Skocz do zawartości

Dark Phantom


Recommended Posts

No fajnie to wygląda :)

 

Szacunek. Super to wygląda!

 

Dzięki Panowie  :) 

 

Jak będziesz miał chwilę to daj jakieś zdjęcie z półświatłem albo jakąś lampką pod kątem.

 

Jak pożyczę lustrzankę od kumpla to zrobię grubszą sesję zdjęciową.

Zdjęcia z tematu plus kilka niepublikowanych wrzuciłem na Picasse https://picasaweb.google.com/109893662338776621161/DarkPhantom

 

Krótki filmik, sorry za jakość.

Edytowane przez Wooojciech1983
Link to post
Share on other sites

Bardzo fajnie to wygląda, na dole będziesz wstawiał wentyl w to puste miejsce ?? Wypełniło by lukę, nawet jesli nie miał by być podpięty, albo wyłóż podłogę carbonem   :P Swoją drogą miałem kupić taką samą grafikę heheheh, nawet pisałem o tym  w swoim temacie wygląda Super.

Edytowane przez Greg3or
Link to post
Share on other sites
Te napisy to jest naklejka z farbą UV plus dioda, tak?

Napis był w pudełku z płytą. Wydaje mi się że to nie jest naklejka UV. Podświetlany jest przez dwie niebieskie diody 5mm Phobya, takie: http://www.angela.pl/p6726,phobya-ledready-twin-5mm-niebieski-czarny-oplot.html

Edytowane przez Wooojciech1983
Link to post
Share on other sites

Sam napis może wyglądać fajnie, najlepiej porównaj sobie 2-3 różne zrób projekt i dopiero w końcowej fazie dobierz najlepszy. Z doświadczenia wiem, iż pochopne decyzje najlepsze nie są, miałem tak nie raz hehe. Powodzonka

Link to post
Share on other sites

Dali podwyżkę to chcę zmienić proca, po co czekać tak długo :) . Premiera Haswella ma być w czerwcu, procki będą dostępne w sklepach pewnie pod koniec czerwca/początek lipca. Do tego cena w dniu premiery będzie nieco zawyżona. Myślę że zmienię Ivy na Haswella dopiero ok. października/listopada jak się cena ustabilizuje. Tylko że na razie dostaje same głupie propozycje typu 800 PLN z wysyłką za 6-miesięczny i7-2600K  %-)  Jeśli nikt nie kupi w mojej cenie to może jednak poczekam bo dokładać ~350 PLN do Ivy to już chyba nie będę...

Edytowane przez Wooojciech1983
Link to post
Share on other sites

Brak znakow PL->uniwersytecki komp

 

Przesiadka na Ivy to absolutna glupota. Przyrost wydajnosci jest zerowy biorac pod uwage ze masz procka ktory dobrze sie podkreca.

Moze troszke tu teoretyzujemy ale obawiam sie ze z tymi ivy jeszcze bedzie problem jak pasta pod IHSem zacznie wysychac. Olej to dobrze Ci radze. Zwlaszcza ze cena takiego procka jest bliska podstawowemu zestawowi LC ktore pozwoli Ci jeszcze lepiej pobawic sie swoim lightningiem i tym procem.

Link to post
Share on other sites

Jeszcze trochę przemyślę tą zamianę ale chyba i tak się zdecyduje. Można mieć mieć jedno i drugie - IB i LC. Przyrost wydajności na IB będzie nie duży ale widoczny w benchmarkach np. w Catzilli Ivy ładnie podbija wynik, w grach na słupkach Ivy też jest te kilka % wydajniejszy od SB. Poza tym jest jeszcze druga sprawa która mi trochę teraz przeszkadza. Wizualnie podoba mi się jak karta siedzi w dolnym slocie ale niestety na SB w tym slocie karta pracuje na PCIE 2.0 x 8 i tu już trochę widać ograniczanie. Np. w Catzilli różnica w teście 'Cat' między górnym a dolnym slotem wynosi ~2000 pkt co jest już całkiem dużo, więc w dolnym slocie mam wynik jak 670. Poza tym w dolnym slocie karta jest mniej stabilna przy dużym OC, w górnym stabilnie przechodzi smarki na 1385, w dolnym już nie. Ostatnio odpaliłem Crysisa 2 i w dolnym slocie na max. ustawieniach (Ultra + DX11 + High Res.) były spadki do ~35 fps, w górnym do ~45. Więc na razie przełożyłem kartę na stałe do górnego slotu. Myślę że na IV będę mógł ją przełożyć spowrotem niżej ponieważ w dolnym slocie karta będzie pracować na PCIE 3.0 x 8 więc powinna mieć taką samą wydajność jak teraz w górnym slocie (przepustowość PCIE 3.0 x 8 = PCIE 2.0 x 16).

Edytowane przez Wooojciech1983
Link to post
Share on other sites

Nie do końca zniwelujesz tą różnicę poprzez OC. Benchmark Catzilla ładnie pokazuje przewagę Ivy nad SB. Nawet po OC wynik na platformie z SB nie przegoni Ivy w tym teście. To trochę tak jak z 670 vs 680, niby 680 jest tylko kilka procent wydajniejsza od 670 i można tą różnicę zniwelować przez OC ale jednak oboje wybraliśmy 680. Ivy też można podkręcić i przegoni SB po OC. Może też zdecyduje się na LC wcześniej i wtedy będę mógł wycisnąć jeszcze więcej z Ivy. Trochę też przekonała mnie ta dyskusja: http://forum.pclab.pl/topic/848218-2500k-2550K-vs-3570k-vs-2700k-vs-3770k-por%C3%B3wnanie-procesor%C3%B3w-w-grach/page__p__11265407__fromsearch__1&?do=findComment&comment=11265407  Prosiłbym moderatora o nie usuwanie tego linka.

Edytowane przez Wooojciech1983
Link to post
Share on other sites

Nie o to mi chodziło z podkręcaniem. Różnica jest taka że ja mogę podkręcić swojego sandy do 5.0 na napięciu 1,4V (czyli jeszcze względnie bezpiecznym). Natomiast Ivy do tej wartości nie podkręcisz. I tu Ivy dostanie już bęcki od mojego SB. Na tym samym taktowaniu nadal jest różnica około 10% wydajności ale jak już mam LC i mogę przy dobrych temperaturach wycisnąć z proca więcej niż normalnie to ta przewaga jest widoczna. Próbowaliśmy OC IB z kumplem i powyżej 4,6 zwyczajnie nie chciał iść (przy napięciu które nie będzie powodować degeneracji chipa). Osobna sprawa że nowe SB też już się tak nie kręcą ale jak masz dobrą sztukę to IB zupełnie Ci nie jest potrzebny. Osobny temat to ta catzilla. Wpatrujesz się w nią jak cygan w klapki kubota. A to jest dupiaty benchmark. Kropka. Faworyzuje sprzęt jednego producenta nie odwzorowując faktycznej różnicy wydajności (to jak 680 zjada w nim 7970 zakrawa o kpinę). Obawiam się że w tym przypadku jest tak samo. Różnica generowana w tym benchmarku niestety jest mocno pozorna. Chyba że masz ochotę faktycznie bić w nim rekord dla samego respektu na dzielni, i pod to wymieniasz sprzęt. Ale w catzillę się nie gra.

Powodem dla którego ja nie zmieniam proca jest to że 2600k z dobrym potencjałem OC już w sklepie nie kupię a i7 IB się boję ze względu na tą cholerną pastę. Teraz nie sprawia ona problemów ale sprzętu nie kupuję na rok (przynajmniej tak sobie tłumaczę ;) ). I nie chodzi mi o nieopłacalność, bo pieniądze to sprawa indywidualna. Jakbym się uparł to bym sobie mógł kupić i i7 i drugą 680tkę. Ale zwyczajnie nie ma ku temu logicznych powodów. 

Oczywiście decyzja jest Twoja ale podaję Ci tylko kontrargumenty. 

Edytowane przez Biafra1987
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Było podobnie... straciłem ~300 PLN  %-)  Ale dzięki temu mam 1 miejsca we wszystkich trybach (Kitty, Cat, Tiger, Catzilla) w rankingach 'single GPU' w Catzilli, jest satysfakcja. Lubie sobie pograć w benchmarki a ostatnio nie ma w co grać, może w lutym wreszcie jakaś gra mnie wciągnie na dłużej.

Edytowane przez Wooojciech1983
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...