Skocz do zawartości

Modding - temat ogólny


Recommended Posts

Proxxon FBS240 do modów w aluminiowych obudowach jest ok,do stalowych budek za słaby...grzeje się wściekle aż parzy w dłonie.

Wycinałem top/dno budy pod grille do chłodnic w dwu sztukach 800D i boczny panel stalowy SS Raven i przeżył

ale dalsze takie katowanie to zgon Proxxona.

Dremel 175W zalecany do walki ze stalą no i bdb jakości tarczki do cięcia stali EZ SpeedClic

bo zwykłe tarczki stal zmiata w mgnieniu oka.

To jest sprzęt na lata a nie tania chinina na cztery cięcia z ciastostali wykonana co się trzęsie jak paralityk przy max rpm

bo wyważenie i precyzja wykonania pod psem.

 

http://allegro.pl/dremel-4000-45-szt-osprzetu-walek-ksiazka-i4855044403.html

 

 

http://images.dremeleurope.com/pl/pl/ocs/image/ocsjpg-405-248/dremel%C2%AE4000-2408.jpg

Edytowane przez elder
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

w tej samej cenie jeśli jest 4000 i 4200 to chyba naturalnie jest lepiej wziąć 4200.. dostajemy więcej akcesorrii (4+75 vs 1+45) i możliwość szybszej ich wymiany.. a tak to chyba oba w 99% to to samo patrząc po specyfikacji.

 

edit:

 

4200 w zestawie nie posiada wałka jeśli mnie oczy nie mylą więc w takim wypadku 4K wygrywa jednak bo wałeczek stówkę kosztuje a on bardziej nam się przypad niż 4 przystawki (w tym do cięcia po kole i po linii - co znów jest ciekawe) i więcej akcesoriów w 4,2K.

Edytowane przez Vieworld
Link to post
Share on other sites

Chyba się skuszę i no właśnie dlatego też myślę nad modelem 4000. Jeszcze dokupię do niego uchwyt wiertarski i tą przystawkę do cięcia po kole


Kolejna sprawa :)
Mam zamiar okleić obudowę folią imitującą ciemne szczotkowane aluminium i wstawić okno z plexy. Dać lepiej czarną czy białą uszczelkę na krawędź wyciętego otworu pod okno? Osobiście wydaje mi się, że biała będzie bardziej pasowała, tym bardziej, że w oknie będzie biały wentyl. Jak myślicie?

Link to post
Share on other sites

Jak pleksa nie szyba to daj licowane/frezowane po obwiedniej okno i wklej na czarną taśmę dwustronną piankową.

 

Trzyma jak wszyscy diabli,nie wyrwiesz tego bez podcięcia taśmy nożykiem

bo sprawdzałem wytrzymałość w kilku wykonanych panelach.

 

Nie ważne jak duże okno,trzyma się jak przyspawane.

 

 

http://abload.de/img/p12903753ek31.jpg

 

 

 

http://abload.de/img/p1290377o5j8p.jpg

 

 

 

http://abload.de/img/p1290392uek2e.jpg

 

 

 

 

http://abload.de/img/p131096769lgs.jpg

 


http://abload.de/img/p1310979z7yax.jpg

Link to post
Share on other sites

W sumie to z jednej strony pasowałaby mi z zewnątrz, bo mój cooler CPU wręcz prawie się styka z boczną ścianką, chociaż pomyślałem, że fajnie by było by nie był to zwykły prostokąt, a porobić proste wzory w rogach, co będzie źle wyglądało za plexy. Po prostu ją wkleję taśmą montażową od wewnątrz jednak...

A jaka powinna być minimalna grubość szyby? (będzie na niej wentyl 120mm zamontowany) 3mm wystarczy? żeby się nie ukryszyła/ułamała przy użytkowaniu albo wierceniu...

 

I jeszcze jedno pytanie, bo mnie nurtuje... Boczny wentyl... mam obecnie wydmuchującego ładnego noiseblocker'a ale siłą rzeczy musi być on odkręcony swoją tylną stroną na zewnątrz obudowy, podczas gdy ładny przód jest skierowany do środka obudowy... Są jakieś rozwiązania, by wentylator tą frontową stroną wydmuchiwał powietrze, a nie zaciągał? Oczywiście tak, by móc go zamontować wewnątrz obudowy.

Link to post
Share on other sites

napisałem w okazjach ale nie każdy mógł zobaczyć a oferta bardzo atrakcyjna szczególnie HP-S za 22zł co jest szczytem cena/jakość...

 

www.aquatuning.pl ma jakiś Phobya-Mega-Wyprz, część tego co można znaleźć:

(pamiętajcie wybrać "GLS - przesyłka z Polski" by zapewnić sobie najniższe koszta przesyłki)

 

Wentylatory:

 

Phobya 120 HP-S Silent @1500rpm | 22zł

Phobya 120 Nano-2G Double Blade PWM RED LED | 40zł

Phobya 120 Nano-G Silent PWM RED LED | 36zł

Phobya 140 Nano-G Silent @1000rpm | 36zł

Phobya 140 G-Silent | @700rpm | 22zł | @1200rpm | 22zł | @1100rpm RED LED | 22zł | @1100rpm BLUE LED 22zł

 

Maskownice:

 

Phobya Grill 480 | HEXX 36zł | HOLE black 18zł | HOLE white 18zł

Phobya Grill 360 | HEXX 31zł | HOLE black 22zł | STRIPES 31zł

 

Oploty:

 

Phobya Blue UV (2m) | 10mm 4,50zł | 13mm 4,50zł

Phobya Black termokurcz 30cm | 24mm 5,80zł

Link to post
Share on other sites

Pneumatyczne będą pasować.

Gwinty 1/4" stosowane w LC, są takie same jak te w pneumatyce. Jeżeli złączka na wąż pneumatyczny ma gwint G1/4", to wkręcisz ją w blok, rezerwuar, czy inny element LC z gwintem IG1/4" (IG, to gwint wewnętrzny).

Zdziwiłem się jak napisałeś, że są ze stali ocynkowanej. Osobiście takich nie widziałem. W pneumatyce stosowane są raczej mosiężne czyste lub niklowane. 

Mógłby się zdarzyć wyjątek w złączkach warsztatowych do węży spiralnych, ale to już są inne połączenia nie mające zastosowania w LC.

Pozostaje jeszcze kwestia, na jaki wąż ?

Link to post
Share on other sites

 

 

raczej stal

Nie, to jest mosiądz.

To co wkleiłeś, to szybkozłączka. Trzpień na prawym elemencie nie jest przystosowany do węży (chodzi o nasadzanie węża), ale nasadzić się da i trzymać się będzie. Jednak znacznie większym problemem jest to, że w tym elemencie jest wewnętrzny gwint.

Szkoda zachodu, nie warto przystosowywać tego do LC.

Link to post
Share on other sites

znaczy rzecz jest taka, ta złączka działa jak quick connect, w sensie jedna wpina się w drugą (ten trzpień nie będzie służył jako złączka tylko jako wtyczka) a na obu stronach dzięki 1/4' idzie nakręcić złączki czy przykręcić za pośrednictwem złączki męska/męska do chłodnicy, i chodziło mi oto, aby kartę graficzną podpiąć tak, że w razie zmiany lub potrzeby móc wyciągnąć kartę bez spuszczania płynu, ewentualnie na szybko przechodzić na chłodzenie samego procka.

Edytowane przez aspyre
Link to post
Share on other sites

Do pełni szczęścia brakuje tylko elektrozaworów z rozdzielaczami ;) .

Jeżeli masz taką potrzebę lub chęć stworzenia takiego modułowego układu, to weź pod uwagę to, że końcówka z trzpieniem jest przelotowa. Po rozłączeniu, tylko mechanizm zaworu zwrotnego zablokuje wyciek cieczy. Przy małej średnicy i delikatnym rozłączeniu podciśnienie zatrzyma ciecz, ale zawsze coś tam kapnie no i nie będzie to zabezpieczone.

 

 

 

w razie zmiany lub potrzeby móc wyciągnąć kartę bez spuszczania płynu

O ile jest możliwość zrobienia takiego układu, to czegoś takiego nie stosuje się w LC - gdzie estetyka, wygląd i po co takie udziwnienia.

Nie wiem jak często będziesz wymieniał kartę, ale spuścić ciecz z układu nie jest raczej problemem, a napełnianie go jest wręcz przyjemnością.

Link to post
Share on other sites

@skeep, w sumie racja, mam już kranik więc jak go założę spuszczanie płynu nie będzie taką mordęgą jak teraz, wytargałem je z garażu bo myślałem nad odpinaną chłodnicą po za budą który na razie padł, a ten pomysł to rzeczywiście będzie troszkę przerost formy nad treścią. 

Link to post
Share on other sites

Chciałbym wykonać z żywicy epoksydowej/poliuretanowej osłonę/zaślepkę na koszyk HDD i napędów (od boków w środku obudowy). Jaki najlepiej zastosować wypełniacz do żywicy, by wynikowy materiał poddawał się dobrze obróbce w postaci szlifowania, cięcia i nie był kruchy? Myślałem nad proszkiem szklanym, bo nie jest higroskopijny, ale nie do końca wiem jak to wpłynie na kruchość "polimeru"  Dodam, że będę wiercił w tym materiale później. Doradzi ktoś coś?

Link to post
Share on other sites

Mam pewien problem, otóż przepływ w układzie wydaje mi się za słaby. Aktualnie w układzie siedzi Pompka d5, Chłodnica 420 EK XT, Chłodnica Phobia 200mm, Supreme HF i blok na GPU. Wcześniej zamiast chłodnicy phobii była blackwater 360 i na 5 biegu d5 miałem dosłownie mikser w rezie, a teraz przy 5 działa tak jak wcześniej gdzieś pomiędzy 1 a 2. To normalne, że przy dojściu kilku złączek kątowych i zmianie chłodnicy tak ucięło przepływ ?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...