Skocz do zawartości

Komputer nie włącza się


Recommended Posts

Jak w temacie. Komputer ostatnio zaczął świrować i kilka razy się "wyłączył". Podejrzewam, że temperatura była za wysoka i dlatego się rozłączał. Nie jestem jednak tego powien, ponieważ nie wyłączał się on tylko wchodził w tryb oszczędny, a normalnie gdy zatrzymałem chłodzenie np. procka to się wyłączał bo temp. była zbyt duża.W speedfanie sprawdziłem, że temperatura była zbyt wysoka dla grafiki, procka, dysków itd, także od razu pomyślałem, że zasilacz, bo zawsze miałem z nim problemy. Jednak nie, dzisiaj u kumpla w komputerze podłączyłem mój zasilacz i komputer się włączył. Zupełnie nie wiem co to może być, nic nie wygląda na uszkodzone, a nie jestem specjalistą w tych sprawach także ciężko mi stwierdzieć. Nawet wziąłem pod uwagę, że może kabelki, które są przyczepione w obudowie do przycisku włączania i resetu komputera są źle, ale wszystko wygląda ok.

Teraz podejrzenia padły na płytę główną.

Potraficie doradzić....?

 

Zasilacz: HEDY ATX 450W

Procesor: AMD Phenom II X4 955 Black Edition 1GB

Płyta: MSI 770-C35

Dysk: Samsung HDS-754JJ 750GB

RAM: 2x2GB Pamięć RAM A-Data 2GB AD3U1333B2G9

Grafika: Radeon HD 5770 1GB Asus

 

Jeszcze stacja dysków i to chyba wszystko.

Edytowane przez IwanMT
Link to post
Share on other sites

Chętnie to zrobie, ale komputer w ogóle się nie włącza :D

Myślałem, że zasilacz mi umiera i nie daje wystarczająco dużo prądu do płyty, jednak zasilacz działa.

Nie wiem czy dobrze to sobie tłumaczyłem, no ale tak sobie pomyślałem :P

 

 

Edit./ Może troszke namieszałem w 1 poście. Wszystko to co opisałem, działo się ostatnio, aż w koncu komputer wyłączył się i nie mogę go ponownie odpalić

Edytowane przez IwanMT
Link to post
Share on other sites

Sprawdź to znaczy co mam z nią zrobić?

weź miernik następnie baterie i przyłóż kable tak by plus(prawdopodobnie kabel czerwony) by do + a minus(kabel czarny) do -i sprawdź jej moc :) w skrócie dam jeszcze filmik instruktażowy :) o tu : http://www.youtube.com/watch?v=VheobSB6qYoa mi się wydaje że to wina zasilacza jednak, procek ciągnie 125W karta w stressie ciągnie 345W pewnie mostek płyty głównej nie wyrabia się grzeje i skutkiem tego jest wyłączenie komputera, zrób zrzut z hwmonitor ogólnie zasilacz pewnie firmy "modecom" z tego co googlałem to jest zasilacz z czarnej listy niby ma 450w a tak naprawdę ma mniej na poszczególnych liniach kiedyś miałem podobny problem ale najpierw grafika się nie odpalała (tzn ekran się nie włączał) to że chodziłeś z zasilaczem do kolegi to nic nie znaczy :P może mieć sprzęt który pobiera mniej mocy.

 

Podkręcałeś pc??

Edytowane przez xAlucarDx
Link to post
Share on other sites

Baterię wymieniłem i nadal du*a.

Zanim wymieniłem baterie, odczekałem po wyjęciu jednej jakieś 30min wiec bios też powinien się już zresetować.

Komputera nie podkręcałem.

 

Po raz kolejny mówię, że komputer sie nie włącza, więc nie mogę zrobić żadnego pomiaru.

Link to post
Share on other sites

no to mamy 3 opcje:

- zasilacz spalony

- źle podpięty kabel rozruchu lub gdzieś przerywa

- spalona płyta główna

 

aby spr. czy kabel przerywa po prostu wyciągnij go i przyłóż śrubokręta w miejsce kabli power

aby spr. czy jest spalona płyta lub zasilacz zaopatrz się w jakiś nowy zasilacz lub go pożycz od kogoś

Edytowane przez xAlucarDx
Link to post
Share on other sites

W takim razie przerywają kable bądź płyta.

Postaram się użyć rzeczy z komputera kumpla. Jak dojdziemy co to jest, napiszę.

 

============================================

 

Edit.

Złącze, do którego jest 12v wczepione było zepsute. Było widać spięcie w momencie, gdy podłączałem je i odpalałem komputer, a płyta "blokowała" włączenie komputera w celach bezpieczenstwa. Gdy wsadziłem zasilacz kumpla było mocniejsze zwarcie. Za drugim razem, gdy znowu chcieliśmy włączyć komputer spaliła się taka czarna płytka przy złączu. Niestety nie wiem jak się na to mówi, także zostanę przy nazwie "mała czarna płytka".

Edytowane przez IwanMT
Link to post
Share on other sites

W takim razie przerywają kable bądź płyta.

Postaram się użyć rzeczy z komputera kumpla. Jak dojdziemy co to jest, napiszę.

 

============================================

 

Edit.

Złącze, do którego jest 12v wczepione było zepsute. Było widać spięcie w momencie, gdy podłączałem je i odpalałem komputer, a płyta "blokowała" włączenie komputera w celach bezpieczenstwa. Gdy wsadziłem zasilacz kumpla było mocniejsze zwarcie. Za drugim razem, gdy znowu chcieliśmy włączyć komputer spaliła się taka czarna płytka przy złączu. Niestety nie wiem jak się na to mówi, także zostanę przy nazwie "mała czarna płytka".

 

może bios mówiłem że to wina zasilacza od początku :PP

Link to post
Share on other sites

Najpierw co bym zrobił to sprawdził na porządnym (markowym) zasilaczu bo z modecon-ami to różnie bywa (przy okazji mógł Ci uwalić płytę albo co innego). Czytałeś pierwszy post? // Sn1PeR

 

Wyczyść chłodzenia zobacz czy wiatraki poruszają się bez oporów, wymień pastę na CPU i GPU bo może jest już przegrzana.

Edytowane przez Sn1PeR
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...