ale na tym sie nie skonczy)

ostatnia tannoye m2 za 650 to wrecz porazka rownie dobrze mozna uzyc zestawu microlaba placac wielokrotnie mniej za calosc (+wzmak) naprawde niewiele tracąc -moim zdaniem nic nie tracac - tannoye m2 to syf (wszelkie inne mikro koluminenki rowniez) bez znaczenia jaki wzmak do nich sie dolozy - z gowna bata sie nie ukreci

Edytowane przez erazm2
Link to post
Share on other sites

widac są - nie zagladalem do 550 moj blad - przepraszam, nie liczylem za 550 tak odbiega od 500 a zbliza do 700 nie zagladam nich bo ich ceny sa smieszne za 600-1000 mozna kupic lepsze sprzety niz sony najwyzszy nawet es s7 jest taki sam a kosztuje ile kosztuje

erazm uważałem cię za znawce hi-fi w tym temacie piszesz bzdury,coś ci nie wychodzi ;)

 

Jak już sam się przekonałeś do róznic w 550es ,tak kolejna bzdura o zbliżaniu się do 700 - przesłuchaj,porównaj to kolejna różnica.

 

nie zagladam nich bo ich ceny sa smieszne za 600-1000 mozna kupic lepsze sprzety niz sony najwyzszy nawet es

s7 jest taki sam a kosztuje ile kosztuje

- totalna bzdura,kupisz lepszy od najwyższego ES ale Accupchase :);) z innych firm możesz coś szukać ale nie w przedziale cenowym 600-1000zł :hahaha: zainteresuj się może choć trochę wyższą serią każdej z firm a pózniej rób sensowne porównania.S7 też nie należy do takich samych wzmacniaczy a kosztuje ile kosztuje czyli duzo mniej kosztuje.

 

erazm daj spokój to nie ma sensu,nie masz racji.

 

pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

to ze jestes fanem es to nie nowosc- mnie sony "brzydzi" i to bez znaczenia czy tam jest es czy nie

zaproponowalem jedyne sony jakie zwyczajowo ma wartosc dobrą do ceny czyli s7 bynajmniej nie z powodu niesamowitej jakosci wzmacniaczy sony ale z powodu ekonomicznego

reszta jest nie warta i "daj se na luz" z porownaniami pomiedzy accuphase a sony - sony es to nedznik nawet do creeka 43 /53x a ceny zabijajace od fanatykow sony wystawiajacych swoje niby cuda w kosmicznych kwotach do wartosciowosci

 

nawet starych "popularnych" pioneerow jest masa ktore "zjadaja" te wszelkie sony

nie zapominajac o kilku koncowkach techniksa o o wiele lepszych parametrach i jednoczesnie nizszej cenie

w 800-1200 od reki mozna przebierac w gornej polce i wielu bardziej uznanych firm bez patrzenia w ogole na sony

 

masz dziwaczne przewartosciowanie z sony

 

pozdrawiam rowniez i zycze wiecej obiektywizmu a mniej fanatyzmu dla jednej nieszczegolnej firmy;)

 

ps

chyba zadko zagladasz do komisow i na ebay/allegro skoro uwazasz ze za 1k to tylko sony ma cos do pokazania

zapewniam Cie ze jest tam o wiele wiecej

jakbym mial kupowac te dziwadla w kosmicznych cenach to dawno bym zbankrutowal-dlatego wcale mnie nie interesują - nie kupie i nie przeslucham bo nikt o zdrowych zmyslach ode mnie tego nie odkupi tak bym nie byl na tym stratny sa ciekawsze rzeczy do kupienia i przesluchania

 

przepraszam za "brzydzi" bo to niekoniecznie wina sony a fanatykow chcacych wypchnac swoj sprzet w zdecydowanie zawyzonych kwotach w stosunku do tego co mozna za te kwoty kupic

brzydzi mnie wszystko co jest za drogie do wartosci a to wlasnie rynek fanatykow takiej sobie "legendy" es - nikt ich nie uznaje a wciaz sie chcą "nosic"

Edytowane przez erazm2
Link to post
Share on other sites

Hmmm...coś w takim razie musi być w legendzie sony ES ...? - skoro owe modele ciągle mają mnóstwo fanów , schodzą jak świeże bułeczki...... Ale jak by patrzeć na to okiem "dzisiejszym" to owa firma sony niczego specjalnego sobą nie prezentuje - to po prostu szajs, ale wtedy- 20 kilka lat temu (tak do roku 1995-6) to znaleźć tak wykonany i grający sprzęt w takiej przyzwoitej cenie było baaardzo trudno! - wystarczy poczytać na forach i opinie o tym sprzęcie, ja sam miałem wzmacniacze marantz, denon, a teraz jako posiadacz Sony TA-F770ES i mimo że ma już 21 lat to w 100% się zgadzam, że opinie o sprzęcie sony z tamtych lat nie są przesadzone!

W takim razie użytkowniku "erazm2" skoro twierdzisz ,że "w 800-1200 od reki mozna przebierac w gornej polce i wielu bardziej uznanych firm bez patrzenia w ogole na sony" to może coś zaproponujesz...?

Link to post
Share on other sites

W tamtych latach przykładali się do sprzętu (Sony, Technics, Pioneer, Yamaha - jeszcze robiona w Japoni, Unitra, rodzyny), był duży nacisk na jakość dźwięku i dźwięk był świetny. Dziś są masówki - kombajny, dlatego niektóre firmy są spalone ale są też takie, które chcą wrócić na rynek sprzętu audio w dobrym stylu choćby Pioneer z tegorocznymi nagrodami Eisa i Sony, więc mimo wszystko można rozważyć zakup i tego drugiego. Wieki temu bym miał już ampli z tamtych lat gdyby tylko miał hdmi i dekodery hd.

Link to post
Share on other sites

W tamtych latach przykładali się do sprzętu (Sony, Technics, Pioneer, Yamaha - jeszcze robiona w Japoni, Unitra, rodzyny), był duży nacisk na jakość dźwięku i dźwięk był świetny. Dziś są masówki - kombajny, dlatego niektóre firmy są spalone ale są też takie, które chcą wrócić na rynek sprzętu audio w dobrym stylu choćby Pioneer z tegorocznymi nagrodami Eisa i Sony, więc mimo wszystko można rozważyć zakup i tego drugiego. Wieki temu bym miał już ampli z tamtych lat gdyby tylko miał hdmi i dekodery hd.

 

Święta racja szarik! , więc jak ktoś na siłe nie potrzebuje hdmi, dekoderów dolby dts itp itd - to taki starszy sprzęt jest dla niego idealny.

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Dziękuję ślicznie za ciekawe odpowiedzi. Przepraszam, że dopiero teraz odpisuję ale po drodze trochę się działo i dopiero teraz wracam do tematu audio. Przejrzałem Wasze propozycje, po drodze też się trochę naczytałem na temat kolumn i wzmacniaczy. Między innymi o tym, jak to kiedyś produkowali sprzęt dobrej jakości w normalnej cenie, a teraz robi się w tym zakresie samą masówkę ;)

 

Jednak dalej jestem ostrożny jeśli chodzi o sprzęt używany. Jestem pedantem jeśli chodzi o wszelkie uszkodzenia, obawiam się też że moja wiedza nie jest wystarczająca by uchwycić szybko że coś jest nie tak po zakupie. No i zostaje kwestia gwarancji, a raczej jej braku w razie jakby coś ;)

 

Byłem dzisiaj w sklepie i zaproponowali mi Swans m200 mk2 w cenie 1500zł. Było późno więc do odsłuchania zaprosili mnie na jutro. Dostałem też radę od sprzedawcy, że głośniki aktywne mają taką przewagę, że wzmacniacz jest idealnie dopasowany do kolumn, czego nie można powiedzieć o sprzęcie kupowanym osobno.

 

Co uważacie na temat tych głośników? Są warte swojej ceny?

 

Jeśli tak, to co do nich najlepiej do kompa dokupić? Wspomnianego Audiotraka, czy może coś innego?

Edytowane przez sk0rp
Link to post
Share on other sites

-Ja bym tych swans200mk2 nie kupił, gdybym już miał wydać około 1500zł i szukać(pozostać przy tej wielkośći) głośników to na 100% wybrał bym (no być może trza by dopłacić ok do 300zł) coś takiego:

http://allegro.pl/pa...2896340758.html

próbował bym stargować do 1200-1300

i do tego dokupił bym używany sony ta-f 550es , który w 100% wykorzystał by potencjał tych głośników.

Te głośniki co podałem link powyżej znam świetnie - bo miałem je u siebie (obecnie mam ich większego brata - studio 20v5) , a lubie takie zespoły jak: turisas, gamma ray, dragonforce, sabaton, hammerfall, itp. i do tej muzyki nadają sie super! , sony ta-f550es to także świetna konstrukcja i ma sporą moc.- starczy spokojnie do tych studio 10v5

owe głośniki mają najefektywniejszy napęd (wielkość i siłe magnesu) w stosunku do wielkośći membrany i mają super dynamike- na 100 proc zagrają lepiej w tej muzyce co słuchasz od tych swans200mk2.

Magnesy w nich mają grubość ponad 28mm i średnice 115mm ! do tego lekkie cewki o średn 38mm, lekka aluminiowa membrana - świetne chłodzenie cewki (mogą przyjąć nawet 90W na głośnik w trybie ciągłym!- chwilowo nawet ponad 130) i to nie są żadne bujdy.

Więc dobrze sie zastanów (ale ja tam do niczego cie nie namawiam- broń boże - po prostu muwie co ja bym wybrał w tym budżecie),

tu link do opisu tych głośników:

http://stereoikoloro...-studio-10.html

a tu zdjęcie moich głośników:

http://ifotos.pl/zob...23_xwxarpn.jpg/

Co do karty muzycznej to ten audiotrak hd2 ,albo ewentualnie ja mam audiotrak prodigy 7.1 hifi (z wymienionym wzmacniaczem operacyjnym na: AD8599 ).

Wg mnie te swans to troche "przepłacanie za chińszczyznę" - ale to tylko moje zdanie.

W każdym razie lepszą opcją jest "normalny" wzmacniacz i lepsze głośniki - bo taki sprzęt jest na lata.

porobiłem dla ciebie także zdjęcia wielkośći magnesu w tych paradigm studio 20v5 (10v5 mają identyczne magnesy i cewki - różnią sie tylko i wyłącznie wielkośćiami membran i obudowy):

http://ifotos.pl/zob...22_xwenhwr.jpg/

http://ifotos.pl/zob...22_xwenhws.jpg/

http://ifotos.pl/zob...22_xwenhwq.jpg/

http://ifotos.pl/zob...22_xwenhsr.jpg/

mój wzmacniacz aktualny:

http://ifotos.pl/zob...23_xwenhsw.jpg/

ponadto taki komplet co podałem wyżej ( w sensie studio 10v5- ale w twoim przypadku tylko i wyłącznie używane i sony f550es) wygrał by z tymi swans także pod takimi względami jak:

-jakość zasilacza we wzmacniaczu

-moc wzmacniacza i mniejsze jego zniekształcenia

-dynamika

-jakość wykonania

-sztywność obudów głośnikowych

-jakość przetworników

-zamiast 2x35w przy 5ohm miał byś do dyspozycji ok 2x100w przy 8 ohm

to ,że sprzedawca mówił ci, że:"że wzmacniacz jest idealnie dopasowany do kolumn, czego nie można powiedzieć o sprzęcie kupowanym osobno." - nie do końca jest prawdą... no ale od czego masz nas! my tu proponujemy ci "gotowe i dobrze spasowane zestawy! :)"

Zdecyduj sam! - i napisz co wybrałeś - ja do niczego nie namawiam po prostu pisze o tym co miałem/mam i jak to gra w muzyce typu metal, rock, powermetal (country także czasem posłucham :) :) - mój ulubiony zespół tego typu to: desert rose band )

Pomyśl dobrze - bo to już sensowna kwota na dobry komplecik!

Edytowane przez zine5
Link to post
Share on other sites

Wiesz, ciężko zdecydować jeśli nie miało się okazji posłuchania i porównania obu zestawów ;)

 

W przypadku kupna z allegro jest ryzyko o którym już pisałem. Zapewne rozwiązanie które proponujesz ma lepsze parametry i tego nie neguję. Jest jednak niestety to ryzyko ;) Zastanawiam się czy różnica będzie aż tak kolosalna by była warta większego zachodu.

 

EDIT:

Widzę, że w sklepie te kolumny są w bardzo podobnej cenie jak na tej aukcji:

http://media-hit.pl/...ice-p-1088.html

 

Tak przy okazji, jak to jest z podstawą pod głośnik? U mnie w pokoju niestety nie ma możliwości na postawienie czegoś takiego. Jeden z głośników będzie musiał stać na parapecie, drugi na stoliku obok biurka (na biurko oba z monitorem razem nie wejdą).

 

Jeśli chodzi o ten wzmacniacz to na Allegro są 2 wersje (hmm?):

http://allegro.pl/so...2918619526.html

http://allegro.pl/wz...2919039089.html

Na pierwszy rzut oka widać, że różnią się wyglądem.

Edytowane przez sk0rp
Link to post
Share on other sites

Tak przy okazji, jak to jest z podstawą pod głośnik? U mnie w pokoju niestety nie ma możliwości na postawienie czegoś takiego. Jeden z głośników będzie musiał stać na parapecie, drugi na stoliku obok biurka (na biurko oba z monitorem razem nie wejdą).

:D chcesz kupić taki sprzęt nie mając gdzie go postawić :D Pomyśleć nad prawidłowym rozstawieniem głośników i robić przemeblowanie w pokoju.

 

W przypadku kupna z allegro jest ryzyko o którym już pisałem. Zapewne rozwiązanie które proponujesz ma lepsze parametry i tego nie neguję. Jest jednak niestety to ryzyko ;) Zastanawiam się czy różnica będzie aż tak kolosalna by była warta większego zachodu.

Ryzyko to gruszkę mlekiem popić ;) a różnica będzie duża.

 

Jeśli chodzi o ten wzmacniacz to na Allegro są 2 wersje (hmm?): http://allegro.pl/so...2918619526.html http://allegro.pl/wz...2919039089.html Na pierwszy rzut oka widać, że różnią się wyglądem.

500/505/530/550/555//570/590 - nie wnikaj w szczegóły byle zacznij od 5xx a będzie bardzo dobrze.Chyba że chcesz z innej firmy.

 

Głośniki wybierz w salonie.

Link to post
Share on other sites

Dokładnie - jak wyżej kolega napisał , albo można zrobić tak: najpierw poważnie pomyśleć nad ustawieniem głośników i wzmacniacza, potem zakupić tylko wzmacniacz np. któryś z wyżej wymienionych np. sony f550es, 570es (ale tak jek pisano powyżej nie schodź poniżej modelu z 5 na początku), głośniki potem sobie możesz dobrać - a nuż sie trafi jakaś okazja...!

Może zrub wyraźne w miare zdjęcie miejsca gdzie chcesz ustawić sprzęt to coś sie doradzi!

A co do stojaków to już później można sie "pobawić" , ale zarówno stojaki , jak i podstawki pod nie jakąś tam minimalną poprawę w dźwięku wnoszą..., ale przedewszystkim fajnie wyglądają na nich głośniki ponadto już sama nazwa "monitory podstawkowe" mówi że najlepiej trza je umieszczać na stojakach - wtedy grają najlepiej! i każdemu kto do mnie przyjdzie bardzo sie one podobają. tu dwa zdjjęcia na szybko moich stojaków ci zrobiłem:

http://ifotos.pl/zobacz/030120133_xwewpax.jpg/

http://ifotos.pl/zobacz/030120133_xwewpqn.jpg/

Jeden głośnik (kolumna w zasadzie) paradigm studio 10v5 waży 8,4 kg, jeden paradigm studio 20v5 - te co na zdjęciu powyżej waży 10,8 kg a razem z tymi stojakami co ja mam  (one są w środku dodatkowo wypełnione piaskiem, aby były stabilniejsze) to 32kg (jeden stojak bez głośnika to ok 20-21kg) plus 5-7 , może nawet 10 kg?(tu akurat nie sprawdzałem)  jedna podstawka z granitu (z napisem paradigm reference), czyli razem ze stojakami i z podstawkami obie kolumienki to 74-78kg.

Edytowane przez zine5
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...