Skocz do zawartości

Co zrobić aby forum nie "zeszło na psy"?


Recommended Posts

Gość nasciturus
A co ze zgłoszeniami przegiętych ofert w sprzedam? Skoro nie można komentować...

Opcja dla wierzących: modlić się, żeby nie trafił się jeleń i nie naciągnął na zakup.

Opcja dla niewierzących: napisać do autora (PW), żeby nie przeginał z ceną.

Link to post
Share on other sites
Gość darkatraz
Problem w tym, że osoby pokroju Jaazika i jemu podobnych nie zdają sobie sprawy, że ktoś za sprawą ich "porad" pójdzie do sklepu i kupi jakiś szajs. Szlag mnie trafia, jak widzę gości, którzy są na forum od 2-3 miechów, natrzaskali 2k postów, próbują uchodzić za ekspertów, a walą kwiatkami w rodzaju "zasilacze Be Quiet są niskiej jakości", albo "na GF 9600GT Far Cry 3 chodzi płynnie na full w HD". Dla mnie miarka się przebrała, jak taki baran wziął się za układanie polecanych zestawów. Żeby nie było całkowitego OT : proponowałbym przypiąć gdzieś wątek, w którym można by ostrzegać przed radami tego rodzaju szkodników.

 

To w takim razie nowaj ja też mam nie proponować zestawów ludziom :co: :co:

Jestem tutaj blisko 15 miechów (zarejestrowany) ale forum odwiedzałem jeszcze jakieś 4 miechy wcześniej jako gość i się nie załapuje na eksperta bo nie mam 2k postów nabitych :co: :co:

Link to post
Share on other sites

1. Nie jesteście w stanie uratować forum. Forum tworzą ludzie, nie moderatorzy i to oni w sumie decydują o tym, jak wygląda rozmowa. Możecie się starać to zmienić, ale bedzie to bardzo ciężkie. Ale jest to po prostu odwzorowanie poziomu użytkowników niestety.

2. Rekrutować więcej moderatorów, którzy będą ucinali kłótnie w zarodku (których jest to nad wyraz dużo) a nie je podsycali. Po prostu odpowiedzialną grupę użytkowników.

3. Przestać słuchać sid vicious (nic osobistego xd) i jemu podobnych.

Edytowane przez MoonWalk
Link to post
Share on other sites
Gość darkatraz

Nowaj ja się tylko wygłupiam. Jak bym tworzył słabe zestawy to zostałbym zrównany z ziemią, a ja bym więcej tam nie pisał. Ew. porządnie odrobił zadanie domowe względem składania zestawów.

 

 

Sniper to zduś to w zarodku. Ja ostatnio zresztą warna nie dostałem. Chyba się opierniczam mocno %-)

Edytowane przez darkatraz
Link to post
Share on other sites
Gość nasciturus
Nie róbcie kolejnego tematu do wojny, bo zostanie zamknięty, a wszyscy tutaj obecni odpowiednio nagrodzeni.

Jeżeli ktoś z "zielonych" ma jakieś zastrzeżenia do mnie, proszę od razu usunąć konto. Bez podchodów z ostrzeżeniami, banami etc. Chętnie podziękuję tej osobie, która wywali mi konto, jak i reszcie moderacji (no prawie wszystkim ;)) za współpracę.

 

Uczestniczenie w sporach (szczególnie tych niemerytorycznych, z których nic nie wynika) nie jest moim hobby, ani zbytnią przyjemnością. Choć czasami można poprawić sobie humor...

Link to post
Share on other sites

@MoonWalk, w 100% się z tobą zgadzam, jest tutaj 3 użytkowników, którzy non stop na zielonych, a potem że to oni powinni nimi być, po prostu biorą udział w każdej kłótni. Dać im bana na tydzień, zobaczyć jak wszystko będzie wyglądać w trakcie, i po powrocie. Zdecydować czy przedłużyć :)

 

Dlaczego nie banujecie użytkownika sid? Tak o dla przykładu.

Link to post
Share on other sites

Tak w ogóle długo wytrzymałem usiłując się tu nie udzielać, szczególnie jak na mnie (:P), i pewnie jeszcze pożałuję że się odezwałem.

 

Nie chodziło mi do końca o to. Oni, na nieszczęście forum, mają w wielu przypadkach rację. Z tym, że robią (prawdopodobnie nieświadomie) coś gorszego jak ci, do których pretensję mają. Jeżeli widzi się dekli, nie mających zielonego pojęcia o tym, o czym piszą, co jest plagą, to zamiast rozwodzić się na 15 stron o ich głupocie po prostu wystarczyłoby napisać do moderatora o weryfikację i ewentualne zamknięcie wątku, usuwanie nic nie wnoszących postów. W tym momencie byłby spokój. A z racji, że jest jak jest i użytkownicy wręcz prześcigają się w udowodnieniu, kto jest głupszy, wnika to co wynika - jedna wielka kłótnia, niestety sprowokowana w sporej mierze głównie przez w/w... (może z dobrym założeniem, ale to jest bezsensowne). 

 

Ja osobiście wyrekrutowałbym kilku nowych moderatorów (nie specjalnie Sid Vicious czy Nowaja i im podobnym., ponownie przepraszam, to nic osobistego...), którzy zajmowaliby się "głupotą" na forum. Ograniczona kadrowo moderacja ma prawo nie wyrabiać na tak dużym forum, a skoro w/w userzy są tak chętni, mogliby pomagać moderatorom zbierać syf z forum.

 

Nie wiem czy byłaby możliwość stworzenia opcji "zgłoś posta" na forum, bo to mogłoby pomóc w takiej sytuacji.

 

Ponadto, co do zamieszania z zestawami komputerowymi - na innych forach często wygląda to tak, że jest jeden wątek, niejako "rekomendowany" przez moderację i prowadzi go jeden, znający sie na sprzęcie user. I inni wtedy nie powinni zakładać tego typu tematów lub po prostu zakładać je jako nieoficjalne zestawy. Wtedy niejako korzystający z takiego wątku przegląda go na własną odpowiedzialność, a wątek główny mógłby być przypięta jako ważny czy coś w tym stylu.

Link to post
Share on other sites
Gość JackHammer

Nie lubię się w tych tematach udzielać, ale pomyślmy w ten sposób:

Temat: Komputer za 2000zł do grania

Napisze przykładowo 3 osoby (nieznające się na składaniu komputera) i przyjdzie user, który nie tylko zna teorię (czyta testy, rozwija się) ale i sam składał nie raz kompa. Te 3 osoby które źle doradzają naskakują na tą jedną osobę co się zna i przez to autor zacznie się zastanawiać, kto ma rację. Więc w teorii jest 25% szansy że, autor wybierze właściwie z 4 propozycji (trzy złe i jedna dobra) a zasugeruje się tymi złymi ze względu że, te propozycje będą podobne. Więc jakby do tej jednej "dobrej" osoby dołączyły kolejne 3 dobre to szanse na wybranie dobrego zestawu rosną.

Poza tym, wklejając linki z testami własnymi jak i te które znajdziemy na anandtech, guru3d, tomshardware, benchmark, purepc, to mamy dowód że oni się mylą, a my nie. Więc zamiast szukać przyczyny to radzę częściej się udzielać w tematach. Wiem, mogę zostać nazwany "nudnym społeczniakiem" jak już byłem nazwany, ale z niewiedzą można walczyć na inne sposoby niż obrażając siebie wzajemnie. Więcej udzielania się tych "dobrych" i będzie walka wygrana.

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites
Gość nasciturus

Nie wiem czy byłaby możliwość stworzenia opcji "zgłoś posta" na forum, bo to mogłoby pomóc w takiej sytuacji.

 

http://files.tinypic.pl/i/00228/gqn41ivzvicm.jpg

 

 

Była i jest taka możliwość.

Link to post
Share on other sites
Więc zamiast szukać przyczyny to radzę częściej się udzielać w tematach. Wiem, mogę zostać nazwany "nudnym społeczniakiem" jak już byłem nazwany, ale z niewiedzą można walczyć na inne sposoby niż obrażając siebie wzajemnie.

 

 

 

Dokładnie.

 

@up: <wstyd> Jestem ślepy xd. Ale skoro opcja jest, to czemu jest nieużywana? Chyba, że moderatorzy nie są w stanie przeglądnąć wszystkich zgłoszeń, ale to już sami muszą się określić, czy potrzebują pomocy czy nie.

Edytowane przez MoonWalk
Link to post
Share on other sites

Ale skoro opcja jest, to czemu jest nieużywana? Chyba, że moderatorzy nie są w stanie przeglądnąć wszystkich zgłoszeń, ale to już sami muszą się określić, czy potrzebują pomocy czy nie.

Jest używana, mamy tak średnio 10 zgłoszeń na dzień. ;)
Link to post
Share on other sites

No. To niech użytkownicy, którzy się znają na komponowaniu sprzętu, zgłaszają jak najwięcej śmieciowych postów i poświęcą czas przeznaczony na kłótnie na tę właśnie czynność, a myślę, że problem zniknie. Jeżeli uznacie za słuszne, możecie też osoby wprowadzające innych w błąd karać też ostrzeżeniami czy czymś, tylko to tez nie zawsze jest takie jednoznaczne. Jak tam chcecie ;> Myślę, że wystarczy moich postów, póki jeszcze nikt mnie tu nie zlinczował...

 

Peace :)

Link to post
Share on other sites

Problem jest w tym, że raportowany głupi

post jest kasowany a głupi poster nie - wniosek

jest oczywisty. Głupota trwa, a ostatnią deską ratunku jest zrobienie zamieszania i pokazanie publicznie że ten czy tamten jest debilem

i jego postów brać na poważnie nie należy.

Więc, MoonWalk nie mówisz źle, ale jednak nie masz racji bo nie znasz głębi/podstawy tej sytuacji czy problemu, a to tutaj wiele zmienia.

Link to post
Share on other sites

Ponadto, ja zawsze najpierw tłumaczę na spokojnie, wyprowadzam z błędu i dyskutuje nt. "głupot" a od debili nazywam tylko delikwentów upartych, bezczelnych i kłócących się pomimo braku racji - niestety jest tu zbyt wielu chętnych do wygłaszania opinii bez świadomości o pierwszym etapie i jest jak jest - sid zły bo

przezywa. Więc następnym razem proszę przeszperać początki historii związanych z ów debilami bo tam jasno widać że prośby, raporty i tłumaczenia zostały wyczerpane i nie dały skutku.

 

~grzybie niekoniecznie, sporo osób potrafi podejść do sprawy poważnie i wycofać się z błędu - na blat wyciągane są te największe z największych gimnazjalnych kałmuków których powinno się wykluczać z poważnych tematów tak czy inaczej.

Link to post
Share on other sites

Tylko że niestety na ogół działa to tak

--użytkownik piszący głupoty ma zwracaną uwagę

--mimo to kontynuuje działalność

--zostaje zraportowany

--znikają jego posty on zaś dalej pisze swoje

--doświadczeni userzy robią mu anty-reklamę chcąc ostrzec innych

--owi userzy dostają warna za brak kultury wypowiedzi czy pisanie nie na temat

--baran dalej robi swoje

Link to post
Share on other sites

Więc następnym razem proszę przeszperać początki historii związanych z ów debilami bo tam jasno widać że prośby, raporty i tłumaczenia zostały wyczerpane i nie dały skutku.

 

Amen. Próby tłumaczenia, argumentowania i przedstawiania dowodów na to, że poszczególni debile nie mają racji, nie przynoszą najczęściej żadnych efektów. Niektóre barany nie są w  stanie zrozumieć, że przez ich "porady" człowiek może wtopić ciężko zarobione pieniądze. Łatwo jest "doradzać" i wydawać cudzą kasę, jak się w życiu nie zarobiło złotówki... 


Tylko że niestety na ogół działa to tak

--użytkownik piszący głupoty ma zwracaną uwagę

--mimo to kontynuuje działalność

--zostaje zraportowany

--znikają jego posty on zaś dalej pisze swoje

--doświadczeni userzy robią mu anty-reklamę chcąc ostrzec innych

--owi userzy dostają warna za brak kultury wypowiedzi czy pisanie nie na temat

--baran dalej robi swoje

 

Story of my life...

Link to post
Share on other sites

To nie jest rozwiązanie, poza tym sid vicious - w sumie Ciebie wziąłem jako przykład, gdyz taki stosunek do innych userów jest trochę nie na miejscu. Nie można przyjmować, że ktoś jest z góry głupi, bo napisał kilka głupich postów (już pomijając, że notorycznie w grupce kilku osób obrażacie innych użytkowników, co dla sprawiedliwości również mogłoby być nagradzane ostrzeżeniem czy banem, ale nie w tym rzecz). W tym momencie sytuacja, w której ktoś się zna na sprzęcie, ale napisał w danym temacie kilka bzdur, bo przeczytał jakiś kiepski artykuł lub miał jakieś dziwne swoje doświadczenia ze sprzętem owocowałoby usuwaniem dobrych użytkowników. Zauważcie, że duża część nieporozumień na forum opiera się również na polach AMD vs Intel/Nvidia. Mimo, że mamy wyniki testów, często ludzie mają zaufanie do danej marki i wolą polecić nawet teoretycznie gorszą kartę, tak więc... w tym momencie w teorii szkodzą. 

 

 

Głupota trwa, a ostatnią deską ratunku jest zrobienie zamieszania i pokazanie publicznie że ten czy tamten jest debilem

 

 

To nie jest żadne rozwiązanie. To jest wręcz coś, co na forum mieć miejsca nie powinno, gdyż zaognia konflikty i z tego one się tu biorą. Właśnie o takie podejście mi chodzi - takie coś jest szkodliwe w tym samym stopniu co userzy, o których piszesz.

 

I nie mówię tu, że tacy userzy nie powinni być karani przy uciążliwych i ewidentnie bzdurnych wypowiedziach, gdy szerzą to bez zwracania uwagi na ostrzeżenia. Z tym, że to co robicie i jaki stosunek do tego macie również jest nieprawidłowy i można było to rozwiązać bez tej całej akcji.

Edytowane przez MoonWalk
Link to post
Share on other sites

A najbardziej bawią mnie niektórzy moderatorzy, co nie wiedzą jeszcze kto co wie i kto jaki ma staż i dochodzi do śmiesznych akcji typu mój warn kilka tygodni temu, który dostałem za kłotnie z jednym z trollujących - pod zarzutem... trollowania :P

 

Pamiętam jak były niby wybory na moderatora... dostałem sam jeden tyle głosów, co dwóch innych panów razem wziętych (ilość "+" była jawna)... zgadnijcie (zresztą widać) kto dostał zielonego? :P

Link to post
Share on other sites

MoonWalk, jak wcześniej pisałeś bez głębszej wiedzy, tak teraz po wyjaśnieniu ci sytuacji przez kilka osób stwierdzam, że bredzisz.

Wszyscy mówią jak sprawa wygląda a ty uparcie przy swoim, więc powiem kulturalnie po raz ostatni - nie masz racji, a skoro jej nie masz to nie zabieraj głosu bo szkoda naszych nerwów.

Link to post
Share on other sites
MoonWalk, jak wcześniej pisałeś bez głębszej wiedzy, tak teraz po wyjaśnieniu ci sytuacji przez kilka osób stwierdzam, że bredzisz.

Wszyscy mówią jak sprawa wygląda a ty uparcie przy swoim, więc powiem kulturalnie po raz ostatni - nie masz racji, a skoro jej nie masz to nie zabieraj głosu bo szkoda naszych nerwów.

Ty zawsze tak stwierdzasz, stąd wszystkie kłótnie. Słowo za słowo, mogę powiedzieć Ci to samo zarówno tym samym wdając się w kolejną dyskusję. I świetnie pokazujesz, że jednak mam rację, bo w tym momencie wina leży zarówno po stronie grupki osób (albo w tym konkretnym przypadku samego Ciebie - bonie chciałbym wrzucać wszystkich do jednego worka), a z racji, że tworzysz atmosferę jaką tworzysz, która się nie podoba, to szukasz winnych. Już pomijając, że w ogóle nie potrafisz przeanalizować cudzego zdania.

 

Jak powiedziałem, tak się stało i oberwałem, tak więc nie mam zamiaru się tu udzielać anymore. Moderacja może sobie przemyśleć ten problem. Mnie to jest w tym momencie obojętne, wyraziłem tylko opinię z punktu widzenia osoby trzeciej, bo bardziej przyglądałem się dłuższy czas temu, co tu się dzieje, aniżeli brałem w tym udział. I to było dobre. Tak więc miłego ratowania forum i dziękuję za rozmowę. Liczę szczerze, że jakoś Wam to wyjdzie.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...