Skocz do zawartości

Chłodzenie w Master Elite 430


Recommended Posts

Witam, czy pomożecie mi znaleźć chłodzenie do powyższej obudowy, bo trochę za bardzo mi się grzeje?

 

podzespoły:

i7 2600k @ 3,5GHz

Nvidia GTX570

Kingston HyperX 2x4GB

Chieftec CFT-750-14CT

 

Przy normalnym użytkowaniu nie narzekam na temperatury, ale przy bardziej wymagających grach czy programach proc rozkręca się do 90kilku stopni. Problem w całym chłodzeniu polega głównie na tym, że komputer stoi zabudowany z czterech stron, a z tyłu ma tyle miejsca na ile pozwalają się docisnąć kable do ściany. Planuję go niedługo wystawić na biurko, żeby miał więcej luzu, ale póki co muszę sobie radzić z tym co mam.

 

W ten więc sposób chciałbym wrzucić do środka 3 wentylatory wydmu****ące powietrze (2 góra, 1 tył) i jakiś w miarę dobry cooler na procka, a ten ciężko mi znaleźć, bo już jakiś konkretny wybiorę, to okazuje się, że nie zmieści się w obudowie.

 

Cena jaką jestem w stanie za to wyłożyć to plus minus 150zł za 3 wentylatory do obudowy i mniej więcej tyle samo za cooler. No i żeby w miarę możliwości nie huczał jak odkurzacz przy pisaniu w wordzie czy przeglądaniu stron :) Na większych obrotach ma to już mniejsze znaczenie, bo wtedy przeważnie mam założone słuchawki.

Link to post
Share on other sites
Gość JackHammer

Witaj!

 

Powiedz mi, jaką masz wersję tej obudowy z oknem czy bez? Ja mam z oknem i temperatury jak najbardziej w porządku. Mam z przodu standardowy 120mm, dół 120mm tył 120mm. i w szybie mam jeden 120mm. Przeczyść może cooler oraz jak dawno zmieniałeś pastę na procesorze to możesz to zrobić.

 

Z wentyli to przeczytaj ten test:

http://overclock.pl/articles/show/id/430,gdy-standardowe-smiglo-juz-nie-wystarcza-czyli-test-wydajnych-wentylatorow-120-mm

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Też mam wersję z oknem. Komp był złożony w marcu i mniej więcej od tamtej pory nic nie smarowałem w środku, ani nie odkurzałem, ale i tak głównym powodem takiego grzania jest to, że stoi on zabudowany jak w puszce i nawet nie ma jak odprowadzać tego powietrza ze środka. Kiedy działa na najwyższych obrotach to można sobie spokojnie z odległości 10cm ogrzewać dłonie.

 

a jaki masz cooler na procku?

Edytowane przez jarkkko
Link to post
Share on other sites

Najpierw wyczyść PC z kurzu. No chyba że masz jakieś warunki bez kurzowe to nie trzeba.

Obudowa ma filtry kurzu na każdym wlocie, to też w środku nie ma aż takiej tragedii. Wiem, że to wpływa na wyższe temperatury, ale u mnie zawsze był problem z grzaniem, bez względu na to jak nie ma czysto w środku przez to, że komputer stoi w zabudowie. Ja wystawię na biurko to będzie lepiej, ale i tak chciałbym go wychłodzić jak tylko się da.

 

takie 3 be quiet dobrze sobie poradzą z wydmuchaniem tej sauny ze środka?

jak się do nich mają np Shadow Wings / high-speed?

 

wynalazłem jeszcze pozytywne opinie o Enermax ETS-T40-TA / ETS-T40-VD

co o nich myślicie?

Edytowane przez jarkkko
Link to post
Share on other sites

Co do coolera to kupić coś w stylu CoolerMaster Hyper TX3, SilentiumPC Fortis lub Enermax ETS-T40-VD i założyć na nie dwa wentylatory jeden co wdmu****e drugi nastawić na wydmuch powietrza z coolera.

Edytowane przez 1985r7
Link to post
Share on other sites

Tu masz filmik na którym jest pokazane że do CM Elite 430 wchodzi Cooler Master V8 wysoki na 161mm

https://www.youtube....h?v=f_0gfI3VtOQ

 

Więc wszystkie wymienione coolery ci wejdą, ja polecam Xigmatek gaia ze względu na to że montuje się wentylatory na gumowych kołkach i jest w miarę lekki z dwoma wentylatorami. To samo Enermax ETS-T40 tyle że bez kołków.

Edytowane przez 1985r7
Link to post
Share on other sites

Wskaż mi hulk gdzie ja napisałem taki sam? Zresztą sam go polecałeś w 11 poście a teraz według ciebie jest za głośny :o Przedtem do 60% teraz już całkowicie czy może procenty ci się zmieniły. :rotfl:

Jak są dwa wentylatory to pracują na niższych obrotach. w porównaniu do jednego wentylatora. Więc jest ciszej. Ale żeby takie banały trzeba było ci tłumaczyć :)

No ale jak się ktoś chce przyp.. to znajdzie zawsze pretekst.

Edytowane przez 1985r7
Link to post
Share on other sites

Szczerze? Nie wiem po co ta dyskusja skoro ja mówię w taki sposób, że chyba wiadomo o co chodzi. Czego nie rozumiesz w zwrocie "Dobre jakościowo i całkiem wydajne ale dość głośne powyżej 60%..."?

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...