Skocz do zawartości

Komputer wiesza sie w stanie spoczynku.


Recommended Posts

Witam. Mój problem polega na tym, że komputer zawiesza sie kiedy nie jest używany. Kiedy pracuje na nim, obciążam 1,5h Linxem czy gram w gry wszystko działa pięknie, ale jak zostawie go na pare godzin to praktycznie zawsze zastaje kompa w zwisie. Po wciśnięciu resetu komputer nie uruchamia sie jak powinien ale "zapętla" sie - tylko twarde wyłączenie i ponowne włączenie z guzika pomaga. Nie zauważyłem żeby wyskakiwał jakiś blue screen bo nigdy nie widziałem tego "na żywo". Do tej pory myślałem że to wina podkręcania proca, jednak po przywróceniu wszystkich ustawień do fabrycznych problem nie ustąpił. Moim "podejrzanym" są w tej chwili sterowniki od chipsetu podczas instalacji których działy sie dziwne rzeczy z kartą graficzną (karta w kółko uruchamiała sie i gasła z impetem podobnym do działającej pralki). Siłą rzeczy musiałem instalacje przerwać resetem i tak do dzisiaj działam. Chyba popełniłem błąd instalując najpierw sterowniki do karty a dopiero potem chipsetu. Czy myślicie że te sterowniki mogą powodować takie objawy? Prawdopodobnie jutro zabiore sie za format i zainstalowanie wszystkiego jak być powinno, ale może macie jakieś inne sugestie? Podzespoły jakie mam:

 

Płyta: MSI Z77A-GD55

Proc: i5 3570k

Karta: Sapphire 7950 VaporX

Pamięci: Patriot 2x4GB pracujące w SC (nie mieściły sie pod chłodzeniem).

Dyski: SSD Samsung 830 na system i programy, HDD Seagate na reszte.

 

Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

ASUS P8Z68 V-LX,

Intel Core i7 2600K- nie przetaktowany, chłodzenie producenta,

Patriot G2 1600MHz 2x4GB CL9,

ASUS GTX 560Ti OCII TOP,

OCZ ModXStream 80+ 700W,

SSD OCZ Agility 3 60 GB (system i najważniejsze programy)

WD Caviar Green 1TB 64MB,

Cooler Master E330

Link to post
Share on other sites

Użycie procesora w idle to ok 1-2%

System Win 7 Ultimate x64,

Router to livebox, z tym że nie wiem co to ma do rzeczy, problem jest bez względu na to czy komputer jest podłączony do sieci,

3dmarka nie robilem, occt tez, napiec nie mierzyłem, to zrobię jutro :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...