Skocz do zawartości

Recommended Posts

Na tym zestawie (http://allegro.pl/ko...2782376317.html) będziesz robić bardzo dobre OC i jednocześnie tosty robić!

Wykopcie stąd tego trolla.

 

http://www.morele.ne...ry/info/BMDLIu/

Alternatywa z 16GB RAM i GTX670.

Uboższa mobo, ale wystarczy do umiarkowanego OC - przy wyższych taktowaniach 3770k zamienia się w grzałkę więc zdecydowałem się uciąć na mobo a wrzucić więcej RAMu.

Jeżeli jest preferencja do wyższych taktowań CPU, to brać 2600k+Z77A-GD55 i 8GB RAM, ale osobiście nie jestem zwolennikiem tego rozwiązania bo livestreamy lubią dużo ramu.

 

Jeszcze słowo odnośnie HDD, wrzuciłem małego Blacka bo lubię go upychać do zestawów dla graczy, szczególnie tych z wysokim budżetem. Wedle preferencji autora, w tej podobnej cenie można odnaleźć nieco wolniejszy, ale Terabajtowy Caviar Blue, bądź zaoszczędzić trochę grosza biorąc 500GB Caviar Blue.

Edytowane przez sid vicious
Link to post
Share on other sites

MSI Z77A-G43 do komputera za 5000zł ?To jest dobra płyta ale w tym pułapie cenowym lepiej dopłacić przynajmniej do:http://www.morele.ne...ossfire-459863/ lub http://www.morele.ne...ossfire-459604/

 

Jaazik podał bardzo dobry zestaw.

Edytowane przez lor3ddr8d
Link to post
Share on other sites

MSI Z77A-G43 do komputera za 5000zł ?To jest dobra płyta ale w tym pułapie cenowym lepiej dopłacić przynajmniej do:http://www.morele.ne...ssfire-459863/lub http://www.morele.ne...ossfire-459604/

 

Jaazik podał bardzo dobry zestaw.

 

Całkowicie się zgadzam, i dzięki. Można też wziąć tą płytkę http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-z77-extreme4-458745/
Link to post
Share on other sites

lepiej dopłacić

Tak się zawsze mówi. Lepiej dopłacić.

Dopłaca się kosztem czegoś... w tym przypadku można zrezygnować z sekcji zasilania jaką oferuje GD55 i spokojnie pozostać przy G43 - bo nie jest to w tym komputerze ani wymagane ani potrzebne. A jeśli uważasz inaczej to podaj solidny argument dlaczego, albo zakończ głupie gadanie.

 

A zestaw Jaazika nie dosyć że przekracza budżet o 80zł, to jeszcze daje nieopłacalny cooler, przesadzony i przepłacony zasilacz, i generalnie nic lepszego jak na ilość pieniędzy w budżecie zyskaną na zejściu do i5.

Płyta główna jest taką stratą pieniędzy że to się w głowie nie mieści - GD65 to jest płyta dla entuzjastów OC, ponad G55 oferuje lepsze chłodzenie sekcji zasilania, punkty pomiarowe napięć, mocniejszą sekcję zasilania i więcej złącz SATA3 - i po jaką cholerę to autorowi? Jak z tego skorzysta? Szczególnie na procesorze który nie daje się kręcić powyżej 4.7Ghz, a 80% użytkowników zatrzymuje się na 4.2-4.4Ghz osiągalnym na płycie głównej za połowę tej ceny.

Utrącił sporo na procesorze, obniżył koszta na obudowie, a przepłacił za płytę główną, chłodzenie, zasilacz i dorzucił 500GB pojemności - to nazywasz dobrym zestawem? To jest topienie pieniędzy w byle co.

 

Jeden i drugi, pleciecie bzdury i marnujecie pieniądze tego człowieka.

Link to post
Share on other sites

A ty jak zwykle swoje, masz do mnie problem natury osobistej więc twoje gadanie po raz kolejny nie robi na mnie wrażenia ;)

Zaczynasz mnie wręcz irytować swoim zachowaniem.

 

Ja zaproponowałem bardziej wydajną płytę od Ciebie i podkreślam zaproponowałem a nie nakazałem kupić.

Moim zdaniem GD-55 to lepszy wybór do dość drogiego komputera, a fakt że teraz nie chce OC wcale nie znaczy że za pół roku zmieni zdanie.

Link to post
Share on other sites

Sidzio, jestem zaskoczony że nas oby dwóch nie wyzwałeś od debili i kretynów o.0 Jeśli chodzi o zasilacz to tutaj się nie zgodzę, jest to bardzo przyszłościowy zasilacz na który można sobie pozwolić przy takim budżecie. A poza tym 80zł - OMG! Fortuna! Co do coolera to jest to bardzo dobry cooler, można gadać że drogi itp, ale jest to m.in. jeden z najcichszych coolerów, co na pewno by się spodobało autorowi. No a płytę można dać tańszą, tutaj masz rację, ale jak kolega wyżej powiedział my PROPONUJEMY, jak coś się nie podoba to wtedy to się napisze i zmieni.

http://www.morele.ne...ry/info/oVd0pk/

Edytowane przez Jaazik
Link to post
Share on other sites

GD-55 to lepszy wybór do dość drogiego komputera

Miały być argumenty, a nie płowa dyskusja.

Na G43 zrobi OC 3770k, na tyle żeby nie uczynić z niego patelni więc autor, jako gracz, w komputerze dla GRACZA nie zyska na niczym innym płynącym z dopłaty do GD55, chyba że - jak wspominałem - zdecyduje się na 2600k/GD55/8GB RAM bo wtedy to ma sens.

 

 

zaproponowałem

Czyli proponujesz komuś kupić nieopłacalny zestaw, czyli proponujesz komuś zmarnować jego pieniądze.

Jesteś albo głupi i nie widzisz swojego błędu, albo jesteś bardzo nieżyczliwy i robisz to z premedytacją.

 

 

Sidzio, jestem zaskoczony że nas oby dwóch nie wyzwałeś od debili i kretynów o.0

This ship has sailed, no need to repeat myself.

 

Z niezgodą do niezgody odnośnie zasilacza muszę się niezgodzić - 650W to za mało na mocne SLI i za dużo na nadchodzące karty graficzne - jest tendencja do zmniejszania zapotrzebowania na prąd więc te 550W które i tak są nadwyżką, w zupełności wystarczą.

Natomiast mocniejszy zasilacz ze sprawnością GOLD można dostać taniej - BQ E9 580W, 400zł. Tylko po co? To zestaw do gier, on nie musi mieć 3% więcej sprawności podczas pracy za dodatkowe 100/150zł.

Chłodzenie jest dobre, sam posiadam podobny model - ale powyżej 200zł nie warto ich kupować bo Macho jest wydajniejszy.

Cisza? Owszem, są ciche... tylko to zestaw do GIER, on ma być dobrze wentylowany a nie cichy (bo i tak będzie zagłuszony dźwiękiem z gier) więc rezygnacja z wydajniejszego coolera na rzecz cichszego i odebranie świetnie wentylowanej Arc Midi jest bezsensem.

 

Więc podzespoły które wybrałeś wcale nie są złe... one są nie na miejscu. Dodajesz coś, co jest tu niepotrzebne a jeszcze każesz za to dopłacać 80zł. (Jak zaczniesz zarabiać samemu to zobaczysz że to jednak fortuna)

 

To co w końcu mam wybrać?

Zestaw playharda z drobnymi zmianami - SSD Samsung 830.

Wadą tego zestawu jest zaledwie 8GB RAM, natomiast posiada procesor który będzie można lepiej podkręcać.

 

Albo, mój zestaw który w odróżnieniu od powyższego, posiada dwa razy więcej RAM i wydajniejszy procesor, który podkręcisz jedynie kosmetycznie.

 

Karta graficzna, obojętnie 670 i 7970 spiszą się dobrze, poczytaj w internecie która bardziej do Ciebie przemawia i na tą się zdecyduj.

Dyski twarde, wybierz w zależności od tego ile miejsca potrzebujesz - 500GB/1TB. Caviar Blue jest bliźniaczo podobny do Barracudy, natomiast Caviar Black jest od nich szybszy, ale ciut głośniejszy.

 

Masz wszystko wyjaśnione, teraz myśl co bardziej Ci odpowiada.

Link to post
Share on other sites

Playhard to po prostu troll, jak już masz brać jeden z tych zestawów to bierz zestaw Sida.

Mi już nie chce się kłócić.

 

ty jesteś widzę niedo..... ostro

 

nie potrafisz widzę napisać konkretnej krytyki na dany temat, tylko ze jestem trollem , gimbusem , nie znam się ze radeon 7850 jest *****isty i lepiej go brać niż 7950

człowieku radzę ci się ogarnąć bo źle skończysz

 

 

Twój zestaw byłby ok, ALE NIE DO RENDEROWANIA, od takich spraw jest i7 który roznosi w pył i5

i podałeś praktycznie taki sam zestaw co ja , tylko że właśnie na gorszym procku + na *****istej płycie której nie wykorzysta bo GD55 wystarczy mu w 100%

no i to chłodzenie na poziomie gorsze od macho = nieopłacalne, nie ogarnie takiej grzałki jaką jest ivybridge

 

tyle w temacie

Edytowane przez playhard
Link to post
Share on other sites

Vertexa na samsunga 830 i sam bym się pod takim zestawem podpisał.

vertex 4 na nowym software jest lepszy od samsunga ;) a szczególnie jego zapis sporo lepszy niż w samsungu bo odczyt na podobnym poziomie, czytałem gdzieś testy niestety teraz ich nie znajdę

wiec dlatego proponuje ocza

 

 

A zestaw Jaazika nie dosyć że przekracza budżet o 80zł, to jeszcze daje nieopłacalny cooler, przesadzony i przepłacony zasilacz, i generalnie nic lepszego jak na ilość pieniędzy w budżecie zyskaną na zejściu do i5. Płyta główna jest taką stratą pieniędzy że to się w głowie nie mieści - GD65 to jest płyta dla entuzjastów OC, ponad G55 oferuje lepsze chłodzenie sekcji zasilania, punkty pomiarowe napięć, mocniejszą sekcję zasilania i więcej złącz SATA3 - i po jaką cholerę to autorowi? Jak z tego skorzysta? Szczególnie na procesorze który nie daje się kręcić powyżej 4.7Ghz, a 80% użytkowników zatrzymuje się na 4.2-4.4Ghz osiągalnym na płycie głównej za połowę tej ceny. Utrącił sporo na procesorze, obniżył koszta na obudowie, a przepłacił za płytę główną, chłodzenie, zasilacz i dorzucił 500GB pojemności - to nazywasz dobrym zestawem? To jest topienie pieniędzy w byle co.

podpisuję się pod tym rękami i nogami :)

 

obaj to albo koledzy, albo jeden typek pisze z dwóch kont

Edytowane przez playhard
Link to post
Share on other sites

vertex 4 na nowym software jest lepszy od samsunga ;) a szczególnie jego zapis sporo lepszy niż w samsungu bo odczyt na podobnym poziomie, czytałem gdzieś testy niestety teraz ich nie znajdę

wiec dlatego proponuje ocza

 

Odrobinę szybszy. Ale na pewno nie lepszy.

 

http://forum.benchmark.pl/topic/62002-dlaczego-nie-warto-kupowac-dyskow-ocz/

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...