Skocz do zawartości

Reanimacja starego komputera


Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera: Proste gry, internet
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: ok 200 zł
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt? Nie
  • Specjalne wymagania: Najwyższe możliwe parametry
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor?: 1920x1080
  • Których części potrzebujesz?: Karta graficzna
  • Czy posiadasz jakieś części ze poprzedniego komputera?: Płyta główna intel e210882 d865glc/d865peso, Procesor Intel Pentium 4 2.4 GHz, 1 GB ram
  • Własna propozycja zestawu:
  • Inne: Dostałem taki zestaw w spadku i chce z niego możliwie najwięcej wykrzesać. Brakuje mi w tym zestawie karty graficznej. Proszę o propozycje najmocniejszej możliwie karty do tego zestawu. Jeśli jest taka możliwość to co można zrobić żeby polepszyć parametry komputera zostawiając tą płytę główną ?
Link to post
Share on other sites
Gość JackHammer

Witaj na forum!

 

Do Pentiuma 4 2,4Ghz to wg. mnie 8600GT to jest MAX. Zasilacz podejrzewam, że też nie najwyższych lotów.

 

Zasilacz:

http://allegro.pl/zasilacz-atx-fortron-400w-fsp400-60mdn-fvat-gw-i2826653804.html

GPU:

http://allegro.pl/palit-geforce-8600-gt-pci-e-256mb-ddr3-wydajna-gw-i2826061909.html

 

Tego zestawu nie ma co ulepszać już.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

najlepiej jakbyś dokupił identyczne . dorwij na allegro uzwyke . roznice poczujesz masz 4 sloty to dokup jeszcze 2x 512.

 

karte tak jak wyzej 8600 gts 256 albo 512 mb roznicy cenowej zadnej niema. wydajnosciowo gralem na 8600 gts 512 mb w gta 4 na low 1440x900 . przyjemnie sie grało.

Link to post
Share on other sites

Zasilacz zostaje bo to 450 W. Kartę graficzną jutro kupię. Pamięci mam 1 GB 2X512 mb. Mam dokupić jeszcze 1 Gb, jak tak to jaką ?

 

Nie nie nie. Zasilacz nie zostaje dopóki nie napiszesz jakiej jest marki. Dopiero wtedy będzie można ocenić czy zostaje.

Link to post
Share on other sites

pentium 4 sprzedac - 20zl

kupic E2xx - 50 z wysylką jak najwyzej taktowany - bywaja czasem tanio do wziecia e4600/4700

grafika 4670 - 110 z wysylką

pamiec 2x512 +30

i smiga wszystko

 

a to 478 no to du*a;) nie warte reanimacji ani wkladu jakiegokolwiek, lepiej sprzedac te plyte za grosze razem z procem, pamieciami i dolozyc kilka zl do normalnej plyty

Edytowane przez erazm2
Link to post
Share on other sites

pentium 4 sprzedac - 20zl

kupic E2xx - 50 z wysylką jak najwyzej taktowany - bywaja czasem tanio do wziecia e4600/4700

grafika 4670 - 110 z wysylką

pamiec 2x512 +30

i smiga wszystko

 

Zrobiłbym podobnie.

 

@micmir

Zasilacz wyrzuć na śmietnik i kup tego Fortrona co podał kolega.

Edytowane przez Lewy648
Link to post
Share on other sites

Co to za model karty bo te cyfry nic mi nie mówią ?

 

Dostałem propozycje kupna karty Gigabayte 9500gt z ddr3. Czy ta karta będzie lepsza od tych co podaliście, i podejdzie do mojego zestawu. Jakie są wasze opinie ?

Edytowane przez micmir
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...