Skocz do zawartości

Wybór Procesora - Praca + Gry


Recommended Posts

Mój i7 2700K z serwisu już nie wrócił (działał aż 6 tygodni :D), oddają mi za niego kasę, więc znowu stoję przed wyborem procesora. Mam pytanie do osób, które miały do czynienia z i5 jak i i7 przy dużej liczbie odpalonych aplikacji.

 

Na co dzień maszyna służy mi jako stanowisko pracy na którym mam zazwyczaj równocześnie odpalone: photoshop, dreaweaver, gg, filezilla, Mozilla Thunderbird, opera, firefox, chrome, ie, wamp oraz otwartych parę folderów. Przeglądarki nie zawsze wszystkie odpalone. Czasem przy tym wszystkim odpalam jakąś gierkę. Przy moim i2700k wszystko chodziło idealnie płynnie nawet z odpaloną grą.

 

Czy przy takim zestawie aplikacji odczuję różnice w działaniu miedzy i5, a i7? Jeśli tak czy różnica będzie na tyle odczuwalna, żeby warto było dołożyć te 400zł do i7?

Na koniec temat rzeka: zostać przy sb czy przejść na ivy :D?

 

Reszta specyfikacji mojej maszyny w sygnaturce.

Link to post
Share on other sites

Ciekawa propozycja ten Xeon, ale ostatecznie jednak zostałem przy swoim i7 2700k.

 

Nie wiem czy zauważyliście, ale od tygodnia te procki spadły średnio po 220zł na sztuce, kosztują prawie 150zł taniej od i7 2600k. Czy ktoś się orientuje dlaczego taki nagły spadek ceny tego procka? Czy czasem się nie okazało, że mają jakąś wadę fabryczną (może też dlatego mój przestał działać) lub coś innego :P?

Link to post
Share on other sites
Gość rezerwuar

Ciekawa propozycja ten Xeon, ale ostatecznie jednak zostałem przy swoim i7 2700k.

 

Nie wiem czy zauważyliście, ale od tygodnia te procki spadły średnio po 220zł na sztuce, kosztują prawie 150zł taniej od i7 2600k. Czy ktoś się orientuje dlaczego taki nagły spadek ceny tego procka? Czy czasem się nie okazało, że mają jakąś wadę fabryczną (może też dlatego mój przestał działać) lub coś innego :P?

 

W, którym sklepie?
Link to post
Share on other sites

W tym rzecz, że we wszystkich, najpierw w camino.pl, a po paru dniach wszędzie. Dzisiaj zamówiłem go za 1084 zł,a jeszcze ponad tydzień temu stał za 1270 zł najtaniej.

Teraz tak patrze, że tą pierwszą kwotę podałem trochę za wysoką, bo patrzyłem na z dwóch różnych sklepów, ale to i tak prawie 200zł różnicy.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...