Skocz do zawartości

Recommended Posts

Szkoda że zdjęcie bootloadera żeby wgrać custom rom w HTC=utrata gwarancji. A w One X custom rom z tego co widziałem to mus, poprawia prawie każdy aspekt. Telefon odżywa, kamerka w końcu ma ~30 fps a nie 20 jak na stocku no i bateria wytrzyma do wieczora przynajmniej, poprawia też temperatury, choć fon dalej ciepły~60-60st. Miałem podobny problem i chyba wybiorę SGSa, wymienna bateria to dla mnie mus (weekend poza domem nie zawsze wolne gniazdko) + slot sdxc na 64GB(lubię filmy/seriale oraz muzykę i 32GB to nieco mało). Ten HTC to ogólnie bardzo dobry fon ale nie dla mnie akurat. Co do Nexusa to radzę poczytać o jego problemach z wydajnością i throttlingiem zarówno CPU jak i GPU(Anandtech.com bodajże) a ekran wypada bardzo marnie w nim. Zwykły LCD, chyba nawet gorszy niż w LG 4x HD. No i brawa dla tego kto go kupi bo wszędzie jest "niedostępny"

Edytowane przez misiek12_sdz
Link to post
Share on other sites

Kwestia odblokowanego bootloadera w htc nie jest taka oczywista. Będę informował na bieżąco, bo też mnie zainteresowała ta kwestia. Z tego co się dowiedziałem do tej pory to rzekomo samo odblokowanie bootloadera nie = utrata gwarancji, dopiero wgranie niestandardowego softu, a potem uszkodzenie = utrata gwarancji. Napisałem do serwisu w tej sprawie, ponieważ przez telefon nie potrafili mi jednoznacznie odpowiedzieć.

 

EDIT:

Pracowali nad S-OFF (metoda bez używania htcdev.com) http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1604300 ale ucichło.

Niestety serwis twierdzi, że naprawy będą odpłatne :/

Edytowane przez Shaco
Link to post
Share on other sites

Jest jeszcze możliwe ponowne zablokowanie bootloadera, zapytałem serwis co jeśli jest komunikat "relocked".

HTC samo w sobie trochę umywa ręce. Rozmawiałem z taką miłą Panią ze 20-30min i przyznała mi rację, że jak odblokuje się bootloader, a zostanie standardowy soft (ten który był obecny przy odblokowaniu) to serwis ciężko będzie miał stwierdzić jakim cudem oprogramowanie mogło wywołać usterkę. Przecież było standardowe? No ale to jest cienka linia i właściwie zależy tylko od serwisu.

Link to post
Share on other sites

Bootloader odblokowujesz przez stronę HTC. Mają dane twojego urządzenia, skorzystanie z tej strony na 100% unieważnia gwarancję(Słowo może brzmi tak na prawdę MUSI nie zmienili tego od dawna ale tak jest :( ). Czytałem o ty dużo na XDA w końcu ktoś z Polski się obszernie wypowiedział na ten temat przytaczając całą rozmowę z kumatym z HTC. Inna sprawa to taka że na serwisie mogą się nie zorientować z czym mają doczynienia i naprawią. Nie da się z powrotem zablokować BL na HTC. Zawsze zostanie ślad. To samo było na Sensation ale tam jakiś geniusz wpadł na inną metodę gdzie można było odblokować bez udziału strony htc- defacto bez ich wiedzy. Wtedy można było śmiało rootować fona i wgrywać nowe romy. Jeszcze inna sprawa to to że unlock na One X jest bardzo skomplikowany (dużo pisania w linii komend, wielokrotnie odpinanie telefonu od usb i znowu kombinacje, jeśli ktoś się na tym zna to mimo wszystko zajmuje to z wgraniem romu ponad 30min) HTC mnie tym sniechęciło bo baterię i slot na SD może bym jakoś przebolał.

E: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1716709 kolo z XDA ale miał jeszcze 2 rozmowy przytoczone słowo po słowie gdzie konsultant 5x przyparty do muru pytaniami stwierdził bez cienia wątpliwości że po fakcie odblokowania, wszystkie naprawy będą odpłatne (tutaj jakiś kolo walczył w sądzie bo nie chciał mieć wymienianej płyty głównej tylko dla tego że fon był odblokowany, HTC musi oddać fon w stanie jak z fabryki, jeśli wykryją modyfikacje- po prostu wymieniają element na nowy a Ty płacisz)

Edytowane przez misiek12_sdz
Link to post
Share on other sites

Tak jak mówię, wszystko zależy od serwisu, jeśli masz standardowy soft to jak Ci udowodnią, że to on spowodował usterkę? Pani z HTC powiedziała mi, że samo zdjęcie blokady z bootloadera nie = utrata gwarancji (o czym pisałem wyżej), dopiero ingerencja w oprogramowanie i np przegrzanie telefonu spowoduje jej utratę.

Wydaje mi się, że warto zaryzykować dla lepszego wykonania i ładniejszego softu niż ten w samsungu. Zawsze możesz wytłumaczyć, że ściągnąłeś blokadę z ciekawości i nic z tym dalej nie zrobiłeś, bo w końcu się nie przydało - przecież masz standardowy soft.

Na razie jestem pewien na 100%, że jeśli jest w bootloaderze "unlocked" to wykonają naprawę, ale odpłatnie. Wysłałem zapytanie co jeśli jest "relocked". Np wymiana płyty głównej to ok 700pln.

 

Po wklejeniu bootloadera z napisem "relocked" otrzymałem taką odpowiedź:

Regenersis (Warsaw) Infolinia

08:54 (1 godz. temu)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

do mnie

Dołączona grafika

Każdą sytuację jaka ma miejsce z odblokowanym bootloaderem jest rozpatrywana indywidualnie. Pracownicy Infolinii nie są w stanie Panu jednoznacznie odpowiedzieć na obecną chwilę jak wyglądałaby obsługa.

 

Edytowane przez Shaco
Link to post
Share on other sites

Jeszcze inna sprawa to to że unlock na One X jest bardzo skomplikowany (dużo pisania w linii komend, wielokrotnie odpinanie telefonu od usb i znowu kombinacje, jeśli ktoś się na tym zna to mimo wszystko zajmuje to z wgraniem romu ponad 30min) HTC mnie tym sniechęciło bo baterię i slot na SD może bym jakoś przebolał.

bez przesady, odblokowanie bootloadera to nie ponad 30 min, więcej jak 15 minut te operacje nie zajmą i nie jest to jakieś szczególnie trudne (masz dobra instrukcje odblokowania, to zrobisz to z łatwością)
Link to post
Share on other sites

wszyscy chyba cie nie lubia bo polecaj ci telefon plastikowy a taki jest tylko dla dzieci do lat 3

 

wybor jest prosty kup iphone 4 jezeli masz ciut wiecej kasy to iphona 5 poniewaz to jedyne rozwiazanie zebys nie mial zawieszek telefonu,plynny system !!!

Link to post
Share on other sites

Zacznijmy od jednej rzeczy - miałeś telefon z Androidem w ręku?

 

Zapraszam do wypełnienia ankiety :) widzę ze są tu sami eksperci smartfonów wiec ankieta jak najbardziej dla Was :)http://www.ankietka....smartfonow.html

 

Trochę te specyfikacje i wybór modeli ni pies ni wydra..
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...