Skocz do zawartości

Jaka karta pod amd A8-5500.


Recommended Posts

Witam.

Pomóżcie wybrać kartę do takiego zestawu:

 

Cooler Master Elite 342

Corsair DDR3 4096MB 1333MHz CL9.0

OCZ StealthXStream 2 400W

Seagate Barracuda ST2000DM001 (2TB, 64MB, SATA/600)

AMD A8 X4 A8-5500 FM2 BOX

Asrock FM2A75M-DGS

Lite-On iHAS124-19 czarny OEM

 

 

Sprzęt polecony na tym foum,kupiony w tym tygodniu :) miał służyc do filmów/netu ale teraz naszło mnie co by dokupić jakąś grafę pod gierki tylko jaka bedzie optymalna żeby procek nie zamulał i czy zasilacz wytrzyma?

Link to post
Share on other sites

Do procka A8 5500 według producenta, sugeruje że musi być karta minimum GeForce GTX 580, albo Radeon 6870 i można dokupić nawet lepszą kartę. można sprawdzić sobie wyniki 3 dmarka P4112 3DMarks with AMD Radeon HD 6870(1x) and AMD A8-5500 http://www.3dmark.com/3dm11/4971683

Edytowane przez extremme
Link to post
Share on other sites

W tym APU już masz kartę jest nią Radeon 7560.Odpali większość gierek.Chcesz dołączyć kartę grafiki w trybie HybridCrossFire?Jeśli tak to najmocniejszą jaka pasuje jest bodaj Radeon 6670.Należy odpowiednio skonfigurować w sterownikach taki tryb.

Kupowanie mocniejszej zewnętrznej karty do tego APU moim zdaniem nie ma sensu.Zaleta tej technologii i zamysł producenta był taki by wykorzystywać wbudowane gpu ewentualnie zwiększając jego wydajność w trybie Hybrid.Jeśli chcesz używać odrębnej mocnej grafiki np.nVidii to należało wziąć inny procesor.Ten bowiem w wydajności tylko cpu jest delikatnie mówiąc przęciętny.Jego siła tkwi właśnie w połączeniu gpu+cpu.

Link to post
Share on other sites
Gość rezerwuar

7850 2gb np. Sapphire i nic poza tym.

Swoją drogą to dałeś troche *upy, że kupiłeś kompa na APU i dzień po(czy tam dwa) stwierdzasz, że jednak chcesz mocniejszą karte graficzną-bez urazy.Zasilacz powinien dać rade. ;)

Link to post
Share on other sites

W tym APU już masz kartę jest nią Radeon 7560.Odpali większość gierek.Chcesz dołączyć kartę grafiki w trybie HybridCrossFire?Jeśli tak to najmocniejszą jaka pasuje jest bodaj Radeon 6670.Należy odpowiednio skonfigurować w sterownikach taki tryb.

Kupowanie mocniejszej zewnętrznej karty do tego APU moim zdaniem nie ma sensu.Zaleta tej technologii i zamysł producenta był taki by wykorzystywać wbudowane gpu ewentualnie zwiększając jego wydajność w trybie Hybrid.Jeśli chcesz używać odrębnej mocnej grafiki np.nVidii to należało wziąć inny procesor.Ten bowiem w wydajności tylko cpu jest delikatnie mówiąc przęciętny.Jego siła tkwi właśnie w połączeniu gpu+cpu.

 

Gierki faktycznie chodzą i to nawet całkeim znośnie.

 

7850 2gb np. Sapphire i nic poza tym.

Swoją drogą to dałeś troche *upy, że kupiłeś kompa na APU i dzień po(czy tam dwa) stwierdzasz, że jednak chcesz mocniejszą karte graficzną-bez urazy.Zasilacz powinien dać rade. ;)

 

Hehe powiem szczerze że myślałem że wyrosłem juz z giercowania ale jak odpaliłem demko NFS:Shift to grafika mnie zauroczyła tylko właśnie juz przy tej gierce czuć że mam "tylko" integrę ;)

Czyli 7850 Sapphire a nie Gigabyte ?

Link to post
Share on other sites

Mam prośbę fisherkk jak kupisz kartę 7850 to zrób test 3dmark , po prostu jestem ciekaw. Ja planuję kupić 7870.

 

Na integrze mam taki wynik 3dmark 06 10062

 

3dmark 03 28590 trochę podkręciłem. Hula 35-45 fps.

Edytowane przez extremme
Link to post
Share on other sites
  • 11 miesięcy temu...

Ej, tak się nie robi, ktoś tu nie jest chyba poważny.

Ludzie będą poświęcać swój czas, a fisherkk za rok znowu odkopie temat i zada to samo pytanie.

O budżet ponownie nie pytam - jak chcesz, to kup R9 270X, zasilacz da radę.

 

Szkoda, że przy zakładaniu tego tematu nie napisałeś, że kartę będziesz kupował za rok, bo wtedy temat od razu zostałby zamknięty.

 

Zgłaszam do zamknięcia  :zamykamy: 

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...