Skocz do zawartości

Jak zrobic ładny wykres?


Recommended Posts

Jesli ten wykres:

http://www.fothost.pl/thumb/09/05/thumb_c3c34884.png

jest Twoim zdaniem satysfakcjonujaco podobny to rozwiazaniem zagadki jest MS Office. W tym wypadku w wersji 2007. Oczywiscie pomijam kwestie odcieni tla, gestosci siatek itp bo to wszystko do ustawienia. Ale dodac trzeba, ze sam wyglad slupkow jest dostepny w szablonie wiec zadanie mialem ulatwione;-)

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Jak one są robione. Są ładne :)

Sa robione jako wstaw wykres->slupkowy->2D. Dodac trzeba etykiety danych i we wlasciwosciach powiedziec zeby przesunely sie na koniec slupka, do srodka.

No i trzeba dobrac tlo, wedle uznania;-)

A gdzie są te właściwosci :) mam ang. wersje I jak dodać te etykiety ?:lol: I jak dodać podtytuł do wykresu?

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Dochodzę do ideału:

http://i40.tinypic.com/2m6282b.png

 

Lecz przerwa pomiędzy nazwą benchmark'a Crysis a ustawieniami AAx2 [...] jest za mała - nie taka jak w benchmarkowskich wykresach ;/ I powtarzam swój problem. Jak usunąć "resztki" poziomych osi.

 

Aha i czy da się gdzieś ustawić jak szerokie mają być odstępy pomiędzy słupkami?

 

Jeszcze ciepły ;p:

http://i44.tinypic.com/ehhtgx.png

 

Zrobiłem to przerabiając szablon na własne potrzeby :D. Lecz żeby nazwa benchmark'a i ustawienia graficzne były w tej samej linii trochę się napracowałem(chodzi o odleglość od lewego boku wykresu). Po za tym jeśli zrobie kilka wykresów odległość w pionie będzie nie równa(między obiema nazwami).

Link to post
Share on other sites

W Excelu2k7 fajnie można tym wszystkim manipulować. Chociaż nie wiem dlaczego tak na siłe chcesz skopiować schemat benchmarka :P Ostatnio jak robiłem to mi wyszły bardziej a la PCLab, ale co tam :D Ładniejsze ;P No, ale tak na poważnie, to naprawdę fajnie to wygląda :D Podeślij gotowca na maila, jest w profilu :)

Link to post
Share on other sites

W Excelu2k7 fajnie można tym wszystkim manipulować. Chociaż nie wiem dlaczego tak na siłe chcesz skopiować schemat benchmarka :D Ostatnio jak robiłem to mi wyszły bardziej a la PCLab, ale co tam :) Ładniejsze ;P No, ale tak na poważnie, to naprawdę fajnie to wygląda :D Podeślij gotowca na maila, jest w profilu :lol:

Schemat benchmarka potrzebny jets mi gdyż pisze dość obszerną recenzję dla serwisu, a chciałbym żeby wszystkie wykresy były identycznie :P
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...