Skocz do zawartości

Modding - temat ogólny


Recommended Posts

Coc, tez szukalem w tym samym celu, pewnie nawet projekt ten sam widzielismy - szukaj w Castoramie, tam beda ;)

Jak wroce do domu to podesle Ci nawet link do takiej gumy w Castoramie, podasz im tylko numer produktu i jak beda miec to Ci wydadza ;)

EDYTA: udalo mi sie na tel znalezc, wejdz na castorama.pl i wpisz w wyszukiwarke "guma drewimex" ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzisiaj wreszcie oplotłem kabelki od front panelu, ale nie obyło się bez ofiar :/ . Jestem zmuszony kupić nowy przycisk Power SW  :cry: .

Oto efekty moich prac, robiłem to pierwszy raz i chyba wyszło nie najgorzej.http://i.imgur.com/zRMPki9.jpg

http://i.imgur.com/CYcpoRY.jpg

Link to post
Share on other sites

Kabelek utkwił w oplocie, więc go pociągnąłem i przewód wyrwałem z tego pinu :mlotek:. Niestety, nie udało mi się go naprawić. Zapomniałem, że podczas przeciągania przewodu przez oplot, najlepiej jest zabezpieczyć pin taśmą.

Edytowane przez genisuken
Link to post
Share on other sites

Jaki polecilibyście sterownik LED + listwy RGB (sterowanie kolorem poprzez sterownik LED) do podłączenia do komputera? Czy do takich sterowników możliwe jest podpięcie kilku listw LED? Czy istnieją wielokanałowe sterowniki LED, czy trzeba kupić ich kilka, żeby sterować oddzielnie kilkoma kanałami (np oddzielnie oświetlenie na topie, oddzielnie oświetlenie nad piwnicą)?

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Nie wiedziałem gdzie zadać te pytania więc zadam je tutaj i mam nadzieje że dobrze trafiłem :P Pytania dotyczą malowania radiatorów na płycie główne. Otóż czym najlepiej je pomalować ? I czy wiążę się to z utratą gwarancji na nią (pewnie trochę głupie i oczywiste pytanie no ale zapytać nie zawadzi :) ). Ps da się je czymś takim pomalować żeby ich przewodnictwo cieplnie aż tak nie dostało po tyłku a zarazem dało się to w przyszłości jakoś usunąć nie za trudno ?

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Mam do was kilka drobnych pytań i nie chciałem zakładać osobnego tematu bo to bez sensu, ale do rzeczy.

1. Czy zerwanie/odklejenie naklejek z zasilacza skutkuje utratą gwarancji?

2. Do kogo na forum mogę podbić w sprawie wykonania naklejek na zasilacz i może na wentylatory?

3. Czy pomalowanie śledzia karty graficznej/mobo skutkuje utratą gwarancji? (gdzie kupić takie śledzie na podmianę?tak w razie W) 

Link to post
Share on other sites

1. Raczej tak. Lepiej jest nakleić inną naklejkę na oryginalną i później zerwać lub zrobić piwnicę, żeby to zakryć.

2. Z takimi rzeczami to, do Elder-a.

3. Tak, ale można to obejść poprzez malowaniem plasti-dipem, którego można później zerwać.

Link to post
Share on other sites

1. Lepiej jest nakleić inną naklejkę na oryginalną i później zerwać lub zrobić piwnicę, żeby to zakryć.

 

Mogę prosić o objaśnienie tego punktu? odklejając inną naklejką uprzednio naklejoną na oryginalną można przecież zerwać je obydwie na raz lub tą oryginalną w częściach oderwać..

Link to post
Share on other sites

Witaj,

moim zdaniem malowanie płyty głównej nie ma sensu. Jest multum roboty z zabezpieczaniem, zaklejaniem itp. a płyta straci swoje "tocoś". Wiem, że na PCLolu użytkownik Jarux pomalował swojego starego Solteka i działał :D. Poszukaj tematu na Internecie, może gdzieś się zdjęcia zachowały...

Link to post
Share on other sites

krzesuo zgadzam się ze malowanie płyty nie ma sensu, znalazłem zdjęcie tak pomalowanej mobo na zagranicznym forum i w ogóle do mnie nie trafił ten mod, ale są gusta i guściki. Zdecydowanie postawię na plastdip ale w umiarkowanej ilości, myślałem o pomalowaniu mojego HDD, zasilacza albo samych naklejek na zasilaczu, może końcówek od USB3.0 i osłonie wentylatora na GPU. Efektami mam zamiar się pochwalić może w jakimś worklogu. W sumie to pc miał być tylko do neta i filmów;] a tu takie pomysły się rodzą.

Link to post
Share on other sites

Mogę prosić o objaśnienie tego punktu? odklejając inną naklejką uprzednio naklejoną na oryginalną można przecież zerwać je obydwie na raz lub tą oryginalną w częściach oderwać..

W większości zasilaczy naklejka z tabliczką znamionową i modelem jest zrobiona z plastiku, więc trudno byłoby oderwać jej część. Do zrobienia własnej naklejki możemy użyć papieru samoprzylepnego, którego usunięcie nie powinno być trudne, a ewentualne pozostałości kleju będzie łatwo usunąć.

Na swój zasilacz naklejałem taki papier i niezostało po nim nic, gdy go oderwałem.

 

@up:

Pomalować te naklejki plastidem to też dobry pomysł, ale trzeba będzie wszystko dobrze zabiezpieczyć taśmą malarską (papierową).

Edytowane przez genisuken
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...