Skocz do zawartości

Monitor 2560x1440


Recommended Posts

Witam wszystkich

Ostatnio chodzi mi po glowie zeby spawic sobie jakis monitor 2560x1440 ale ze nie znam sie na monitorach dlatego zakladam ten, temat jakie monitory polecacie i dlaczego?? Zanim zapytacie kompoter sluzy mi do grania i ogladania filmow, narazie uzywam AOC 22" 1080P, myslalem zeby kupic jaks 40" TV ale niechce miec pixelozy na ekranie http://forum.pclab.pl/public/style_emoticons/default/smilies/smile.gif

Z gory dziekoje za odpowiedzi http://forum.pclab.pl/public/style_emoticons/default/smilies/smile.gif

 

 

Co myslicie o tych monitorach

http://www.overclock...emcs3=MO-003-DG

 

http://www.overclock...emcs3=MO-019-HO

Edytowane przez Adriano6293
Link to post
Share on other sites

kup sobie słownik.

 

Nie pamietam zebym sie pytal jak jest z moja polska pisownia tylko o monitor wiec wyluzuj troche. Mieszkam w Szkocji od praiwe 7 lat wiec moja pisownia nie jest za dobra :)

 

// ale gdybyś wspomniał, że z tej Szwecji piszesz i nie masz polskich znaków, zapewne nikt by się nie przyczepił o ich brak // drachenfeles

Link to post
Share on other sites

jak sobie nie da rady to zmniejszy rozdzielczosc - przy tak malej plamce na matrycy nawet litery w grach wygladaja calkiem dobrze a sama grafika gry nie traci jakosci przez zmiane rozdzielczosci na nienatywną

 

popieram propozycje AvaloNa na Della 27

 

 

obraz ruchomy nie ma fizycznej mozliwosci tracic jakosci przez uzywanie nie natywnej rozdzielczosci - nie ma takiej mozliwosci z powodu mechaniki przemieszczania pikseli- wszystko o utracie jakosci to mity i bzdury

 

w dowolnej rozdzielczosci ustawionej na wyzej rozdzielczym monitorze wyglada co najmniej tak samo jak na natywnie nizszorozdzielczym a w praktyce lepiej własnie z powodu mniejszych przemieszczajacych sie pikseli

Edytowane przez erazm2
Link to post
Share on other sites

najpierw sie dobrze zastanow Panie "widzacy" jakim cudem przemieszczajace sie piksele mogą zmieniac wartosc obrazu?

ich rozmiar i dopasowanie natywne nie maja zadnego znaczenia bo sa STALE przemieszczajacymi sie co innego kiedy patrzysz w zatrzymany obraz , w ruchu nie maja i nie moga miec najmniejszego wplywu na jakosc

 

aktywna gra to nie pulpit ani warcaby

 

to tak jakby kto chcal wmowic ze film tv 725x575 puszczany na telewizorze 28" fhd ma gorsza jakosc niz na tv 28" 800x600

nie ma zadnej roznicy a pikseloza mniejsza na fhd

 

oraz ruchomy sie wciaz przesuwa nie ma znaczenia jaka rozdzielczosc bo jest w ciaglym ruchu - natywna rozdzielczosc jest wylacznie widoczna w skalowaniu stabilnych napisow i elementow stalych oraz ... minimalnie po zatrzymaniu a w pauzy sie nie gra

Edytowane przez erazm2
Link to post
Share on other sites

mowilem o sytuacji w ktorej karta graficzna może nie wyrabiac czyli nie o sytuacji w grach typu flash ani innych statycznych a o bardzo dynamicznych

 

w grach w ktorych grafika nie bedzie dobrze i nadmiarowo dawala rady w rozdzielczosci natywnej bardzo wysokiej tam zmiana na nizszą nie zaszkodzi znaczaco (tylko kwestia napisow i to nie jakos drastycznie) a w sytuacji gier i obrazów statycznych stabilnych nie ma potrzeby nic zmieniac

 

wiec ja opowiadania o potrzebie dopasowania monitora i jego rozdzielczosci maksymalnej do wydajnosci grafiki wkladam miedzy basnie

a kto inny niech wlozy gdzie mu sie zywnie podoba - w zaleznosci od stosowanego zastosowania (i) wkładu ;)

Edytowane przez erazm2
Link to post
Share on other sites

wiec ja opowiadania o potrzebie dopasowania monitora i jego rozdzielczosci maksymalnej do wydajnosci grafiki wkladam miedzy basnie

to całkiem inna para kaloszy i tu nawet się z tobą zgodzę,

 

z czym się nie zgodzę to z wcześniejszym twierdzeniem, jakoby zmniejszenie rozdzielczości na LCD nie ma wpływu na grafikę - ma i technicznie nie da się tego obejść - a w jakim stopniu komu to przeszkadza to już sprawa indywidualna

Link to post
Share on other sites
Gość Kotecek

Też kupiłem duży monit ale do wygodnej pracy a nie do grania, bo mi granie w mega rozdziałach jest do niczego nie potrzebne. Na 24" testowałerm 1120x700 i nawet jakoś dajer rade ale różnica w skalowaniu jest widoczna. Wolę 1024x768 na CRT :)

 

Generalnie jak LCD to najlepiej kupić z taką rozdzielczością w której się gra lub wiadomo, ze sprzęt pociągnie. Raz kupiłem taki z wielką rozdziałą i musiałm skalowanie stosować, bo mój sprzęt sprostał wyzwaniu po 4 latach. To nie ma sensu. Jak 2560x1440 to grać w 2560x1440 a nie w 800x600 czy 1920x1080. Jak ma być wyskalowane to od razu lepiej kupić 1920x1080 i tyle. Będzie ładniej :) Oczywiście przy założeniu, ze gramy, bo jak nie to nie ma problemu :)

Edytowane przez krolik_beny
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...