Skocz do zawartości

Czy warto kupić GTX 480? A może HD7850?


Recommended Posts

Witam, składam nowy komputer. Wszystko już mniej więcej jest wybrane, teraz jedynie mam dylemat nad wybraniem karty graficznej. Otóż do dyspozycji będę miał (na GPU) do 650zł, i myślę nad wyborem radka 7850 1GB, lub... GTX'a 480 8) . Gdybym go podkręcił i dokupił jakieś porządne chłodzenie, mógłbym nim nieźle porządzić :D. Widziałem że 480 po OC, przebijał nawet GTX'a 580. Tylko właśnie, temperatury i pobór prądu... są trochę wysokie.

 

Jakie polecalibyście chłodzenie do tego gtx'a? No i czy się w ogóle opłaca?

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

 

Pozdrawiam :).

 

PS. Na wszelki wypadek podaję specyfikację kompa.

 

Obudowa: SilentiumPC Gladius M40

Procesor: Intel Core i3-2120 3.3GHz

RAM: Kingston HyperX 2x2GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9 DIMM XMP

MOBO: ASRock P67 PRO3 (B3) Intel P67 LGA 1155

Zasilacz: SilentiumPC Deus 500W PSU 80Plus Bronze 4xPEG (SPC082) (nada się do GTX 480?)

Link to post
Share on other sites

Ja swoim skromnym zdaniem polecę ci hd 7850.Może i gtx 480 dobrze się kręci ale przecież karta hd7850 też się dobrze kręci,ale za to Radeon to nowsza konstrukcja,bardzo chłodna karta.Polecam ci od sapphire radeona sam go mam i w idle karta ma 25 stopni a w stresie nawet po OC nigdy jeszcze nie przekroczyła mi 56 stopni,naprawdę polecam ci!

Link to post
Share on other sites

No, jednak te chłodzonko jest trochę drogie, kompa będę składał dopiero po świętach. Teraz chciałem się dowiedzieć ile kasy uzbierać.. hmm muszę pomyśleć. Jeszcze zobaczę, może na razie kupię 480, ale bez chłodzenia, i dopiero gdy uzbieram więcej kasy, dokupi się tego ARCTIC COOLING ACCELERO XTREME III. (albo na urodziny poproszę XD)

Link to post
Share on other sites

A nie myślałeś o kupnie używanego niereferyncyjnego gtx580, oczywiście używki? gtx480 jest mocy, ale sam z siebie gtx580 się mniej grzeje. Mam to wiem :) w mało wymagajacych grach karta ma z 60 stopni góra w 1920x1080 rozdzielczości. Chyba, że ten gtx480 z chłodzeniem jakaś super okazja, to tak.

Link to post
Share on other sites

Pamiętaj o tym że przy tak gorącej karcie (jeszcze po OC) ryzyko zimnych lutów wzrasta. W dodatku nie masz gwarancji. Dlatego radziłbym Ci się rozglądnąć za 6950 i próbowac przerobić na 6970. Tutaj masz http://allegro.pl/uw...2807245564.html albo szukać 560 Ti wydajność podobna do 480 http://allegro.pl/as...2800686859.html tutaj masz z długą gwarancją http://allegro.pl/msi-n560gtx-ti-hawk-gwarancja-poznan-i2822273116.html Gigabyte + prawie 2 lata gwarancji http://allegro.pl/gi...2793345702.html

Edytowane przez doktorekq
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A nie myślałeś o kupnie używanego niereferyncyjnego gtx580, oczywiście używki? gtx480 jest mocy, ale sam z siebie gtx580 się mniej grzeje. Mam to wiem :) w mało wymagajacych grach karta ma z 60 stopni góra w 1920x1080 rozdzielczości. Chyba, że ten gtx480 z chłodzeniem jakaś super okazja, to tak.

Gdyby kosztowała tak niecałe 700zł to jasne że bym kupił. Ale wątpię iż na święta dostanę tyle pieniążków, ze wystarczy na 580. Chyba że sprzedam PSP i całe konto STEAM... :P W sumie dobry pomysł.

Link to post
Share on other sites

560ti wydajnosc podobna do 480tki chyba ci sie cos pokrecilo i do tego jeszcze polecanie 560ti za ok 700pln to rozboj w bialy dzien

 

Wydajnośc różni się o ok >10%, 560 ti po podkręceniu wyprzedza 570. Taki sam rozbój jak polecanie 480 za 600 zł bez gwarancji :) Najlepiej jak kupisz http://www.pixmania.pl/pl/pl/12784835/art/sapphire-technology/radeon-hd-7850-dual-x-1-g.html?srcid=7128&CodePromo=oui nowa 2 lata gwarancji, dobrze się podkręca, chłodna, mały pobór prądu.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

480 będzie wydajniejsza, ale ze względu na to, iż jest to już dość stara konstrukcja lepiej jest wziąć 7850.

Masz wtedy kartę nową, na którą masz gwarancję, nie musisz się bawić w zmianę chłodzenia.

Seria 7xxx kręci się bardzo dobrze, każdy ci to powie. Po OC róznica między tymi kartami się zaciera.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

480 będzie wydajniejsza, ale ze względu na to, iż jest to już dość stara konstrukcja lepiej jest wziąć 7850.

Masz wtedy kartę nową, na którą masz gwarancję, nie musisz się bawić w zmianę chłodzenia.

Seria 7xxx kręci się bardzo dobrze, każdy ci to powie. Po OC róznica między tymi kartami się zaciera.

 

Sprawdzałem testy w grach i gtx 480 przegrywa prawie w każdej grze z niepodkręconym 7850 więc jak to możliwe że jest wydajniejsza?
Link to post
Share on other sites

Z tego co widzę po Waszych opiniach, chyba kupię jednak radka 7850, nie dość że tańszy, to jeszcze mniej prądu pobiera, no i jeszcze da się go ładnie podkręcić :). Dzięki wszystkim za opinie i rozwianie moich wątpliwości.

 

Aha, jeszcze jedno, czy procesor nie będzie ograniczał karty? Na razie i3, ale w przyszłości mam zamiar zainwestować w coś lepszego.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...