Skocz do zawartości

Jaki monitor do grafiki


Recommended Posts

Witam,

mam prośbę o opinie.

 

Monitory:

Dell U2412M

XB2472HD IIyama

 

 

który wybrać do grafiki

dziś doczytałem , żeby dobrze skalibrować potrzeba spider3.

czy wymienione monitory można skalibrować zewnętrznie ??e

kolega ma IIyame 23'' IPS modelu nie pamiętam dziś sie nim bawiłem i kolory - kiepsko przekłamane

zielony,szarawy, itd

w menu monitora nie dało się udtawić odcienia , temp barwowej , nasycenia itd..

 

W sklepie dziś bawiłem się EIZO za 2000zł i tam było full do ustawień ..czy te tańsze modele nie mają możliwości rozszerzonych ustawień ???

 

poradźcie , może coś z samsunga mam synchromaster i kolory 100 razy lepsze niż z IIYamy.!!!

 

 

 

dzięki !!!

Edytowane przez michalsk
Link to post
Share on other sites

Dzięki za interesting.

 

Monitor nie do materiałów do druku, ale w przyszłości owszem,

monitor do Ps,Ai , banery reklamowe, ogólnie materiały do interentu + obróbka zdjęć , ale treż nie jakiś wielkoformatowych do

reklamy tylko fotka produktu.

 

Budżet do 1500zł max.

Do grona doszedł dziś Eizo FlexScan EV2335W , ale nie oglądałem Nec-a ani Dela,

obecnie mam Samsung SyncMaster 920nw i kolory są ok , brakuje mi tylko rozmiaru większego kontarstu,

 

 

FlexScan EV2335W

 

 

Prosiłbym o wskazówki, Nec,Dell,Eizo, czy może Samsung a może jednak IIyama ...

thx..

Edytowane przez michalsk
Link to post
Share on other sites

do profesjonalnej obróbki w grę wchodzą tylko NEC i Eizo, niemniej do 1,5k będzie ciężko... poza ww. EV2335W mamy jeszcze NEC EA232WMi nada się, po kalibracji powinien zrobić robotę, natomiast rozważ odłożenie większego budżetu i zakup czegoś ambitniejszego jak Eizo S2243W

 

PS prawdziwy monitor graficzny zaczyna się od 4k z haczykiem

Link to post
Share on other sites

Dzięki za info,

NEC+EIZO

w przyszłym tygodniu zakup także , napiszę od siebie opinie i moge jakiś test nagrać ..)

dzięki za opinie :

 

przy okazji może ktoś się wypowie na temat takiego zestawu do grafiki i obróbki filmów do netu/

 

Intel Core I7-3770-K, 3.5 / 77W

płyta Asus p8z77 dual DDR3-160 2X sat3

KINGSTON Hyper X 2X4GB 1600MHZ DDR3 NON ECC CL9 INTEL XMP X2

WD GREEN 3.5'' 1TB SATA 600 64MB CAHCE

 

kARTA GRAFICZNA:

GIGABYTE G FORCE GTX 650 OC 1GB, DDR5 128 BIT HDMI DVI

ZASILACZ OCZ ZT SERIES 550W fully modulator 80plus atx 12 .

 

 

thx

Edytowane przez michalsk
Link to post
Share on other sites

Ramy zamień na kości 8GB - jak dasz radę to pakuj 32GB (4*8GB).

Rozważ również zamianę CPU, mobo i ramów na coś konkretnego jeżeli to ma pracować - dokładnie myślę o lga2011 i i7 3820, do tego odpowiednie mobo i ciut szybsze ramy niż ma to miejsce w przypadku SB (IVY).

Jak dla mnie ramu zbyt mało przy obecnych cenach, do tego wąskie gardełko w formie niezbyt szybkiego magazynu (WD Green 1szt.), brak SSD pod OSa i appki.

Link to post
Share on other sites

czy ja wiem czy LGA2011 do PS jest aż tak potrzebne?

a pamięci owszem 16GB to minimum przy dużym formacie

HDD też zły wybór, to jest dysk magazynowy w sensie magazyn mp3/filmy, jak chcesz się konwersją filmów bawić czy użyć jako scratch space do PS to go zajedziesz, optymalnie byłoby zrobić macierz roboczą z 2x Seagate Constellation ES lub WD RE4 w Raid0 plus 300GB Velociraptor lub SSD na OS/Soft

Link to post
Share on other sites

ok , dzięki za info!!!Mam jeszcze pytanko odnośnie podłączenia monitora do pc przez HDMI ,czy 24'' Dell U2412M który podobno niema HDMI i 23'' NEC MultiSync EA232WMi który ma HDMI ,czy jakość obrazu połaczona przez HDMI będzie lepsza ?? czy DELL także ma łącze cyfrowe a podobno ma....na Angielskim forum wyczytałem ,że DELL ma tą samą matryce co iMAC , czy wicie coś na ten temat ??to już wszystkie nurtujace mnie pytania !!!!thx.

Edytowane przez michalsk
Link to post
Share on other sites

czy jakość obrazu połaczona przez HDMI będzie lepsza ??

nie,

hdmi przesyła identyczny sygnał co dvi

 

 

DELL ma tą samą matryce co iMAC , czy wicie coś na ten temat ??

biorąc pod uwagę, że panel e-IPS to najtańszy IPS na rynku to wysoce prawdopodobne, że wylądował w iMAC'u

btw monitory od apple są jak szajsungi tylko 5 razy droższe, jednym słowem gó**o do kwadratu

Link to post
Share on other sites

jednym słowem gó**o do kwadratu

 

a to przepraszam.

 

 

Nec podobno ma często fabryczne wady matrycy , jeden ze sprzedawców u którego zamierzam kupić monitor powiedział ,że na 5 sztuk 3 sztuki odesłali do dystrybutora bo miały jakieś plamy po bokach .. a już się zdecydowałem na NEC-a i

i znowu zagadka ..!!!

Edytowane przez michalsk
Link to post
Share on other sites

częściej od LG, ale jakieś szajsungi się pewnie też trafią, nie mamy za wielu producentów tego podzespołu, w każdym razie ani NEC ani Eizo ich nie produkują, bo i po co, skoro mogą zamówić

 

btw ani intel ani amd nawet nie produkują swoich procesorów to normalne w tej branży

Link to post
Share on other sites

nie,

hdmi przesyła identyczny sygnał co dvi

 

 

 

 

biorąc pod uwagę, że panel e-IPS to najtańszy IPS na rynku to wysoce prawdopodobne, że wylądował w iMAC'u

btw monitory od apple są jak szajsungi tylko 5 razy droższe, jednym słowem gó**o do kwadratu

 

Czego nazywasz samsunga -szajsungiem zle monitory robi czy co ? :P

Link to post
Share on other sites

Zagadka była nieco bezsensowna to fakt ,

może zapytam inaczej , chodzi mi o biel balans bieli , w niektórych matrycach biel jet niebieskawa ,

w innych po kalibracji jest żółtawa ( odczucie w porównaniu do odcienia niebieskiego)

Z racji tego ,że nie miałem dobrego monitora pow. tej granicy 4-5kzł czy w tych lepszych

monitorach jest kolor bieli bardziej niebieski czy żółty , czy totalnie balans bieli można skalibrować do jakiego się chce?

o właśnie o to mi chodzi ;)

obrazowo link :

http://www43.zippysh...6722/file.html#

 

Dziś też nalazłem test jednogo z najwyższych modeli EIZO i już wiem czy ten kolor się różni,

monitor ma 6 przetworników 24-bitowych 3 na RBG,1 na szarość, 1 nasz czarny i jeden na przejścia tonalne..

tanie monitory mają max 1 przetwornik 6-8max12bit.. i stąd różnica w cenie...!!!!

matryca faktycznie może być LG.AUO,Samsung.. liczy się soft i przetworniki..

powracając do balansu bieli Drachenfelesie , jak jest z bielą ..?

Edytowane przez michalsk
Link to post
Share on other sites

czy w tych lepszych monitorach jest kolor bieli bardziej niebieski czy żółt

jest biały o zadanej temperaturze

 

 

czy totalnie balans bieli można skalibrować do jakiego się chce?

tak

 

 

matryca faktycznie może być LG.AUO,Samsung.. liczy się soft i przetworniki..

dokładnie tak

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...