Skocz do zawartości

Virtu MVP na P8Z77-V PRO + 2700k + GTX 670 ASUS DCII


Recommended Posts

Szukałem sporo w internecie ale niestety nie znalazłem rozwiązania (a może się tak nie da);

 

Chcę uruchomić Virtu MVP w trybie imode przez hdmi. Obojętnie jak ustawiam ciągle widzę czarny ekran i brak sygnału.

 

Mam tak:

 

- zainstalowane najnowsze sterowniki od gtx 670

- zainstalowane najnowsze sterowniki od hd 3000

- zainstalowaną najnowszą wersje virtu mvp

- kabel hdmi podłączony do płyty głównej (kabel sprawny bo działa jak włącze kompa bez gtx 670 podłączonego do kompa)

- w biosie ustawione na iGPU

- bios zaktualizowany do najnowszej wersji

- win 7 64

 

Udało mi się to włączyć w konfiguracji imode tylko przez gniazdo rgb na płycie co z góry spala taką konfigurację.

 

Co ciekawe nie wiem czy to błąd oprogramowania, ale panel virtu mvp pokazuje rysunek karty dedykowanej jak tą z procesora, a tą z procesora jak jak dedykowana.

 

Prosiłbym o pomoc w konfiguracji tej funkcji.

Link to post
Share on other sites

A widzisz nie dokumałem pytania :) Za dużo wyjarałem dzisiaj :P Ha kurde zaciekawiłeś mnie :) Zaraz spróbuję u siebie , jak mi dasz chwilę to napiszę co jest grane .

 

Więc wygląda to tak że jak podłącze pod płytę sie jednym ekranem na hdmi i drugim na dvi na płycie ustawie igpu . To na win 8 się viru posypało ale obraz normalnie jest z integry a na win 7 działa ale żadnej róznicy w panelu performence , obojętnie czy podłącze pod grafikę czy integrę mam do wyboru przy każdym programie d lub i . Na win8 się virtu tak wysypało że niemogę go teraz w żadnym ustawieniu odpalić :)

Link to post
Share on other sites

Wyboru w programie Virtu nie będziesz miał. Virtu sam to wybiera w zależności jak masz podłączony kabel. Na win 7 masz podłączony tylko sam hdmi do płyty (i tylko ten kabel jest podłączony )? A obrazki i ich opisy w Virtu mvp pokazują się poprawnie? Jaka wersja virtu mvp?

Link to post
Share on other sites

Próbowałem już chyba wszystkiego. Mam teraz na auto i obraz wybiera poprawnie poza hdmi na płycie. Bios i windows widzi obraz przez wszystkie porty karty oraz rgb z płyty, hdmi na płycie nie działa - pokazuje, że przewód podłączony ale brak sygnału (taka informacja z monitora).

 

Udało mi się raz uruchomić komputer na porcie hdmi płyty bez podłączonej karty dedykowanej do płyty. Oczywiście nie dałem rady tego już powtórzyć. Czy coś specjalnego trzeba włączyć w biosie by to zaskoczyło? Może ten port ma u mie jakoś awarie?

 

PS

Co do samego oprogramowania Virtu mvp. Obrazki z podpisem wyświetla poprawnie w starszej wersji, więc to raczej wina virtu.

Link to post
Share on other sites

A teraz ja mam pytanie odnośnie virtu , orientuje się ktoś co może być nie tak w przypadku :

Przełączyłem kartę na w bios żeby sprawdzić koledze czy igpu działa u mnie , no i na win 7 wystartowało tylko po przełączeniu znowu na poprzedni tryb , to w win7 i win8 mam komunikat o złej konfiguracji gpu i virtu nie startuje. Wcześniej działało bez problemu. Odinstalowałem virtu i igpu zainstalowałem od nowa i cały czas ten sam błąd.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...