Skocz do zawartości

Komputer do renderingu do 12000zł (Poważne zapytanie)


Recommended Posts

Czyli wielowątkowość. Wystarczy jakiś gtx670 ( po co coś lepszego?) ale do tego z 16 GB ramu , 512 GB SSD pod system oraz tależowce(2x2) z OCz synapse(64(128) )jako cache pod magazyny danych.+ coś z LGA2011 lub nawet xenony... to tak na szybko ;)

 

Jezusie brodaty :o GTX w stacji roboczej za 12k?

Xenony? Te z xboxa, czy z lamp samochodowych? Innych nie ma. Powodzenia.

 

Do rzeczy...

Procek i7 3930k + konkretne chłodzenie do OC

Płyta: msi x79a-gd65 (8d)

RAM: 4x8GB

SSD: samsung 840pro 256GB

GPU: najlepiej quadro4000 z upgrade stacji roboczych. Mozna takie wyrwać za 1/3 ceny

Edytowane przez saddam
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

No właśnie ramu to wypadało by 32Gb co do reszty, przyznam szczerze że raczej zdawał bym się na Waszą wiedzę bo nie do końca orientuje sie w nowinkach technicznych :)

Pytando, czy w przypadku konfiguracji saddam'a jest konieczność OC zgadzam się z tym żeby dać dobre chlodzenie...

Powiedzmy sobie że nie jestem super ekstra overlockerem a nawet trza się przyznać że taki ze mnie overlocker jak z psiej mordy suchar :)

 

I jeszcze najważniejsze pytanie? Która wersja pakietów autodesk będzie wykorzystywane? To najnowsze 2012, 2013, czy te lepiej zoptymalizowane pod Quadro - 2010, 2009?

 

Niestety 2013 :/ nie ma mozliwości zmiany...kosztorysowane w UE

 

A i jeszcze dysk SSD co sądzicie o http://www.ocztechnology.com/ocz-revodrive-pci-express-ssd.html do tego zestawu korzystam z REVODRIVE X2 i jestem zadowolony (wylewnie) nie sprawia problemów :)

Edytowane przez robaczykiewicz
Link to post
Share on other sites

OC takiego procesora to tylko czysta formalność. Jest całkowicie odblokowany.

Wystarczy ustawić w biosie Vcore 1,35-1,375V, mnożnik x45 i to na tyle. Ewentualnie można ustawić BCLK 125MHz i x36 mnożnik.

Konieczności OC nie ma ale takie procesor po OC do 4,5GHz ma wydajność najwyższych modeli octo-core xeona E5-2687W, a kosztuje 1/3 jego ceny. Złoty interes.

Na dual xeona sobie nie pozowolisz w takim budżecie, a 3930k @ 4,5GHz ma 50% wyższą wydajność wątku, która jest kluczowa.

Link to post
Share on other sites

No to właśnie w 2013 quadro mu się tak przyda jak złoty długopis, niby lans będzie ale pisze tak samo jak te normalne . Dlatego GTX.

 

2012 i 2013 to kara boska i na dodatek pozbawione optymalizacji pod Quadro. Jednak w pracy mam SB-E@4,75GHz, GTX480, 32GB RAM i viewport autocada przycina co chwilę. Ten sam projekt na lapku z Quadro chodzi już idealnie gładko.

 

a plyta? czy oby napewno msi?? (nie wiem, nie umiem, nie znam się) kiedys MSI rowny był z shitem?!

 

1. Tak 2. Nie

Link to post
Share on other sites

2012 i 2013 to kara boska i na dodatek pozbawione optymalizacji pod Quadro. Jednak w pracy mam SB-E@4,75GHz, GTX480, 32GB RAM i viewport autocada przycina co chwilę. Ten sam projekt na lapku z Quadro chodzi już idealnie gładko.

 

 

czyli sugerujesz starszą wersję??

 

a co z nowymi funkcjami "hatch półprzeźroczysty" który wszedł dopiero od 2012??

Edytowane przez robaczykiewicz
Link to post
Share on other sites

To już kwestia osobistych preferencji. Wersje 2012 i 2013 są ukłonem w stronę posiadaczy konsumenckich kart graficznych. Ja od zawsze pracowałem na Quadro i dużo bardziej odpowiadają mi wcześniejsze wersje, bo lepiej radzą sobie z bardzo dużymi projektami, są szybsze, zjadają mniej pamięci i doskonale współpracują z Quadro. Dużo ludzi przewija się u mnie w pracy i jednak większość leci na nowe wydania. Dlatego to już kwestia własnych doświadczeń i wymagań.

Link to post
Share on other sites

Czyli konkretnie co wybrać i gdzie najtaniej kupić?? Mam dojście do ABC Daty i Akszynowni (ci są drodzy) :(

Hatche pólprzeźroczyste sa wymogiem dla usera więc chyba musi być nowsza wersja... :(

Sklaniam sie na zestaw saddama (siła sugestii) :) nie mniej jednak może polecieć wyżej z prockiem?? :)

Edytowane przez robaczykiewicz
Link to post
Share on other sites

Jednak zrobimy downgrade na więszości stacji roboczych, a 2012 zostanie tylko na kilku dla freelancerów i stażystów.

 

nie mniej jednak może polecieć wyżej z prockiem?? :)

 

Niestety wyżej już nie ma nic w tych warunkach. Jest jeszcze i7 3970x ale to tylko 3MB większy cache i 2 razy wyższa cena. Xeony są poza zasięgiem takiego budżetu i skończyłbyś z zegarem 2,5GHz, który do projektowania jest bardzo daleki od idealnego. Zależy od skali projektów. Do bardzo dużych podstawą jest wydajność wątku, a nie sumaryczna.

 

W tym roku wymieniłem sobie w pracy 2x xeon 5640e na SB-E @ 4,75GHz i pracuje się nieporównywalnie lepiej, a do renderóiw i tak mam klaster 128-wątkowy więc rdzeni mi nie potrzeba w stacji do projektowania.

Edytowane przez saddam
Link to post
Share on other sites

oka a co z dyskiem/ami??

 

no i jak sprawa grafiki quadro czy gtx??

- warto dodać że komp bedzie również służyl do normalnego "grzebania" w sieci (dziesiątki kart w Firefoxie :) ) jak to z tym jest, bo czytalem że firefox ewidentnie się krzaczy (niby co by miał piernik do wiatraka??)

 

no i co wy na to?? http://www.morele.net/inventory/info/j94QAF/

Edytowane przez robaczykiewicz
Link to post
Share on other sites

oka a co z dyskiem/ami??

 

no i jak sprawa grafiki quadro czy gtx??

- warto dodać że komp bedzie również służyl do normalnego "grzebania" w sieci (dziesiątki kart w Firefoxie :) ) jak to z tym jest, bo czytalem że firefox ewidentnie się krzaczy (niby co by miał piernik do wiatraka??)

 

no i co wy na to?? http://www.morele.ne...ry/info/j94QAF/

 

Tylko nie ta karta... toż to typowy gameing jest :x

Link to post
Share on other sites

Tylko nie ta karta... toż to typowy gameing jest :x

 

Czyli co? Wziac quadro? A co z netem, kraza opinie ze firefox sie wykrzacza przy normalnym uzytkowaniu internetu

Dyski OCZ RevoDrive nie mają zbyt dobrych opinii jeśli chodzi o awaryjność, ja bym nie wyłożył na niego 1300zł

 

Mam revodrive 1 od roku i zadnej awarii
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...