Skocz do zawartości

Modding - temat ogólny


Recommended Posts

  • 2 tygodnie później...

Kiedyś (ze 3 lata temu) zrobiłem, ale to było na wartym tyle co podkładka pod kubek 30GB Seagacie :D. Na swoim jakoś nie odważyłbym się czegoś takiego zrobić ;).

Edytowane przez krzesuo
Link to post
Share on other sites

Myślałem, czy by jakieś 2 dyski tańsze używane nie kupić i zobaczyć jak wyjdzie a później połączyć w RAID ;)

 

Mam jeszcze alternatywę, bo posiadam 2 WD WD1500AHFD już z fabrycznymi oknami, ale one są strasznie głośne :D I tu nasunęło mi się pytanie/pomysł, by włączać je tylko, gdy będą potrzebne za pomocą jakiegoś włącznika kołyskowego. Czy zwykłe odcięcie na raz zasilania dla 5V i 12V będzie bezpieczne dla dysku? W sumie to jak hot plug by było. Takie coś dałbym radę nawet sam zrobić. 

Znalazłem w sieci projekt przełącznika na dyski. I strasznie skomplikowane mi się to wydaje (elektrykiem nie jestem). http://sata-project.weebly.com/(na dole jest schemat)

Link to post
Share on other sites

Panowie poszukuje siatki/blachy o takich oczkach jak na foto. Wszystko co znajduję ma oczka okrągłe albo w romb

 

http://ep.yimg.com/ay/yhst-24067115789173/black-120mm-mesh-grill-with-honeycomb-6mm-holes-14.gif

Link to post
Share on other sites

Poszukuję kogoś, komu mógłbym zlecić wykonanie kilku giętych elementów ze stalowej blachy 1mm - kątowniki o konkretnych wymiarach, teowniki i kilka blach zgiętych pod kątem 90* w konkretnym miejscu. A jeśli byłaby jeszcze możliwość to potrzeba by było wyciąć kilka otworów, ale z tym to i sam sobie mogę porazić. Poleci ktoś kogoś wykonującego takie rzeczy wysyłkowo? Ewentualnie w Lublinie.

Link to post
Share on other sites

Witam, mam zapytaje, robiłem sobie oto takie ładne pleksi, nawet grawere sobie strzeliłem :

 

http://i62.tinypic.com/vztv7n.jpg

 

i po odklejaniu taśmy która maskowała mi przy "grawerce" zostało troche kleju. Oczywiscie próbowałem wszystkim jak najmniej żrącym, niestety wpadłem na wspaniały pomysł użycia rozpuszczalnika, stwierdziłem, że mała dawka szybko zmyta nic nie zepsuje :)). no ale wyszło jak wyszło, (na zdjęciu jest już pleksi po totalnym wnerwie i zasmarowaniu wszystkiego jak leci.. Tak czy inaczej, czy da się to w jaki kolwiek sposób wypolerować ? jakieś mleczko cos teges?? szybka nie jest przypalona, wygląda na zmatowioną.. z góry dzieki .

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Pytanko w sumie nie związane z moddingiem a dyskiem. Jak wygląda sprawa użytkowanie dysku z Laptopa 2,5' w normalnym PC. Chcę zaoszczędzić miejsca i planowałem kupić dysk 2,5 ' 1tb na który przerzucę wszystko ze swojej 500 włącznie z systemem (w późniejszym czasie planowany jest ssd 256 gb) czy są jakieś przeciwwskazania co do takiego zabiegu ? 

Link to post
Share on other sites

Pytanko w sumie nie związane z moddingiem a dyskiem. Jak wygląda sprawa użytkowanie dysku z Laptopa 2,5' w normalnym PC. Chcę zaoszczędzić miejsca i planowałem kupić dysk 2,5 ' 1tb na który przerzucę wszystko ze swojej 500 włącznie z systemem (w późniejszym czasie planowany jest ssd 256 gb) czy są jakieś przeciwwskazania co do takiego zabiegu ? 

Nie ma żadnych przeciwwskazań, żebyś używał 2.5" HDD w PC, sam tak miałem i byłem bardzo zadowolony. Dokładnie używałem Hitachi 7k500 500GB i wszystko było w porządku. Kupiłem go z 5 lat temu, 3 lata pracował w PC, potem kupiłem SSD, a Hitachi do dzisiaj pracuje jako dysk zewnętrzny.

Link to post
Share on other sites
czy są jakieś przeciwwskazania co do takiego zabiegu ? 

 

Tylko odinstaluj wcześniej wszystkie sterowniki, bo będą problemy. 

 

//EDIT

 

Czy wie ktoś jakie są napięcia w liniach danych standardu pci-e?

Edytowane przez KIciulek
Link to post
Share on other sites

Cześć,

jak wygląda sprawa z kupieniem okablowania modularnego do zasilaczy be quiet z serii pure power l8? Wczoraj napisałem do producenta ale nie wiem ile potrwa załatwienie takiej sprawy i czy w ogóle się uda (czy ktoś z was kupił takie okablowanie po kontakcje z nimi i ile was to kosztowało?), szukam alternatywnego rozwiązania o ile takie jest.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...