Skocz do zawartości

Radeon HD4850 pod Asrock 775-Twins rev 1.0


Recommended Posts

Witam. Chciałbym wymienić kartę graficzną, nie chcę ładować kasy w nic jakiegoś nadzwyczajnego.

Aktualnie posiadam kartę Radeon x1550 512mb i zastanawiam się czy nie zmienić na coś takiego

http://allegro.pl/ati-radeon-hd4850-512mb-gigabyte-i2833657876.html

Mój komputer służy mi tylko do internetu i czasami pogranie sobie ze znajomymi w League of Legends, więc pisanie, że nie ma sensu kupować itd. nie przemawia do mnie.

Moj komputer:

 

Procesor: DualCore Intel Pentium D 805, 2666 MHz (20 x 133)

Ram : 2GB - 667MHz

Zasilacz : Qoltec 425W (wiem że dziadoski)

 

Krótkie pytanie : czy ta karta która jest na aukcji jest dużo lepsza i odczuje to na FPS i płynności oraz czy pasuje w ogóle do mojej płyty głownej?

 

Ewentualnie co możecie mi polecić ?

Edytowane przez dropz
Link to post
Share on other sites

Nie kupowałbym takiej karty do tak słabego komputera. Wybierz jakiegoś HD26xx albo HD36xx ewentualnie GeForce 8600GT. Poza tym ten zasilacz to tandetne dno, które nadaje się do wymiany, a nie zasilania kart pokroju HD4850 i lepszych.

Edytowane przez Lewy648
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Szukaj Radeon 4770 karta była rewolucyjna na tamte czasy. Jako pierwsza wykonana w 40nm przez co ciągnie mniej prądu od 4850, a jest równie wydajna.

 

Tak. Tylko kwestia tego jak zachowa się przy moim procesorze i zasilaczu :( Wydaje mi się, że reszta podzespołów jest za słaba na nią. Zastanowię się nad 4670 i 4650 :>

Edytowane przez dropz
Link to post
Share on other sites

http://allegro.pl/his-hd-4670-iceq-turbo-512mb-limitowana-seria-i2816202738.html

znalazłem coś takiego ile ta karta jest warta ? bo nie wiem do ilu jest sens licytować.

 

mialem kiedys ta karte i jest godna polecenia.cichutka,chlodniutka i jak na swoja klase calkiem wydajna

Link to post
Share on other sites

Zaciekawiła mnie też ta karta :

http://allegro.pl/sapphire-radeon-hd4650-512mb-hdmi-low-profile-i2826541120.html

tylko zastanawiam się co to te Low-Profile chodzi tylko o to, że ona jest mniejsza od zwyklej ?

 

http://allegro.pl/gigabyte-9600gt-512mb-zalman-2xdvi-bcm-i2828583057.html to dobra alternatywa w porownaniu do 4670 ?

Edytowane przez dropz
Link to post
Share on other sites

Ja bym sobie odpuścił Geforce 9XXX i 8XXX bo często były z nimi problemy.

9600GT będzie z ~20% szybszy od 4670

Po kupnie grafiki można jeszcze kręcić proca bo on jest dość dobry do kręcenie lecz żre dużo prądu przez co jest gorący.

Edytowane przez Djmnich
Link to post
Share on other sites

Ja bym sobie odpuścił Geforce 9XXX i 8XXX bo często były z nimi problemy.

9600GT będzie z ~20% szybszy od 4670

Po kupnie grafiki można jeszcze kręcić proca bo on jest dość dobry do kręcenie lecz żre dużo prądu przez co jest gorący.

 

Jeśli chodzi o temperaturke - to jest niska w stresie 53*C - w spoczynku 38/39*C | Ponieważ kupiłem sobie chłodzenie, bo miałem problemy z oryginalnym. Po przeczytaniu paru tematow, zaopatrzyłem się w Silentium PC Spartan HE 912 i jestem zadowolony. Jeśli chodzi o kręcenie proca to nie mam zielonego pojęcia jak to się robi.

 

tak, low profile jest mniejsze żeby weszło do chudszej obudowy, 9600gt trochę lepsza od hd4670 lecz 2 razy więcej bierze prądu jeśli ma to dla ciebie znaczenie

 

Jeśli miałbym podkręcać procesor jak podrzucił pomysłem Djmnich, to chyba jakieś naczenie ma :) Czyli chyba najrozsądniej pozostać przy pomyśle 4670/4650.

 

Tak jak mówie nie ma sensu brać do LOLa grafiki powyżej 100 zł.hd4670/9600gt/3850 będą aż za dużo miały mocy na LOLa

 

Byłbym skory kupić taką grafikę ponieważ w niedalekiej przyszłości chciałbym zmienić komputer, już na coś solidniejszego :> A karta byłaby jak znalazł, choć nie jestem jakimś maniakiem, to lubie sobie pograć w co nie co, a nie chce byc ograniczony.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...