Skocz do zawartości

pomoc w wyborze reg. panelu wiatraków i panelu włącznika


Recommended Posts

Hej :) od pewnego czasu nie mam pomysłu na denerwująca mnie konfiguracje kompa.

Posiadam obudowę aerocool pgs rs9 .Panel z regulacja wiatrakami da sie min wykrecic na ok 30% (hałas). Jak dla mnie jest to bardzo irytujace i przeszkadzające. Chce mieć idealna cisze kiedy przeglądam internet, i duzy szum gdy gram w gry max detalach Full HD. nie mogę wyrzucić denerwującego panelu bo mam tam włącznik i reset ktore i tak mi sie juz zacinaja..kasa nie gra roli

Jaki macie pomysł na tą sytuacje?

 

-nie znalazlem jakiegokolwiek włącznika na osobnym panelu..robienie go samego nie wchodzi w gre chce miec profesjonalny design.

-nie znalazlem panelu regulacji wiatrakami z przyciskami power on i reset :/

Edytowane przez JackMuzyk
Link to post
Share on other sites

budrzet nieograniczony..

w zasadzie to moge tez podpiac wiatraki to plyty ale to inna bajka..

z areocool jest kontroler z wlacznikiem w tej budzie co mam

starczy mi jeden do resetu..odpalalał bede z klawiatury

kontroler chcialbym z zaprogramowanymi presetami czyli jeden guzik do max wylaczenia 0 rpm a drugi do full np

lub opcja zeby byl włączalny i wyłanczalny i jeszcze reset kompa..

 

Panowie a czy to nie jest czasem tak ze do styków włącznika kontrolera są przylutowane rownolegle tez styki do power on ??bo jak sie załączam kompa to od razu kontroler sie włącza :)

Albo jeszcze jedna opcja kontroler podlaczyc od razu pod molex a ten wylacznik wykorzystac do resetu ..nie wiem :/

Edytowane przez JackMuzyk
Link to post
Share on other sites

@ JackMuzyk

Nie za bardzo wiem co ty chcesz sobie tutaj komplikować. Każdy kontroler od razu dostaje zasilanie a Lamptrona podpinasz pod molex i po uruchomieniu kompa jest tylko taki widok:

 

http://www.bestpcinfo.pl/wordpress/wp-content/uploads/2011/05/Lamptron-Fan-Control-Touch-Tu%C5%BC-po-w%C5%82%C4%85czeniu.jpg

a dopiero później jest dalsze "Menu" ;)

Link to post
Share on other sites

Autorowi chodzi o panel z przyciskami power&reset do włączania/wyłączania komputera.

W obudowie Aerocool pgs rs9 te przyciski są jakby 'wmontowane' w panel, który jest z obudową.

Mniej więcej tak:

http://aerocool.com.pl/wp-content/gallery/pgs-rs-9-devil/iso-1-web_.jpg

 

A teraz pytanie do Autora tematu:

Czy fabryczny panel uległ uszkodzeniu?

Jeśli nie to najlepiej go zostawić i dołożyć drugi. Nie ma co komplikować sprawy.

Edytowane przez rap_r
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dziękuje za zainteresowanie problemem..no właśnie czasami musze nicisnąć po 6 razy zeby włączyć wyłączyc kompa.

nie wiem czy bede miał tyle zatok mam jeszcze naped i wiatrak oraz dyski :/ a te nieuzywany kontroler bedzie "zawadzal"

heh chyba bedzie najwygodniej zmienic obudowe.. :/

Link to post
Share on other sites

posprawdzam ale to mnie nie satysfakcjonuje :(:P

Dobra!!poszukuje obudowy wielkiej i wysokiej ładnej budzet max 400 zł chyba ze warto dopłacic koniecznie czarna

ma mieć duzo miejsca na kable przewiewna desing bez rezonansu bez wkretaka mocowania..jakies pomysly sorry ze off top :/ zasilacz koniecznie na dole

Edytowane przez JackMuzyk
Link to post
Share on other sites

no po wyłączniu ich jest idealnie..no przeciez tam juz nie ma co chodzic

zasilacz przy poborze mniej niz 20% wogle sie nie obraca

grafe ustawilem manualnie wykres obrotow do temp z rozwagą

a cpu mam zalozona intela ktory sie nie grzeje zbytnio ma power saving czyli jakies 1,6 ghz i dodatkowo zalozony scytke mugen 2 rev b

dyski ssd

dysk 3.5 automatycznie wyłączony jesli z nigo nie korzystam

:D

moge na stale odlaczyc wentyle ale jak bede chcial pograc no to nie bede rozbieral gasił kompa by włączyc..a jak pytałem nie ma panelu z samym włącznikiem..;/

Edytowane przez JackMuzyk
Link to post
Share on other sites

No to ja już się trochę pogubiłem. :)

Szukasz regulatora/panelu który ma przycisk power w jakim celu?

- włączenia/wyłączenia całej jednostki/komputera

- włączenia/wyłączenia wentylatorów, które są do niego podpięte

Bo w drugim przypadku coś by się znalazło. Ale to już t.luk musi doradzić, bo ja obeznany w tej funkcji nie jestem. :D

Edytowane przez rap_r
Link to post
Share on other sites

zawsze szuka sie najlepszej opcji ..jak nie mozna znalezc szuka sie alternatywy.

wiec potrzebuje wyłączyc moj panel regulatorow i moje wiatraki kiedy siedze na necie bo mnie wkurzaja bo pobieraja niepotrzebny prad i denerwuja mnie te diody nawet jesli fizycznie odlacze wiatraki.U mnie w budzie nie ma przycisku do wylaczenia samego tego regulatora.

Jesli kupie inny panel reg to pozostaly i tak musze trzymac bo nie bede mial przycisku power on i reset,a nie chce mieć dwóch.Jeszcze bez power on moze bym wytrzymal(z klawiatury) ale bez resetu nie ma mowy.Nie znalazlem samego power on i resetu na panelu ani razem z kontrolerem.No i znajdz tu rozwiazanie :) nie chcialbym niczego lutować wszystko chciałbym miec dopasowane do ostatniej kropki, wiecie o co chodzi :)entuzjasta :P

 

szukam regulatora z 3 przyciskami jeden do wylaczenia regulatora drugi do walczenia kompa trzeci do resetu kompa..:P

Edytowane przez JackMuzyk
Link to post
Share on other sites

@ JackMuzyk

Szczerze powiedziawszy naprawdę nie wiem teraz czego Ty chcesz. Chcesz panelu sterującego, który możesz wyłączyć ot tak, bo denerwuje Cię, że pobiera znikome ilości prądu kiedy pracują wentylatory? Przecież panele sterujące inaczej nie działają...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...